Gradiant نوع جدیدی از اسب شاخدار است که ارزش هیجان را دارد

یادش بخیر کی بود واقعا جالب است که ببینیم یک استارتاپ تبدیل به یک تک شاخ می شود؟

شرکتی که به علامت ارزش گذاری میلیارد دلاری می رسید یک رویداد نادر بود – از این رو اصطلاح “تک شاخ” نامیده می شود. اما در سال‌های 2020 و 2021، هر چیزی جز این بود. هر هفته اینگونه بود که «اوه، یک تکشاخ کریپتو دیگری؟ عالی. وای، پنجمین نئوبانک این ماه. حیرت آور. صبر کنید، مگر آن شرکت سال گذشته تأسیس نشده بود؟»

من این را نمی گویم تا دستاوردهای هیچ یک از آن شرکت ها را کم کنم، اما تب سرمایه گذاری در سال های 2020 و 2021 باعث شد که آن نقطه عطف زمانی کمیاب، تقریباً به نظر می رسد که در مراحل آخر جدول قرار دارد.

اما در بازار سخت‌تر تامین مالی امروز، تک شاخ‌ها دوباره نادر هستند. و یک شرکت جدید وجود دارد که به ما نشان می دهد تک شاخ ها در سال 2023 چه شکلی هستند.

این هفته، Gradiant مستقر در بوستون اعلام کرد که یک دور سری D 225 میلیون دلاری به رهبری Centaurus Capital با ارزش 1 میلیارد دلار جمع آوری کرده است. این شرکت ابزارهایی برای مدیریت و تصفیه فاضلاب برای شرکت‌ها در صنایع مختلف مانند غذا و نوشیدنی، داروسازی و معدن می‌سازد.

بنیانگذار و مدیر عامل Gradiant، انوراگ باجپایی، به TechCrunch+ گفت که این شرکت اساساً در چند سال گذشته هر سال درآمد دو برابری کرده است. «اگر به انقلاب صنعتی و صنعت جهانی فکر کنید، ما از طبیعت آب گرفته‌ایم. باجپایی گفت: ما این فرصت را داریم که ساعت را به وضعیت آب در این سیاره برگردانیم و به طبیعت آب برگردانیم.