GoPro-ification iPhone-TechCrunch

سلام دوستان و خوش آمدید به هفته در حال مرور!

هفته گذشته ، ما در مورد برخی از عینک های آفتابی یک شرکت صحبت کردیم که بسیاری از افراد آن را خیلی دوست ندارند. این هفته ، ما در مورد اپل و این شرکت 1600 برابر کوچکتر از آن صحبت می کنیم که با مشکلات مشابه محصول روبرو است.

اگر این مطلب را در سایت TechCrunch می خوانید ، می توانید این را در صندوق ورودی خود از صفحه خبرنامه، و توییت های من را دنبال کنید lucasmtny


(عکس Brooks Kraft/Apple Inc.)

چیز بزرگ

وقتی به اندازه کافی وارد صنعت فناوری می شوید ، نگاه کردن به چیزها با مجموعه چشم مشتری سخت تر می شود. من بعد از شش سال تماشای رویدادهای اپل به عنوان گزارشگر TechCrunch ، چنین احساسی را بیش از پیش احساس کردم ، اما گاهی اوقات الگوهای رفتاری از طریق حساب های تصادفی توییتر به من کمک کنید تا حقیقت مصرف کننده ای را که بدنبال آن هستم پیدا کنم.

همانطور که آن توییت کوچک احمقانه نشان می دهد ، اپل به سمت آینده ای پیش می رود که در آن تشخیص جدید از قدیم کمی سخت تر شده است. دوره “S” قدیمی دیگر برای iPhone نیست ، زیرا از زمان طراحی مجدد آیفون X در سال 2017 ، تغییرات و تغییرات اندازه جدیدی مشاهده شده است. اپل در حال افزایش فاصله بین ارتقاء عمده برای کل خط تولید خود است و همچنین زمان بیشتری طول می کشد تا این تغییرات اعمال شود.

اپل طرح iPad Pro حاشیه ای را در اواخر سال 2018 معرفی کرد و سه سال طول کشید تا این طرح به iPad mini برسد در حالی که iPad ابتدایی هنوز در کمین است. تغییر از مک M1 به احتمال زیاد سالها طول خواهد کشید زیرا این شرکت قبلاً جزئیات را ارائه کرده است. بیشتر به روز رسانی های مهم اپل متکی به ارتقاء چیپست هایی است که آنها می سازند ، چیزی که به طور فزاینده ای آنها را شبیه یک شرکت چیپست مصرف کننده می کند.

این یک روند جدید یا حتی یک برداشت جدید نیست ، بارها نوشته شده است ، اما بسیار جالب است زیرا شرکت تعداد کارکنان اختصاص داده شده به تلاش های آینده مانند واقعیت افزوده را افزایش می دهد ، که به زودی جایگزین آنها می شود. آیفون

این تکاملی است که آنها را به قلمرو طراحی مشابهی با دوربین اکشن GoPro هدایت می کند ، که بارها و بارها با وفاداران اصلی خود سخت افزارهای خود را ارتقا داده است. این مقیاس ها به طرز خنده داری متفاوت است ، در حال حاضر ارزش اپل 2.41 تریلیون دلار است و GoPro هنوز برای سرمایه 1.5 میلیارد دلاری بازار تلاش می کند. بدیهی است که شرایط متفاوت است ، و با این حال هر دو با س questionsالات نوآوری پایان عمر مشابه برای دسته هایی که هر دو در آنها تسلط دارند ، روبرو هستند.

این هفته GoPro دوربین HERO10 Black خود را معرفی کرد ، که نرخ فریم بالاتری را ارائه می دهد و پردازنده ای با عملکرد بهتر ارائه می دهد ، زیرا به نظر می رسد مخاطبان کاربر بیشتری را به خدمات اشتراک سوق می دهد. آشنا بنظر رسیدن؟ این هفته ، اپل پرچمدار جدید خود ، iPhone 13 Pro را با پردازنده سریعتر و نرخ فریم بهتر معرفی کرد (هرچند برای نمایشگر و نه دوربین اینجا). آنها همچنین مدت زمان زیادی را صرف تحت فشار قرار دادن کاربران برای پذیرش اکوسیستم های خدمات جدید کردند.

دستگاه های اپل آنقدر خوب شده اند که شروع به رسیدن به فلات ویژگی های مهم کرده اند. این شرکت هنوز موفق شده است دستگاه را پس از دستگاه تنظیم کرده و مخاطبان خود را به میلیاردها برساند در حالی که درآمد متوسط ​​هر کاربر را تا حد زیادی افزایش می دهد. به وضوح اوضاع برای ارزشمندترین شرکت روی زمین خوب پیش می رود ، اما در حالی که از زمان عرضه آیفون X سهام تقریبا چهار برابر شده است ، تجربه مصرف کننده آیفون تقریباً سازگار است. این به وضوح چیز بدی نیست ، اما – به دلیل عدم وجود اصطلاح بهتر – خسته کننده است.

تفاوت واضح ، در بین 2.4 تریلیون مورد دیگر این است که به نظر می رسد GoPro راه فرار مشخصی از عمودی دوربین اکشن خود ندارد.

