GraphWear 20.5 میلیون دلار سری B را برای یک مانیتور گلوکز بدون سوزن و دارای فناوری نانو تکمیل می کند-TechCrunch

GraphWear ، شرکتی که روشهای بدون سوزن را برای نظارت بر گلوکز دنبال می کند ، دور 20.5 میلیون دلاری سری B را بسته است. این دور سری B برای سرمایه گذاران در مورد رویکرد GraphWear رای اعتماد است: برای اندازه گیری شاخص های کلیدی بدن ، مانند گلوکز ، بدون این که پوست را بشکند.

GraphWear Technologies در سال 2015 توسط Rajatesh Gudibande و Saurabh Radhakrishnan تاسیس شد که هر دو مدرک کارشناسی ارشد خود را در زمینه فناوری نانو در دانشگاه پنسیلوانیا گذرانده بودند. به طور مشخص، GraphWear در حال توسعه یک پوشیدنی در سطح پوست است که از گرافن ساخته شده است (در مورد این ماده بعداً بیشتر توضیح دهید). این سنسور کوچک است ، تقریباً به اندازه یک ساعت اپل است – اما قطعه کلیدی فناوری در واقع در قسمت پایینی قرار دارد. این یک برش نازک از گرافن است که در پشت ساعت قرار می گیرد یا برچسبی که می توان روی شکم پوشاند.

Gudibande می گوید ، این دور B بر کمک به شرکت در جهت تأیید مطالعات اعتبارسنجی قبلی پوشیدنی ، تکمیل یک آزمایش محوری و ارائه مجوز از FDA متمرکز خواهد بود. این دور توسط مایفیلد با مشارکت MissionBio Capital ، Builders VC و VSC Ventures رهبری شد.

اورشیت پاریخ ، سرپرست سرمایه گذاری زیست شناسی مهندسی میفیلد می گوید: “مشکل جام مقدس این بوده است: آیا می توانید واقعاً بدانید که در خون شما چه اتفاقی می افتد بدون استفاده از وسایلی برای سوزاندن پوست و بیرون آوردن خون.” “ما فکر می کنیم GraphWear پیشرفت کرده است و احتمالاً یکی از اولین شرکت هایی است که در واقع محصولی را عرضه کرده است که می تواند به صدها میلیون نفر برسد.”

نظارت مداوم بر قند یکی از فشارهای اخیر در جامعه دیابت بوده است. چندین مانیتور مداوم گلوکز در سالهای اخیر تأیید شده است ، مانند FreeStyle Libre ، که توسط FDA در سال 2017 تأیید شده است. این دستگاه هنوز از یک رشته زیر جلدی روی یک تکه بازو برای اندازه گیری سطح گلوکز استفاده می کند.

این دستگاهها برای افراد مبتلا به دیابت نوع 1 (افرادی که بدن آنها انسولین کمی تولید می کنند یا هیچ انسولینی ندارند) مزایای واضحی دارد. که در مورد 1.6 میلیون نفر تنها در ایالات متحده انجمن دیابت آمریکا خاطرنشان می کند که اکثر افرادی که به طور مرتب انسولین تزریق می کنند “باید تشویق شوند” تا از فناوری های گلوکز خودکنترلی استفاده کنند. شامل مانیتورهای مداوم گلوکز ، در دستورالعمل های 2020 آنبه

در مورد افراد مبتلا به دیابت نوع II (حدود 34 میلیون آمریکایی) ، یا برای افرادی که به طور مرتب انسولین تزریق نمی کنند ، بحث کمی بیشتر وجود دارد. برخی استدلال می کنند که نظارت منظم بر گلوکز (همان کاری که مانیتورهای مداوم گلوکز انجام می دهند) برای این جمعیت ارزش ندارد. به عنوان مثال یکی از 2017 طب داخلی JAMA مطالعه نشان داد که خودکنترل معمولی گلوکز باعث نمی شود که افراد سطح A1c خود را (یک نشانگر کلیدی دیابت) پس از یک سال بهبود بخشند. با این حال ، این مطالعه افرادی را که به طور مرتب از آزمایش های چسب انگشت استفاده می کردند ، به جای مانیتورهای مداوم غیر تهاجمی گلوکز ، مورد ارزیابی قرار داد.

با این حال ، انجمن دیابت آمریکا هنوز توجه می کند کهدر صورت استفاده صحیح ، مانیتورهای مداوم گلوکز همراه با انسولین درمانی ، می تواند برای این افراد نیز ابزار مفیدی باشد.

سنسور GraphWear یک روش مبتنی بر فناوری نانو برای نظارت مداوم گلوکز دارد. Gudibande می گوید ، بر خلاف دیگر مانیتورهای مداوم گلوکز ، که ممکن است برای ارزیابی قند خون به یک رشته کوچک جمع شونده یا چوب انگشت نیاز داشته باشد ، این دستگاه به هیچ عنوان پوست را نمی شکند.

