FlowX.ai رومانی 35 میلیون دلار برای رویکرد مبتنی بر هوش مصنوعی خود برای یکپارچه سازی برنامه ها جمع آوری می کند.

«تحول دیجیتال» و هوش مصنوعی همچنان در دنیای نرم‌افزارهای سازمانی اصطلاحات بسیار پرطرفداری باقی می‌مانند، و امروز یک استارت‌آپ از رومانی که پلتفرمی را ساخته است که از هر دو مفهوم بهره می‌برد. و با مشاهده کشش کاربران در بخش مالی، دور مناسبی از بودجه را جمع آوری کرده است. FlowX.ai – که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا نرم‌افزارهای قدیمی و جدیدتر را به یک مکان واحد منتقل کنند تا برنامه‌ها و سرویس‌های مبتنی بر آنها را بسازند و اجرا کنند – 35 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است، سری A که از آن برای ادامه توسعه محصول و رشد تجارت خود در سطح بین‌المللی استفاده خواهد کرد. .

داون کپیتال با شرکت PortfoLion، SeedBlink و DayOne Capital – که قبلاً شرکت را در یک دور اولیه 9 میلیون دلاری حمایت می کرد – رهبری دور را به عهده داشت.

FlowX.ai امروزه عمدتاً با شرکت‌های بخش مالی کار می‌کند – مشتریانی مانند BNP Paribas، OTP، Banca Transilvania، و Alpha Bank – و برای ارتباط با شرکت‌های بالقوه به شدت به اشخاص ثالث مانند یکپارچه‌کننده‌های سیستم (IBM، KPMG و غیره) متکی است. کاربران نقطه شیرین آن کمک به این بازیگران قدیمی بزرگ است که خدمات جدیدی را سریعتر راه اندازی کنند که می توانند در داخل یا به صورت خارجی برای رقابت با محصولات جدیدی که به اصطلاح نئوبانک ها و سایر بازیگران جدید به بازار عرضه می کنند، استفاده شوند. FlowX.ai ادعا می کند که از زمان راه اندازی چهار سال پیش، حدود 30 میلیون کاربر با محصولات و خدمات ساخته شده با استفاده از پلتفرم آن تعامل داشته اند.

FlowX.ai ارزش گذاری خود را فاش نمی کند، اما PitchBook برخی از وضعیت مالی اخیر استارت آپ را فهرست می کند. بر اساس آن‌ها، درآمد آن برای سال منتهی به دسامبر 2022 تنها 1.55 میلیون دلار بوده است اما در مقایسه با سال قبل از آن بیش از 735 درصد رشد داشته است. قرار است بعداً با Ioan Iacob – مدیر عاملی که شرکت را با Radu Cautis و Serban Chiricescu تأسیس کرد – صحبت کنیم و با کسب اطلاعات بیشتر در مورد اعداد و ارقام سؤال خواهیم کرد و این پست را به روز خواهیم کرد.

مشکلی که FlowX.ai در حال حل آن است مشکل جدیدی نیست. شرکت‌هایی مانند MuleSoft، Boomi، Sapho، Tray.io و Snaplogic، و بسیاری دیگر، سال‌هاست که روی راه‌حل‌هایی کار می‌کنند تا شرکت‌ها را راحت‌تر بسازند و از برنامه‌های قدیمی و جدیدتر استفاده کنند و خدمات را سریع‌تر و آسان‌تر در اطراف آنها بسازند. .

این واقعیت که سه نفر اول در آن لیست به ترتیب توسط Salesforce، Dell و Citrix خریداری شدند، نشانه قوی از میزان پتانسیل تجاری در این فضا و ارزش آن برای بازیگران فناوری بزرگتر در صنعت است.

رویکرد خاص این استارت‌آپ به فضا، استفاده از هوش مصنوعی است، به‌ویژه استفاده از آن برای خودکارسازی برخی از ادغام، برنامه‌ها و خدماتی که کسب‌وکارها زمان و هزینه زیادی را صرف انجام آن به صورت دستی می‌کنند.

با توجه به بازار هدف FlowX.ai، بخش مالی، این یک مشکل و راه حل جالب توجه است.

بسیاری از بانک‌ها و سایر سازمان‌های خدمات مالی سال‌ها در مسیرهای طولانی «تحول دیجیتال» قرار داشته‌اند – برخی نرم‌افزارهای جدید برای پاسخگویی به تقاضاهای نظارتی بیشتر، برخی برای بهبود یا راه‌اندازی محصولات جدید خاص، و برخی در پاسخ به این واقعیت که استارت‌آپ‌های جدیدتر اضافه شده‌اند. با خدمات بهتر مشتریان را می دزدند. اما واقعیت این است که بسیاری از این شرکت ها هنوز با ترکیبی از ابزارها، از جمله بسیاری از سیستم های قدیمی و قدیمی، کار می کنند. چالش همیشگی در این سازمان‌ها این است که چگونه نرم‌افزارهای قدیمی (و داده‌های قدیمی) را برای کار با برنامه‌های کاربردی جدید و داده‌های جدید به کار ببرند، یا به سادگی نرم‌افزارهای قدیمی‌تر را به روشی مدرن‌تر و کم‌تر کار کنند.