اما اپل هزاران کارمند خود را به سمت یک راه فرار در واقعیت افزوده سوق داده است ، حتی اگر این فناوری به وضوح برای مصرف کنندگان آماده نباشد و آنها مجبور به هدایت با هدست AR/VR چند هزار دلاری شوند. با محدودیت های فراوان یکی از س questionsالاتی که من بیشتر به آن علاقه دارم این است که پس از آنکه جانشین سخت کار خود سر خود را بلند کرد ، ظاهر دستگاه iPhone چگونه است. به احتمال زیاد ، دستگاه های AR-محور به عنوان لوازم جانبی آیفون بسیار گران قیمت و راهی برای جلوگیری از دسترسی به دسته تلفن همراه و در عین حال دسترسی به تجربیات جدید-و هیجان انگیزتر-عرضه می شوند. به طور خلاصه ، AR آینده iPhone است تا زمانی که AR دیگر به iPhone نیاز ندارد.


اعتبار تصویر: تسلا

چیز های دیگر

در اینجا داستانهای خبری TechCrunch است که این هفته توجه من را به خود جلب کرد:

هر آنچه اپل این هفته اعلام کرد
آیا این هیجان انگیزترین رویدادی بود که اپل تا به حال داشته است؟ نه آیا هنوز هم برای خواندن مطالب جدید آنها روی آن پیوند کلیک می کنید؟ یهو

GoPro گوشی HERO10 Black را معرفی کرد
من یک نقطه بسیار نرم در قلب خود برای GoPro دارم ، که گوشه ای از سخت افزار را در بر گرفته و دستگاه و اکوسیستمی را ایجاد کرده است که واقعاً خوب است. همانطور که در بالا اشاره کردم ، این شرکت هر سال با بروزرسانی های قابل توجهی روبرو می شود ، اما آنها امسال با نسل دوم پردازنده مشتری خود و برخی مشکلات عملکرد ، ارتقاء قابل توجهی را ایجاد کردند.

تسلا FSD بتا را برای رانندگان با سابقه رانندگی خوب باز می کند
ایلان ماسک در حال توسعه نرم افزار “رانندگی کامل با خود” برای بیشتر رانندگان تسلا است و می گوید کاربرانی که هزینه سیستم FSD را پرداخت کرده اند می توانند برای استفاده از نسخه بتا درخواست دهند و توسط ربات ماشین حساب بیمه شرکت تجزیه و تحلیل می شود. ماسک می گوید پس از 7 روز رفتار رانندگی خوب ، کاربران تأیید می شوند.

مدیر عامل OpenSea پس از رسوایی “تجارت داخلی” استعفا داد
NFT یک تجارت عجیب است. مقدار زیادی پول در این بازارها تکان می خورد – و نظارت کمی وجود دارد. این هفته OpenSea ، به اصطلاح “eBay of NFT” ، توضیح داد که معاون محصول خود با اطلاعات داخلی معامله می کرد. بعداً او مجبور به استعفا شد.

اپل و گوگل در برابر کرملین تعظیم می کنند
اپل و گوگل در تلاش هستند تا دولت های اکثر بازارهایی که در آن فعالیت می کنند راضی نگه دارند. این منجر به برخی شرایط ناخوشایند در بازارهایی مانند روسیه می شود ، جایی که هر دو غول فناوری توسط کرملین مجبور به حذف یک برنامه سیاسی از حزب مخالف اصلی کشور شدند.


لوگوی Gitlab

اعتبار تصویر: Gitlab

چیزهای اضافی

برخی از موارد مورد علاقه من از سرویس اشتراک Extra Crunch ما در این هفته:

چه چیزی می تواند رونق راه اندازی را متوقف کند؟
“… ما نتایج رکوردی را از شهرها ، کشورها و مناطق مشاهده کرده ایم. آنقدر پول در اطراف سرمایه گذاری خطرپذیر و دنیای استارتاپ ها به هم ریخته است که به سختی می توان به یاد آورد که آنها در زمانهای لاغر چگونه بودند. ما مدتهاست در بازار گاو برای مبتدیان فناوری هستیم که به نظر می رسد تنها حالت ممکن است. نیست… ”

ارزش درآمد نرم افزاری ممکن است بالاخره متوقف شده باشد
“… من از پوشش ارزش نرم افزار (SaaS ، عمدتا) برای چند ماه خودداری کرده ام ، پس از صرف زمان بیش از حد در سه ماهه قبل – زمانی که VC ها شروع به اشاره می کنند که شما می توانید اعداد را فقط یک چهارم مبادله کنید به چهارم بروید و همان پست را بنویسید ، وقت استراحت است. اما ارزش درآمدهای نرم افزاری عملکردی باورنکردنی دارد و نمی توانم به نمودار نه بگویم…

داخل بایگانی IPO GitLab
“… بنابراین IPO شرکت مدتها انتظار می رفت. در آخرین معامله اولیه خود ، GitLab به ازای هر داده PitchbBook ، 286 میلیون دلار با ارزش 2.75 میلیارد دلار پس از پول جمع آوری کرد. همان منبع اطلاعاتی همچنین خاطرنشان می کند که GitLab یک معامله ثانویه را در اوایل سال جاری به ارزش 195 میلیون دلار انجام داد که به شرکت 6 میلیارد دلار ارزش گذاری کرد … “


با تشکر از شما برای خواندن ، و دوباره ، اگر این مطلب را در سایت TechCrunch می خوانید ، می توانید این را در صندوق ورودی خود از صفحه خبرنامه، و توییت های من را دنبال کنید lucasmtny

لوکاس ماتنی