Gamestry 5 میلیون دلار دریافت می کند تا معامله شیرین تری به سازندگان ویدیوهای بازی بدهد – TechCrunch

پلتفرم ویدئویی بازی مستقر در بارسلونا ، Gamestry ، 5 میلیون دلار سرمایه به دست آورده است که توسط Goodwater Capital ، Target Global و Kibo Ventures هدایت می شود-سرمایه گذاران را با نرخ رشد 175 برابری در 12 ماه گذشته چرخانده است.

در حالی که پلت فرم ویدیویی بازی (در حال حاضر) به زبان اسپانیایی چند سال پیش راه اندازی شد ، در سال 2018 ، سال گذشته بنیانگذاران تصمیم گرفتند از تمرکز اولیه بر روی تدوین محتواهای صرفاً یادگیری در مورد بازی فاصله بگیرند-به سازندگان امکان بارگذاری و اشتراک گذاری سرگرمی را می دهند. ویدئوهای بازی نیز

به نظر می رسد این تغییر به عنوان یک تاکتیک رشد نتیجه داده است. Gamestry می گوید که اکنون 4 میلیون کاربر فعال ماهانه (MAU) و 2000 سازنده فعال در اسپانیا و آمریکای لاتین (بازارهای اصلی آن تا کنون) دارد – و قصد دارد تا پایان سال به 20 میلیون MAU برسد.

در حالی که Twitch همچنان بر بازار بازیهای پخش مستقیم مسلط است-که به رونق esports کمک می کند-Gamestry ، که می گوید روی “محتوای ویدئویی غیر زنده” تمرکز دارد ، معتقد است که یک شکاف برای یک پلت فرم ویدئویی درخواستی اختصاصی وجود دارد که بهتر بازی ها را پشتیبانی می کند. تمرکز بر سازندگان ویدئو و ارائه تجربه بیشتر برای طرفداران بازی نسبت به غول های محتوا که توسط کاربران ایجاد می شود مانند YouTube.

برای سازندگان ویدئوهای بازی ، هویج سهم درآمد بهتری نسبت به سایر پلتفرم های ویدیویی UGC دارد – صحبت از داشتن “مدل تقسیم درآمد عادلانه تبلیغاتی” و برنامه ای برای افزایش درآمد بیشتر برای سازندگان “به زودی”. همچنین تعهد می کند “شفافیت کامل در مورد نحوه عملکرد ساختار درآمدزایی” و تمرکز بر حمایت از سازندگان در صورت داشتن مشکلات فنی.

بنابراین ، اساساً ، انواع مسائلی که سازندگان اغلب از عدم موفقیت YouTube در آنها شکایت کرده اند.

برای بینندگان ، زمین بازی یک مرحله ای برای یافتن و تماشای فیلم ها در مورد بازی ها و برقراری ارتباط با دیگران با همان اشتیاق (چت بازی) است-بنابراین پلت فرم محتوا را در مورد عناوین بازی های جداگانه ایجاد می کند.

این استارتاپ همچنین ادعا می کند که اطلاعات بهتری در مورد یک ویدیو به بینندگان ارائه می دهد تا به آنها کمک کند تصمیم بگیرند که روی آن کلیک کنند یا خیر (بعلاوه ، ابزارهایی که به آنها کمک می کند “به جای کلیک کلیپ” کیفیت را بیابند) ، فراتر از اصول اولیه مانند عنوان ، تصویر کوچک و فیلم. (هرچند که از نظر محتوای ویدئویی بازی برای ارزیابی درجه بازی ، باز هم کم نظیری ندارم ، اما در مورد Gamestry از نظر ظاهر کلیک بر روی صفحه نمایش هیچ کمبودی وجود ندارد. اما من قطعاً در اینجا مخاطب مورد نظر نیستم …). بنابراین صدای بیننده نیز مانند یک جستجوی کوچک دیگر در YouTube به نظر می رسد.

بنیانگذاران-برادران Alejo و Guillermo Torrens-می گویند: “علی رغم اینکه واقعاً مکان بارگذاری محتوا است ، YouTube یک پلت فرم عمومی است که برای بازی بهینه نشده است و بنابراین نیازهای سازندگان بازی را برآورده نمی کند.”هر زمان که بازارها به اندازه ای بزرگ شوند که سیستم عامل های فعلی نتوانند نیازهای کاربران خود را برآورده کنند ، پلتفرم های عمودی یا تخصصی پدیدار می شوند و ما معتقدیم این دقیقاً همان چیزی است که امروز اتفاق می افتد. “

لینا چونگ از شرکت Target Global سرمایه گذاری صندوق بین المللی را در این زمینه رهبری کرد بازیگریبه در پاسخ به این س whatال که چه چیزی علاقه او را در اینجا جلب کرده است ، او جهش اخیر اخیر را به نمایش گذاشت و این پلتفرم دارای تعداد زیادی از سازندگان محتویات بازی های بسیار جذاب به مدت کوتاه بود.

او به TechCrunch گفت: “مشکلی که Gamestry به آن پرداخته است این است که اکثریت قریب به اتفاق سازندگان پول زیادی در این سیستم عامل ها کسب نمی کنند ، زیرا آنها تبلیغاتی هستند و مشاغل محرک چشم هستند.” “Gamestry فضایی را فراهم می کند که در آن سازندگان ، علیرغم حجم مخاطب ، می توانند راههای جدیدی برای تعامل با مخاطبان خود و امرار معاش پیدا کنند. این مشکل در بین سازندگان به حدی بزرگ است که Gamestry در حال حاضر دارای بیش از 2 هزار سازنده بسیار درگیر است که هر ماه چندین قطعه محتوا و میلیون ها بیننده خود را بر روی پلت فرم بارگذاری می کنند. “

مطمئناً هیچ کس تعجب نخواهد کرد اگر بفهمد که کاربر معمولی Gamestry یک مرد 18 تا 24 ساله است.

این استارتاپ همچنین به ما گفت که “پرطرفدارترین” بازی های پلتفرم آن Minecraft ، Free Fire و Fortnite هستند و افزود: “محتوای IRL (در زندگی واقعی) نیز بسیار موفق است”.

علاوه بر YouTube Gaming ، دیگر پلتفرم های رقابت کننده برای بازی کره چشم مشابه بازی های فیس بوک و Booyah هستند.