Fractory 9 میلیون دلار جمع آوری می کند تا در زنجیره تامین تولید فلزکاری تجدید نظر کند – TechCrunch

صنعت تولید ضربه سختی را از همه گیری کووید -19 متحمل شد ، اما نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد چگونه به تدریج در حال شکل گیری مجدد است-تا حدی با تلاش های جدید برای پاسخگویی بیشتر کارخانه ها به نوسانات تقاضا همراه است. فراز و نشیب مبارزه با اقتصاد در حال تغییر ، شیوع ویروس و موارد دیگر. امروزه ، مشاغلی که خود را به عنوان بخشی از نگهبان جدید تولید انعطاف پذیر سفارشی – یک استارتاپ به نام Fractory – معرفی می کنند ، سری A 9 میلیون دلاری (7.7 میلیون یورو) را اعلام می کنند که این روند را نشان می دهد.

بودجه توسط رهبری می شود OTB Ventures، سرمایه گذار برجسته اروپایی با سرمایه گذاران فعلی بر رشد اولیه ، شرکت های نوپا با فناوری بالا متمرکز شده است Trind Ventures، پایتخت ابرقهرمانان، United Angels VC، استارتاپ بچه های خردمند و Verve Ventures نیز شرکت می کندبه

در استونی تأسیس شد اما اکنون در منچستر انگلستان مستقر است – از لحاظ تاریخی یک مرکز قوی برای تولید در این کشور و نزدیک به مشتریان Fractory – Fractory یک پلت فرم ایجاد کرده است تا بتواند برای کسانی که نیاز به تهیه فلزات سفارشی برای بارگذاری و سفارش آن دارند ، راحت تر عمل کند. و برای کارخانه ها مشتریان و مشاغل جدید را بر اساس این درخواست ها انتخاب کنند.

سری A از Fractory برای ادامه توسعه فناوری خود و وارد آوردن شرکای بیشتری به اکوسیستم آن استفاده خواهد شد.

تا به امروز ، این شرکت با بیش از 24000 مشتری و صدها تولید کننده و شرکت های فلزی کار کرده است و در مجموع به بیش از 2.5 میلیون قطعه فلزی کمک کرده است.

به طور واضح ، Fractory نه خود سازنده است و نه برنامه ای برای مشارکت در آن بخش از فرآیند دارد. در عوض ، این نرم افزار در زمینه نرم افزارهای سازمانی فعالیت می کند ، با یک بازار برای کسانی که قادر به انجام کارهای تولیدی هستند – در حال حاضر در زمینه فلزکاری – که با شرکت هایی که به قطعات فلزی ساخته شده برای آنها نیاز دارند ، با استفاده از ابزارهای هوشمند برای شناسایی آنچه باید ایجاد شود و آن شغل بالقوه را به تولیدکنندگان متخصص که می توانند آن را وصل کنند ، متصل کند.

چالشی که فراکتوری در حال حل آن است بی شباهت به آن نیست که در بسیاری از صنایعی که عرضه و تقاضای متغیر دارند ، تکه تکه شدن زیادی وجود دارد و عموماً روش ناکارآمدی برای تأمین منابع کار است.

همانطور که مارتین وارس ، بنیانگذار و دکتر Fractory برای من توضیح داد ، شرکت هایی که به قطعات فلزی نیاز دارند ممکن است یک کارخانه داشته باشند که به طور منظم با آن کار می کنند. اما اگر شرایطی وجود داشته باشد که به این معنا باشد که این کارخانه نمی تواند شغلی را انجام دهد ، مشتری باید به خرید بپردازد و به جای آن افراد دیگری را پیدا کند. این می تواند یک فرآیند زمان بر و پرهزینه باشد.

او گفت: “این یک بازار بسیار تکه تکه است و راه های زیادی برای تولید محصولات وجود دارد و ارتباط بین این دو پیچیده است.” “در گذشته ، اگر می خواهید چیزی را برون سپاری کنید ، این بدان معناست که چندین ایمیل به چندین مکان ارسال شود. اما نمی توانید به تنهایی به 30 تامین کننده مختلف مراجعه کنید. ما آن را تبدیل به یک فروشگاه یک طرفه می کنیم. “

از سوی دیگر ، کارخانه ها همیشه به دنبال راه های بهتری برای تکمیل فهرست کار خود هستند ، بنابراین زمان خرابی کمی وجود دارد – کارخانه ها می خواهند از پرداخت دستمزد افراد برای کار بدون ورود کار یا ماشین آلاتی که استفاده نمی شود جلوگیری کنند.

