FrankieOne مبلغ 16 میلیون دلار برای ارائه فناوری اطلاعات و مدیریت کلاهبرداری به fintechs به عنوان سرویس ارائه می دهد – TechCrunch

کلاهبرداری همچنان یکی از مسائل مهم در دنیای معاملات دیجیتالی است ، وضعیتی که تحقیقات نشان می دهد تنها در 20 ماه گذشته فعالیت آنلاین که در نتیجه Covid-19 رشد کرده است ، تشدید شده است. امروز ، یک استارتاپ ملبونی به نام FrankieOne که یک پلت فرم خودکار برای کمک به مبارزه با سری A ایجاد کرده است که به دلیل تقاضای شدید مشتریان اعلام می کند.

این شرکت – که حدود 350 منبع داده را برای تأیید خودکار هویت افراد هنگام سوار شدن استفاده می کند و سپس فعالیت های بعدی را برای رفتارهای کلاهبردار نظارت می کند – 16 میلیون دلار (20 میلیون دلار استرالیا) جمع آوری کرده است. این شرکت قصد دارد پس از مشاهده تقاضای شدید در بازار ، از این پول برای توسعه جایگاه خود در سطح بین المللی استفاده کند.

FrankieOne در 18 ماه گذشته حدود 80 مشتری را جذب کرده است و مجموع مشتریان خود را به 90 نفر رسانده است ، از جمله افرادی مانند Afterpay ، Westpac و Zipmex. همچنین درآمد سالانه مکرر سالانه خود در سال گذشته 20 برابر افزایش یافت و نیمی از این فروش از خارج از کشور خود انجام شد (اما تعداد درآمد واقعی را فاش نمی کند). قابل توجه ، FrankieOne بدون هیچ تیم بازاریابی یا فروش به این نقطه رسیده است.

این جذب توجه برخی از سرمایه گذاران برجسته را نیز به خود جلب کرده است. استرالیا AirTree Ventures و Greycroft ، از ایالات متحده ، با همکاری 20VC ، Reinventure ، Tidal Ventures ، APEX Capital و Mantis (صندوق VC که توسط موسیقی The Chainsmokers شروع شده است) نیز شرکت کردند. افراد حاضر در این سری A شامل بنیانگذار و مدیر عامل Robinhood ولاد تنف ، بنیانگذار Monzo تام بلومفیلد و مدیران ارشد Revolut و Public.com هستند.

چالشی که FrankieOne شناسایی کرده است ، چالشی است که از طریق تجربه شخصی و استارتاپی خود شناسایی کرده است. سایمون کاستلو و آرون چیپر این استارتاپ را که در ابتدا فرانکی نامیده می شد ، در سال 2017 به عنوان یک بانک نوپا به امید نجات از موج فین تک های مخرب خارج از اروپا که به بانک ها کمک می کردند تا با مصرف کنندگان بیشتر با مصرف کنندگان جوان به نفع خود تلاش کنند ، تاسیس کردند. گزینه های دوستانه ، همراه اول برای پس انداز ، سرمایه گذاری ، مدیریت ، استقراض و صرف پول. این ممکن است برای بازار استرالیا جلوتر از زمان خود باشد ، اما در این فرآیند آنها همچنین یکی از بزرگترین دردهای رو به رشد برای بیرون کشیدن چنین مشاغلی را کشف کردند. هیچ راهی کارآمد برای نمایش و سوار شدن کاربران جدید وجود نداشت و متعاقباً اطمینان حاصل کرد که آنها بر روی پلتفرم های خود به روشی قانونی معامله می کردند.

کاستلو در مصاحبه ای از طریق ایمیل گفت: “سفر ما برای ساختن یک بانک نوین نشان داد که یک اتصال واحد برای سوار شدن به سادگی وجود نداشت.”

این موضوع مورد توجه شرکت قرار گرفت (و کاستلو گفت که فرانکی تمام پولی را که در اولین تلاش از سرمایه گذاران گرفته بود پس داد).

“ما تصمیم گرفتیم خارش خودمان را خراش دهیم و خودمان آن را ساختیم. ما می دانستیم که زمانی که این پلتفرم نیازهای همسالان ما را برآورده کرده بود ، یک طاقچه بازار پیدا کرده بودیم. همانطور که در حال چرخش بودیم ، به سرعت متوجه شدیم که اولین مشتریان ما همه NeoBank استرالیا مانند بانک ولت بودند. ” این تجربه به ما این امکان را داد که بانکداری را از درون بفهمیم و متوجه شویم که برای م institutionsسسات مالی موجود و همچنین فناوری نوظهور ، رعایت مقررات بزرگترین چالشی است که این شرکتها با آن روبرو هستند. “

سال 2019 بود و زمان آن تصادفی بود. این همه گیری منجر به انفجار در حجم و وسعت معاملات آنلاین شده است. و این که آیا این فعالیت از طریق خدمات مالی یا تجارت الکترونیکی یا چیزهای دیگر بوده است ، افراد و سازمان های بیشتری که به صورت آنلاین تجارت می کنند ، به معنای تجزیه بیشتر ، معاملات بیشتر و عمدتا پول بیشتر برای هدف کلاهبرداران است.

