Google با استفاده از میانبرها و کلیدهای میانبر با اشاره صورت ، فناوری کمکی را در Android تقویت می کند-TechCrunch

دسترسی بیشتر به تلفن های هوشمند همیشه ایده خوبی است و آخرین ویژگی های گوگل برای افرادی که بیان آنها وسیله اصلی تعامل با جهان است ، اقدامات سریع و ناوبری را به ارمغان می آورد. Project Activate and Camera Switches به کاربران اجازه می دهد تا کارهایی مانند گفتن یک عبارت سفارشی یا حرکت با استفاده از رابط سوئیچ را تنها از طریق حرکات صورت انجام دهند.

ویژگی های جدید متکی به دوربین جلوی گوشی هوشمند است که می تواند صورت کاربر را در یکی از شش حالت زیر مشاهده کند: لبخند ، ابروهای بالا ، دهان باز و نگاه به چپ ، راست یا بالا. این برنامه کاملاً به محاسبات محلی متکی است و هیچ داده ای ذخیره نمی شود ، یا آنچه را که عموماً به عنوان “تشخیص چهره” شناخته می شود انجام نمی دهد – این نوع یادگیری ماشین می تواند به طور خاص بر روی مثال ، شناسایی ابروها و ارسال سیگنال در هر زمان که آنها حرکت می کنند تمرکز کند. گذشته از یک آستانه خاص و قابل تنظیم

به هر عبارت می توان نقش متفاوتی را اختصاص داد. سوئیچ های دوربین با سازگاری سوئیچ موجود در Android ادغام می شود ، که توسط آن افرادی که از فناوری کمکی مانند جوی استیک یا لوله ضربه استفاده می کنند می توانند در سیستم عامل تلفن حرکت کنند. اکنون این کار را می توان بدون هیچ وسیله جانبی انجام داد و کاربران می توانند ژست های مختلف صورت را برای تکرار از طریق انتخاب ها ، تأیید یک انتخاب ، عقب نشینی و غیره انتخاب کنند.

اعتبار تصویر: گوگل

با استفاده از Project Activate ، عبارات را می توان با اقدامات مستقل مانند گفتن یک عبارت مرتبط کرد. بسیاری از افراد دارای معلولیت به دلایل مختلف به سرپرست متکی هستند ، اما چیزی که نمی توانید از سرایدار بخواهید این است که توجه مراقب خود را جلب کنید! بنابراین یک برنامه کاربردی مفید ممکن است اختصاص (به عنوان مثال) بالا بردن ابرو برای گفتن دستگاه به عبارت “هی!” یا “من در مورد چیزی نیاز به کمک دارم” یا “ممنون!”

همچنین می توان از حرکات برای پخش یک فایل صوتی ، ارسال پیامک یا تماس با یک شماره از پیش تعیین شده استفاده کرد. عبارات بیشتر و قابلیت های بیشتر در راه است ، و همچنین زبان های بیشتر-البته چهره ها زبان ندارند ، اما برنامه و مستندات پشتیبانی از آن برخوردارند ، بنابراین Project Activate با کشورهای انگلیسی زبان شروع می شود و از آنجا خارج می شود. از سوی دیگر ، Camera Switches از ابتدا به 80 زبان در دسترس خواهد بود.

توجه داشته باشید که از این دو نمی توان به طور همزمان استفاده کرد ، زیرا هر دوی آنها نیاز به دسترسی به دوربین و تشخیص عبارت دارند. بنابراین کاربران باید مطمئن شوند که یک روش پشتیبان برای ناوبری دارند. هر دو باید تقریباً روی هر گوشی اندرویدی در پنج سال گذشته یا بیشتر کار کنند.

در نهایت ، به روزرسانی برنامه Lookout Google ، که برچسب افراد دارای نقص بینایی را می خواند ، قابلیت اسکن و خواندن مطالب دست نویس را تا آنجا که می تواند با چیزهای چاپ شده اضافه می کند. این برای یادداشت های چسبنده ، تابلوهای “رفته ماهیگیری” در در مغازه ها و مواردی مانند کارت های تبریک با یادداشت های فرستنده مفید است. این برنامه در سال گذشته افزایش زیادی در استفاده داشته است ، بنابراین آنها در حال توسعه آن هستند. (حمایت از شناسایی اسکناس های روپیه یورو و هند نیز باید به رشد آن کمک کند.)

همه موارد جدید باید در اواخر این هفته به صورت رایگان در دسترس باشند.

https://www.youtube.com/watch؟v=ItyAEbCIjCU