ورس در مورد کارخانه های فلزکاری روی سکوی Fractory (و به طور کلی در صنعت) گفت: “متوسط ​​ظرفیت زمان کار 50 درصد است.” وی افزود: “ما ماشینهای بسیار بیشتری در خارج از آنچه که استفاده می شود داریم. ما واقعاً می خواهیم مسئله ظرفیت باقی مانده را حل کرده و عملکرد بازار را بهتر کرده و ضایعات را کاهش دهیم. ما می خواهیم کارخانه های آنها را کارآمدتر و در نتیجه پایدار کنیم. “

روش Fractory مشتريان را در بر مي گيرد – امروزه اين مشتريان معمولاً در ساخت و ساز يا ساير صنايع ماشين آلات سنگين مانند كشتي سازي ، هوا فضا و خودرو مشغول به كار هستند – بارگذاري فايل هاي CAD كه نيازهاي آنها را مشخص مي كند. سپس اینها به شبکه ای از تولیدکنندگان فرستاده می شوند تا برای شغل خود پیشنهاد دهند و کار کنند – کمی شبیه یک بازار آزاد ، اما برای مشاغل تولیدی. حدود 30 درصد از این مشاغل به طور کامل خودکار می شوند ، در حالی که 70 درصد دیگر ممکن است شامل مشارکت شرکت Fractory برای راهنمایی مشتریان در مورد رویکرد آنها ، از جمله نقل قول کار ، تولید ، تحویل و موارد دیگر باشد. وارس گفت ، این برنامه برای ایجاد فناوری بیشتر برای بهبود نسبت خودکار شدن است. این شامل سرمایه گذاری بیشتر در حزب جمهوری خواه ، بلکه بینایی رایانه ای برای درک بهتر آنچه مشتری به دنبال انجام آن است ، و نحوه اجرای بهتر آن است.

در حال حاضر پلتفرم Fractory می تواند به سفارشات خدمات برش لیزری و تاشو فلزات ، از جمله کارهایی مانند ماشینکاری CNC ، کمک کند و در مرحله بعد به چاپ سه بعدی افزودنی صنعتی می پردازد. همچنین به دنبال مصالح دیگری مانند سنگ تراشی و تراشه سازی خواهد بود.

تولید یکی از صنایعی است که به نوعی در مدرن شدن بسیار کند بوده است ، که به نوعی تعجب آور نیست: تجهیزات سنگین و گران هستند و به طور کلی این جمله “اگر خراب نشد ، تعمیر نکنید” it ”در این جهان کاربرد دارد. به همین دلیل است که شرکت هایی که در حال ساختن نرم افزارهای هوشمندتر هستند تا حداقل این تجهیزات قدیمی را به طور مثرتری اجرا کنند ، در حال یافتن مقدماتی هستند. Xometry ، یک شرکت بزرگتر از ایالات متحده که همچنین پلی بین تولیدکنندگان و شرکت هایی که نیاز به سفارشی دارند ایجاد کرده است ، در اوایل سال جاری به بازار عمومی آمد و در حال حاضر ارزش بازار آن بیش از 3 میلیارد دلار است. دیگران در همان فضا شامل Hubs (که اکنون بخشی از Protolabs است) و Qimtek و سایر موارد هستند.

یکی از عوامل فروش که Fractory به آن تاکید کرده است این است که به طور کلی هدف آن حفظ تولید داخلی مشتری برای کاهش اجزای لجستیک کار برای کاهش انتشار کربن است ، اگرچه با رشد شرکت جالب است که ببینیم چگونه و اگر پایبند است آن تعهد

در همین حال ، سرمایه گذاران معتقدند که رویکرد Fractory و رشد سریع نشانه های قوی این است که اینجا برای ماندن و تاثیرگذاری در صنعت است.

“Fractory یک پلت فرم نرم افزاری سازمانی ایجاد کرده است که مشابه هیچ یک در محیط تولید نیست. استقبال سریع مشتریان از آن بازخورد قابل اثبات واضحی از ارزشی است که Fractory برای تولید زنجیره های تأمین با فناوری برای خودکارسازی و دیجیتالی شدن اکوسیستم آماده نوآوری به ارمغان می آورد. ” “ما روی یک محصول بزرگ و یک گروه با استعداد از مهندسان نرم افزار سرمایه گذاری کرده ایم ، متعهد به توسعه یک محصول و ادامه کارنامه فوق العاده خود در زمینه رشد سریع بین المللی هستیم.