گودیباند توضیح می دهد: “گرافن دارای میدان الکتریکی است که مولکول ها را به سمت بالا می کشد.”

او ادامه می دهد: “شما در مورد 200 مولکول صحبت می کنید.” “سپس آن را” مزه “می کند ، آن را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند و سپس تلفن شما را از طریق بلوتوث منتقل می کند که می تواند به طور مداوم مقادیر گلوکز را نمودار و نمایش دهد.”

توجه داشته باشید که این سنسورها در واقع گلوکز موجود در مایع بینابینی را اندازه گیری می کنند ، نه گلوکز موجود در خون. با این حال ، شواهدی وجود دارد که گلوکز از مایع بینابینی اندازه گیری می شود “با گلوکز پلاسما ارتباط خوبی دارد”، بر اساس دستورالعمل های انجمن دیابت آمریکا در سال 2020 ، بنابراین اندازه گیری هایی که از این طریق انجام می شود هنوز از نظر بالینی برای افراد مبتلا به دیابت مهم است. گودیبنده می افزاید: “داده های بالینی تجربی ما نیز همین را نشان می دهد.”

Graphwear قبلاً یکی را تکمیل کرده است امکان سنجی برای سنسور پوشیدنی روی 40 بیمار مبتلا به دیابت نوع I و II. آنها مانیتورینگ گلوکز دستگاه را در برابر اندازه گلوکز جمع آوری شده از خون گیری وریدی آزمایش کردند. نتایج هنوز منتشر نشده است. با این حال ، Gudibande می گوید که دقت GraphWear با سنسور سنتی “قابل مقایسه” بود.

به غیر از نظارت بر گلوکز ، یکی دیگر از عناصر مهم تصویر که باید در مورد GraphWear مورد توجه قرار گیرد ، موادی است که سنسور از آن ساخته شده است: گرافن.

گرافن یک ورق کربن نازک تک اتمی است. اتفاق می افتد که یک هادی استثنایی از برق و قوی ، سبک و انعطاف پذیر است. از زمان کشف گرافن در سال 2004 ، این ماده هیاهوی زیادی ایجاد کرده است قرار است سیلیکون بعدی باشد، هر چند که هنوز کاملاً اتفاق نیفتاده است

هنوز هم بریتانیا، چین و اتحادیه اروپا سرمایه گذاری زیادی در تولید گرافن در مقیاس صنعتی انجام می دهند. و برخی از محصولات گرافن در حال حاضر در بازار نشت می کند (در دوچرخه ، کفش ، سنسورها و راکت های تنیس ، به نام چند برنامه برجسته شده در مقاله مروری 2019)به

Gudibande می گوید GraphWear می تواند گرافن مورد استفاده در سنسورهای خود را “بکر” نگه دارد ، که به آن اجازه می دهد تا به مولکول های گلوکز که ممکن است با آن برخورد کند ، بسیار حساس باشد. Parikh می گوید ، این شرکت همچنین می تواند این مواد را در مقیاس وسیع تولید کند و در حال توسعه کاربردهای جدیدی از فناوری نانو است که می تواند فراتر از حس گلوکز مفید باشد. به طور خاص ، این تیم راهی برای ثبت اختراع کرده است مایعات قطبی شده به عنوان ترانزیستوربه

پريخ مي گويد: “اگر مولكول هاي گلوكز شما روي پوست باشد ، شبيه ترانزيستور گذرايي مي شود كه خود را نشان مي دهد.” “این یک کلاس جدید ترانزیستور است و این یک نوآوری اساسی است.”

با این حال ، نظارت بر گلوکز اولین گام هوشمند برای شرکت است ، زیرا یک مسیر واضح و روشن برای تأیید وجود دارد. اگر آزمایش محوری آینده شرکت نشان دهد که مشابه سایر مانیتورهای مداوم گلوکز است ، می تواند ترخیص FDA 510 (k) را دنبال کند. اگرچه ، همانطور که Gudibande اذعان می کند ، ممکن است برخی از مشکلات پیش بینی نشده وجود داشته باشد. به عنوان مثال ، این امکان وجود دارد که رویکرد غیرتهاجمی GraphWear بتواند آن را در کلاس خود قرار دهد.

Gudibande می گوید: “بنابراین این خطر وجود دارد که آیا ما 510 (k) خواهیم بود.” اما روند آن بین شش تا چهارده ماه طول خواهد کشید. هدف ما این است که آزمایشات را پشت سر بگذاریم و به نهاد نظارتی تسلیم شویم. ”

اگر GraphWear بتواند سایر مولکول های زیستی را با استفاده از پلت فرم گرافن خود اندازه گیری کند ، می تواند از این سکو برای تشخیص مولکول های دیگر یا نظارت مستمر بر آنچه در داخل بدن می گذرد استفاده کند. با این حال ، این دور سری B بر ارائه اولین مرحله متمرکز خواهد بود: یک سنسور مبتنی بر گرافن که از نظر بالینی ارزیابی شده است.