Google ، از موقعیت غالب اندروید در هند سوءاستفاده کرده است ، تحقیقات ضد تراست نشان می دهد – TechCrunch

گوگل از موقعیت غالب اندروید در هند برای آسیب رساندن غیرقانونی به رقبا در دومین بازار بزرگ اینترنت جهان سوءاستفاده کرده است.

بر اساس یافته های دو نفر ، یافته های این کاوشگر نشان می دهد که سازنده اندروید توانایی و انگیزه شرکت های تولیدکننده دستگاه برای توسعه-و فروش-دستگاه هایی با نسخه های جایگزین اندروید (که بیشتر با نام Forks شناخته می شود) را کاهش داده است.

علاوه بر این ، این گزارش الزام گوگل را مبنی بر اجباری شدن پیش نصب سازندگان دستگاه ها برای برنامه های خود مغایر با قانون رقابت هند می داند.

در این گزارش آمده است که بیش از پنج ده شرکت از جمله آمازون و اپل در طول تحقیقات به سeriesالات ناظر هندی – کمیسیون رقابت هند – پاسخ دادند.

دیده بان هندی همچنین با نحوه اعمال سیاست های گوگل در Play Store مشکلاتی پیدا کرده و گفته است که “یک طرفه ، مبهم ، مبهم ، مغرضانه و دلخواه” است.

گوگل گفت که مشتاقانه منتظر همکاری با CCI است تا نشان دهد چگونه “Android منجر به رقابت و نوآوری بیشتر شده است ، نه کمتر”.

یافته های این گزارش – که هنوز به طور رسمی توسط CCI منتشر نشده است – آخرین عقب ماندگی برای گوگل در هند است ، جایی که با چندین تحقیق ضد خشونت و خنجر از تعداد فزاینده ای از استارتاپ ها ، موسسان و سرمایه گذاران داخلی روبرو است.

بنیاد اتحاد دیجیتال هند ، گروهی از 350 استارتاپ ، بنیانگذار و سرمایه گذار ، از یافته های گزارش CCI قدردانی کرد و گفت که گام نگهبان “با نیازهای اکوسیستم دیجیتال هند مطابقت دارد”.