این نه تنها برای امور مالی بومی است، بلکه اغلب به عنوان یکی از دردناک‌ترین صنایع در مورد مدرن‌سازی و آنچه که ایاکوب معتقد است وعده‌های پوچ بوده است، دیده می‌شود.

مدت‌هاست که به شرکت‌ها وعده ابزارهای مفید برای مدرن‌سازی کسب‌وکارشان داده شده است. در طول سال‌ها وعده‌های زیادی در رابطه با سرعت توسعه محصول دیجیتال، بدون کد/کد پایین، برنامه‌نویسان شهروند و بسیاری موارد دیگر داده شده است. اما این وعده ها عملی نشده است.» در عوض، شرکت‌ها هزار راه‌حل نقطه‌ای از هم گسیخته دریافت کردند و در نهایت اسیر راه‌حل‌های انعطاف‌ناپذیر، فروشندگان و فناوری‌های اختصاصی شدند. FlowX.AI این مشکل را برطرف می کند. ما مفتخریم که پلتفرم ما به طور مداوم مشتریان را قادر می‌سازد تا به روشی بی‌سابقه به نوسازی اپلیکیشن‌ها سرعت ببخشند: کاری که سال‌ها طول می‌کشید، اکنون در هفته‌ها انجام می‌شود.

رومانی در مورد استارتاپ های سازمانی کشور جالبی بوده است.

سال‌هاست که به استعدادهای فنی قوی معروف بوده است، اما به تازگی جایگاه خود را در نقشه اکوسیستم‌های استارتاپی اروپایی مشخص کرده است. چندین سال پیش، زمانی که استارت‌آپ دیگری خارج از منطقه، UiPath، یکی از سریع‌ترین و موفق‌ترین استارت‌آپ‌های سازمانی است که در سال‌های اخیر ظهور کرده است، تعدادی از سرمایه‌گذاران به طلا دست یافتند و اساساً در دسته نوظهور فرآیند رباتیک پیشتاز بوده است. اتوماسیون (اکنون به صورت عمومی معامله می شود).

این موضوع باعث شد که بسیاری به استارت آپ های خارج از کشور نگاه عمیق تری داشته باشند. برای ثبت، سری A UiPath در سال 2017 کمی بیش از 29 میلیون دلار بود. مبلغ 35 میلیون دلاری که امروز توسط FlowX.ai اعلام شد، نه تنها برای رومانی، بلکه برای کل بازار بسیار قابل توجه است، جایی که میانگین اندازه‌های گرد به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، زیرا در سال گذشته فشار بیشتری بر امور مالی فناوری وارد شده است.

بحث در اینجا تا حدی این است که این ارزشمند است زیرا به رونق تجارت بیشتر در بخش ارزشمند دیگری، مالی کمک می کند. FlowX.ai به تحقیقاتی اشاره می کند که تخمین می زند که حدود 2 تریلیون دلار در پروژه های تحول دیجیتال در سال گذشته هزینه شده است و به همان اندازه 2 تریلیون دلار از اشتباهات نرم افزاری در همان دوره از دست رفته است – این ایده این است که ابزارهای آن هر دو می توانند بخشی از این سرمایه گذاری را جذب کنند. همچنین مقداری از این ضرر را کاهش دهد.

«نوآوری در فناوری به شتاب خود ادامه می‌دهد، با این حال کسب‌وکارهایی که زندگی روزمره ما را تشکیل می‌دهند، بر اساس فناوری قرن‌قدم کار می‌کنند. اوگنیا پلوتنیکوا، شریک عمومی داون، در بیانیه‌ای گفت: ما می‌توانیم از تلفن‌های خود برای دریافت هوش مصنوعی برای ایجاد یک برنامه سفر در چند ثانیه استفاده کنیم، اما سال‌ها طول می‌کشد تا بانک‌های ما محصولات جدید وام مسکن را ارائه دهند. رهبران سازمانی می خواهند سرعت تغییرات را به سرعت افزایش دهند و FlowX.AI یک راه حل زیبا و شهودی ارائه می دهد. زیرساخت‌های قدیمی اسب و کالسکه را از بین می‌برد و تضمین می‌کند که کاربران تنها همیشه در معرض تجربه سفینه فضایی قرار می‌گیرند. ایوان و تیم او مدرک دیگری هستند که نشان می‌دهد نوآوری‌های فناوری در سراسر اروپا در حال شعله‌ور شدن هستند، و ما از حمایت از آنها خوشحالیم زیرا FlowX.AI به یک بازیگر واقعاً جهانی تبدیل می‌شود.