Google Flights ویژگی جدیدی را اضافه می کند که میزان انتشار کربن در سفرها را نشان می دهد – TechCrunch

گوگل روز چهارشنبه ویژگی جدیدی را معرفی کرد که به کاربران تأثیرات زیست محیطی پروازها را نشان می دهد. از امروز ، کاربران تخمین میزان انتشار کربن را برای تقریباً همه پروازها در نتایج جستجو مشاهده می کنند. برآورد در کنار قیمت و مدت زمان پرواز قابل مشاهده است. گوگل خاطرنشان می کند که این ویژگی جدید به کاربران اجازه می دهد تا هنگام رزرو سفر ، میزان انتشار کربن را در تصمیم گیری خود در کنار هزینه یا زمان بندی دخیل کنند.

برآوردها مربوط به پرواز و صندلی است. به عنوان مثال ، هنگام بررسی صندلی های اقتصادی یا درجه یک ، برآورد آلایندگی ها متفاوت خواهد بود ، زیرا صندلی هایی که فضای بیشتری را اشغال می کنند سهم بیشتری از کل انتشارات را تشکیل می دهند. علاوه بر این ، آلودگی هواپیماهای جدید نسبت به هواپیماهای قدیمی تر عموماً کمتر است.

بر پروازهایی که میزان آلایندگی آنها کمتر است نشان سبز نشان داده می شود. کسانی که می خواهند هنگام جستجوی پرواز ، تأثیر کربن را در اولویت قرار دهند ، می توانند نتایج را مرتب کنند تا پروازهایی با کمترین میزان انتشار در بالای لیست قرار بگیرند. برچسب ها برچسب هایی مانند آلایندگی های بیشتر ، معمولی ، کمتر یا ناشناخته دارند.

گوگل برآورد را با ترکیب داده های آژانس محیط زیست اروپا و اطلاعات مربوط به پروازهای ارائه شده توسط خطوط هوایی در مورد جزئیاتی مانند نوع هواپیما و تعداد کل صندلی ها محاسبه می کند. غول جستجو اشاره می کند که انتشار واقعی کربن ممکن است متفاوت باشد و به عواملی مانند مدل هواپیما و پیکربندی ، سرعت و نگرش هواپیما به همراه فاصله بین مبدا و مقصد بستگی دارد. این شرکت قصد دارد به منظور بهبود دقت ، بازبینی انتشار کربن را در طول زمان ادامه دهد.

ریچارد هولدن ، نایب رئیس محصولات سفر گوگل ، ریچارد هولدن ، در یک پست وبلاگی گفت: “این به روز رسانی پروازهای Google تنها یکی از راه هایی است که ما به مردم کمک می کنیم در زندگی روزمره خود انتخاب های پایداری داشته باشند.”

این آخرین به روز رسانی Google Flights در حالی ارائه می شود که این شرکت به تازگی مسیریابی سازگار با محیط زیست را در ایالات متحده برای کاربران iOS و Android راه اندازی کرده است. مسیریابی سازگار با محیط زیست به رانندگان این امکان را می دهد که بین سریع ترین و کم مصرف ترین مسیر ، انتخاب کنند. گوگل معتقد است این ویژگی جدید می تواند به کاربران Maps اجازه دهد از بیش از 1 میلیون تن کربن در سال جلوگیری کنند. انتظار می رود مسیریابی سازگار با محیط زیست سال آینده در اروپا راه اندازی شود.