جای تعجب نیست که این یک حوزه بکر فناوری فناوری نیست. امروزه تعدادی از شرکت ها در بازار “پیشگیری از کلاهبرداری به عنوان یک سرویس” ایجاد کرده و آن را در اختیار شرکت هایی قرار می دهند که برای راه اندازی مشاغل خود به آن نیاز دارند. این فهرست شامل آلیاژ (که در ماه سپتامبر در آخرین دور سرمایه گذاری 1.35 میلیارد دلار ارزش گذاری شده بود) ، idwall (که اخیراً 38 میلیون دلار جمع آوری کرده است) ، Rapyd (مجموعه خدمات مالی چند واریسی ، که اکنون ارزش آن 8.75 میلیارد دلار است) ، Stripe (غول پرداخت که حرکت بزرگی در مدیریت ، هویت و تقلب) و بسیاری دیگر انجام داده است.

کاستلو اشاره می کند که از جمله نقاط منحصر به فرد فروش FrankieOne ، مشخصات بین المللی آن است که منابع داده ای در حال حاضر در 46 کشور مختلف ارائه شده است ، که وی خاطرنشان کرد که “ماهیت جهانی این پلتفرم و پتانسیل ذاتی آن را نشان می دهد.” در مقابل ، وی افزود که سایر ارائه دهندگان خدمات مشتریان خود و مبارزه با پولشویی که به منطقه اختصاص دارند تمایل دارند. تعداد بسیار کمی ، در صورت وجود ، ظرفیت خدمات دهی به شرکت های چند ملیتی را دارند که نیاز به رویکردی ظریف برای تنظیم ، انطباق و هویت دیجیتالی بر اساس الزامات خاص آن جغرافیا دارند. “

کمک به این امر این است که ، در حالی که فرانکی استارتاپ (مانند سایر بانک های نوپا) ممکن است به شدت به API های شخص ثالث متکی باشد تا خدمات ارائه شده به مشتریان را تأمین کند ، FrankieOne در طرف دیگر آن رابطه قرار دارد. کاستلو گفت ، این مجموعه فناوری مخصوص خود را ایجاد کرده است ، “بسیاری از آن از رعایت و پیچیدگی های قانونی مورد نیاز برای اداره یک بانک مطلع شده است.” همچنین API ها را مستقیماً در FrankieOne ادغام می کند – به عنوان مثال منابع داده که به مدیریت تقلب و سیستم تأیید هویت آن کمک می کند ، که با افزایش FrankieOne نیز تعداد آنها افزایش می یابد. به عنوان مثال ، اواخر امسال نظارت بر تراکنش ها را برای هر دو نوع فیات و ارزهای رمزنگاری شده ارائه می دهد ، و این واقعیت که در حال حاضر به مشتریانی مانند Zipmex خدمات ارائه می دهد ، به آن اجازه می دهد تا در زمینه پیشگیری از کلاهبرداری در بازار ارزهای دیجیتال هنوز بسیار وحشی عمل کند. به

جان هندرسون ، یکی از شرکای AirTree Ventures ، در بیانیه ای گفت: “مشتری خود را بشناسید (KYC) و تأیید هویت دیجیتالی برای شرکت های خدمات مالی در سطح هیئت مدیره است.” “سیستم های دستی فعلی که توسط fintechs و FTSE100 به طور یکسان استفاده می شوند ، هر دو سفارشی و خراب هستند. ما معتقدیم که جهان به راه حل بهتری نیاز دارد فرانکی یک آن را فراهم می کند پس از مشاهده پیشرفت باورنکردنی و کشش غیرقابل انکار سیمون و تیم ، ما هیجان زده هستیم که سری A آنها را هدایت می کنیم زیرا آنها خود را به عنوان ارائه دهنده اصلی تأیید هویت و خطر تقلب معرفی می کنند. “

ویل شچربیاک ، شریک در Greycroft ، می گوید: “شرکت های خدمات مالی بالاترین دلار را برای به دست آوردن مشتریان می پردازند.” “هنگام ثبت نام ، مشتریان یک سری بررسی ها-از جمله KYC ، تأیید هویت و مبارزه با کلاهبرداری-را انجام می دهند که می تواند شرکت ها را مجبور کند مشتریان بالقوه بزرگ را به دلیل وابستگی به سیستم های ناکافی کنار بگذارند. فرانکی یکرابط های برنامه کاربردی API پیچیدگی را از بین می برد و به مشتریان خود این امکان را می دهد تا ضمن ارائه یک تجربه کاربری لذت بخش ، مشتریان بیشتری را سوار کنند. این یک رویکرد منحصر به فرد است که در سطح جهانی گسترش می یابد و ما از مشارکت هیجان زده هستیم. “