Flox، برنامه ای برای کمک به گروه های دوستان برای ملاقات با یکدیگر، دانشجویان کالج در نیویورک را جلب می کند – TechCrunch

هیچ چیز مانند دردهای فزاینده بزرگسالی جدید نیست، اما برای ژنرال Z-های کالج که این سال های شکل گیری را در قرنطینه گذرانده اند، ایجاد دوستی های معنادار می تواند دشوارتر باشد. هنگامی که در طول همه گیری همه گیر از راه دور در دانشگاه کلمبیا تحصیل می کرد، دانشجوی نسل اول، جیمی لی، متوجه شد که این انزوا چه تأثیری بر همسالانش دارد، به ویژه آنهایی که برای سال دوم یا اول به مدرسه می رفتند بدون اینکه هنوز هیچ همکلاسی خود را ملاقات نکرده باشند.

لی به TechCrunch گفت: «از زمانی که اینستاگرام را برای اولین بار در دوران راهنمایی دانلود کرده بودم، همیشه خودم را به صورت آنلاین به عنوان یک فرد معرفی می‌کردم، اما احساس می‌کردم در مورد اینکه خودم را به‌طور واقعی آنلاین معرفی نکنم، اضطراب زیادی دارم. می‌خواستم به این ایده متمایل شوم، خوب، چگونه می‌توانیم راهی برای ارتباط واقعی مردم پیدا کنیم؟ و فکر می‌کردم بهترین راه برای انجام این کار با دوستانمان است که در اطراف ما معتبرترین هستند.»

در تابستان 2020، لی یک آزمایش بتای بدون کد برای Flox راه‌اندازی کرد، ایده‌ای برای اپلیکیشنی که به افراد کمک می‌کند ملاقات کنند. مانند Tinder، Hinge یا Bumble، که در آن شما یک نمایه ایجاد می‌کنید و با دیگران مطابقت می‌دهید، فقط شما به عنوان یک گروه ثبت‌نام می‌کنید و با گروه‌های دیگر دوستان ارتباط برقرار می‌کنید.

لی گفت: «مردم به من بازخورد دادند که این بهترین سرگرمی بود که برای همیشه آنلاین داشتند، بنابراین این نقطه عطف من بود که در آن بودم، این می‌توانست چیزی فوق‌العاده جدی باشد، و من می‌دانستم که اکنون یا هرگز نبوده است». .

بنابراین، او در حالی که تنها یک سال از مدرسه باقی مانده بود، کلمبیا را رها کرد تا با سرعت کامل برنامه را شارژ کند.

اسکرین شات از اپلیکیشن فلوکس

اعتبار تصویر: فلوکس

در فوریه 2021، لی و دو مهندس تمام وقت – وسعت تیمش – یک آزمایش آلفا را با حدود 250 کاربر انجام دادند که سپس به یک آزمون بتا خصوصی منحصراً در شهر نیویورک برای دانشجویان کارشناسی و فارغ التحصیلان اخیر تبدیل شد. در حال حاضر، لیست انتظار آنها بیش از 20000 کاربر دارد، اما لی می‌گوید در یک ماه آینده، Flox شروع به باز کردن برای نیویورکی‌های کالج در لیست انتظار خواهد کرد و بعداً به شهرهای دیگر گسترش خواهد یافت. به علاوه، فلوکس به تازگی دور سرمایه‌گذاری ۱.۲ میلیون دلاری را به رهبری Honeycomb Asset Management با شرکت BBG Ventures و Banana Capital بسته است.

من دروغ نمی گویم، بالا بردن دور اولم فوق العاده سخت بود. من پورتوریکویی و چینی هستم، در آن زمان 21 ساله بودم، هیچ پیش زمینه ای در این زمینه نداشتم و به همین دلیل از کلمبیا خارج شده بودم. «با وارد شدن به این گفتگوها، فکر می‌کنم مردم قطعاً قبل از شروع گفتگو نظراتی درباره من داشتند. در یک جلسه میدانی به من گفته شد که بیشتر شبیه زاک باشم.”

لی به‌عنوان بنیان‌گذار پلتفرمی برای افراد در گروه سنی خود، باهوش است که چگونه برنامه را بازاریابی می‌کند – او می‌خواهد آن را معتبر جلوه دهد. بنابراین، او با مخاطبان خود در جایی که در TikTok هستند ملاقات کرد، و ویدیوهای تبلیغاتی را در مورد این برنامه منتشر کرد که ویروسی شده و حدود 1.8 میلیون بازدید از سه پست به دست آورد.

لی در یکی از TikTok می گوید: «شما حتی نمی توانید به تنهایی به دستشویی بروید. “پس چرا شما در این برنامه های دوستیابی تنها هستید؟”

Flox اولین برنامه ای نیست که شبکه های اجتماعی مبتنی بر گروه را امتحان می کند – Tinder این ایده را با Tinder Social داشت، ویژگی که به شما امکان می دهد با دوستان خود به گروه ها بپیوندید و با گروه های دیگر هماهنگ شوید. اما این ویژگی کمی بیش از یک سال پس از پرتاب سنگی در سال 2016 متوقف شد، زمانی که به طور تصادفی نشان داد که چه کسی در مخاطبین شما نمایه Tinder دارد. لی گفت که فکر می کند Tinder Social کار نمی کند زیرا Tinder قبلاً خود را به عنوان یک برنامه دوستیابی (یا ارتباط) معرفی کرده بود – و از آنجایی که شما فقط یک نمایه داشتید، نسخه مشابه خود را به دوستان بالقوه و قرارهای بالقوه نشان می دادید. .

لی می‌گوید: «ما می‌خواهیم از تمرکز بر روی افراد دور شویم، زیرا فکر می‌کنم این به آشنایی اشاره دارد. ما می‌خواهیم واقعاً به هویت گروه متمایل شویم، بنابراین ممکن است گله‌ای به نام «آپارتمان 11» ببینید، و سپس ببینید چه کسی گروه را تشکیل می‌دهد، نه اینکه اینجا این افراد هستند که گروه را تشکیل می‌دهند. آن چیزی را که بر آن تاکید شده معکوس می کند.» در حالی که تمرکز بر روی ملاقات با افراد جدید است، لی امیدوار است که دوستانی که یک گروه Flox (یک گله) با هم ایجاد می کنند نیز به هم نزدیکتر شوند.

اگرچه Bumble به عنوان یک برنامه دوستیابی نیز شروع به کار کرد، اما اکنون حالت هایی برای دوست یابی و یافتن شرکای تجاری دارد. لی از Bumble BFF به عنوان الهام‌بخش Flox نام می‌برد، اما او گفت که وقتی از این برنامه استفاده می‌کرد، به نظر می‌رسید که بیشتر مردم به جای یافتن دوستان جدید، به دنبال هم اتاقی‌ها هستند.

اسکرین شات اپلیکیشن فلوکس

لی گفت: “ژنرال Z تنهاترین، مضطرب ترین و افسرده ترین نسل است و افراد زیادی هستند که به دوستان نیاز دارند.” اما یک انگ اجتماعی وجود دارد که [using one-on-one friendship apps] با خود حمل می کند. متأسفانه، اغلب اوقات، وقتی به دنبال دوستانی تک به تک می‌گردید، چیزی که برای طرف مقابل یا هرکسی که ممکن است بداند شما در Bumble BFF هستید این است که هیچ دوستی ندارید، و این واقعا شما را در موقعیت مطلوبی قرار نمی دهد. بنابراین هدف ما با Flox نیز این است که آن را راحت‌تر، ایمن‌تر و سرگرم‌کننده‌تر کنیم و این انگ اجتماعی را که در پس یافتن دوست وجود دارد، از بین ببریم.

این برنامه به این فرضیه لی بستگی دارد که افراد راحت‌تر با افراد جدید ملاقات می‌کنند که دوستان فعلی‌شان پشتیبان آن‌ها باشند. اما گروه پویا یک لایه ایمنی داخلی اضافه می کند. اگرچه Flox یک برنامه دوستیابی نیست، لی می‌داند که برخی از افراد قرار است از آن برای این منظور استفاده کنند – اما ملاقات با افراد جدید در گروه می‌تواند به کاهش خطرات ذاتی ملاقات با غریبه‌ها کمک کند.

“من تجربه بسیار بدی در یک برنامه دوستیابی داشتم که چند سال پیش در شهر بودم، و به یاد دارم که این حادثه را گزارش کردم، و هیچ چیزی پیگیری نشد، و من فقط در آن پلتفرم احساس محافظت نمی کردم.” لی گفت. یکی از اولین صحبت‌هایی که سال گذشته با کاربران داشتم، این بود که مردم گفتند، “من راحت نیستم با افراد دیگر در برنامه‌های دوستیابی ملاقات کنم، زیرا احساس می‌کنم تک به تک ناامن هستم.” بنابراین ما واقعاً می‌خواهیم این محیط راحت‌تر و امن‌تر را برای ملاقات با مردم به مردم بدهیم.»

با اولین دور اخیر Flox، لی امیدوار است که به ساخت برنامه ادامه دهد و به کاربران بیشتری اجازه ورود دهد – اما او می‌خواهد این کار را کند کند تا مطمئن شود که تجربه برای کاربران فعلی مثبت و معتبر باقی می‌ماند.