Gravity در حال راه اندازی یک مرکز شارژ داخلی در نیویورک است که قصد دارد مقیاس آن را افزایش دهد – TechCrunch

ناوگان خودروهای برقی و استارتاپ زیرساخت Gravity فکر می کند که کد زیرساخت های شارژ EV شهری را خراب کرده است.

این شرکت که در فوریه امسال تأسیس شد ، پروژه ساخت خود را برای تبدیل یک گاراژ پارکینگ سرپوشیده در وسط منهتن به هاب شارژ سریع EV عمومی اعلام کرد. وقتی گاراژ 29 فضایی در خیابان 42 ، که Gravity از شرکت املاک و مستغلات Related Companies اجاره می دهد ، ظرف چند هفته باز شود ، این اولین فضای شارژ EV مخصوص جزیره است. بر اساس برنامه های Gravity برای مقیاس بندی ، این آخرین مورد نخواهد بود.

موشه کوهن ، مدیرعامل و بنیانگذار Gravity به TechCrunch گفت: “ما احتمالاً در شش ماه آینده پنج تا ده سایت شارژ سریع با ظرفیت های مختلف در منهتن خواهیم دید.” “ما با Con Ed به ده ها سایت در پنج منطقه رفتیم. ما شبکه برق را بررسی کرده ایم و برنامه هایی برای مقیاس بندی داریم زیرا به صورت یکبار کار نمی کند. با مقیاس ، با مناطق تحت پوشش کار می کند. “

پیدا کردن مکانی برای پارک ماشین در شهر نیویورک به خودی خود یک کابوس است. پیدا کردن پارک و دریافت هزینه برای EV شما مانند پیدا کردن یک شاخ تک شاخ است و احتمالاً یک اسب شاخ گران قیمت. اکثر نقاط شارژ خودروهای نیویورک در پشت دیوارهای واقعی پارکینگ ها قرار دارند ، جایی که ممکن است یک یا دو شارژر Blink یا EV Connect را در دریایی از پارکینگ های ICE قرار دهید. با استفاده از مرکز جاذبه ، پارکینگ رایگان است در حالی که ماشین ها در حال شارژ هستند. تنها هزینه آن برق است.

جاذبه اولین کسی نیست که مشکل شارژ وسایل نقلیه برقی را در هسته شهری تشخیص می دهد. شرکت حمل و نقل الکتریکی Revel ، که ابتدا برای دوچرخه های الکترونیکی مشترک خود در شهر نیویورک شهرت داشت ، در ماه ژوئن گذشته اولین مرکز شارژ سریع عمومی شهر را در یک محوطه بیرونی در بروکلین افتتاح کرد. کان ادیسون ، شرکت خدمات الکتریکی نیویورک ، با هر دو طرح خود از آن حمایت کرده است مشوق ها و پاداش های شارژ خودروهای برقیبه

برای سایت Gravity در منهتن پلازا ، این شرکت با Con Ed کار کرد تا از ظرفیت دو اتاق جداگانه در خیابان 42 و خیابان نهم نیرو ذخیره کند و حدود 2400 آمپر برق تولید کند ، که کوهن می گوید بسیار نادر است که در یک مکان متراکم شود. در هر شهری چه برسد به نیویورک.

کوهن گفت که مدت زیادی قبل از انتخاب این مکان به عنوان اولین نقطه جاذبه ، به جستجوی مکان پرداخت و نزدیکی به قدرت تنها تغییر دهنده بازی در اینجا نبود. این سایت دارای ورودی اختصاصی خود در خیابان 42 است و درست بین خیابانهای نهم و دهم قرار دارد ، که نه تنها به میدان تایمز و قلب شهر نزدیک است ، بلکه به تونل لینکلن نیز دسترسی دارد و به نیوجرسی دسترسی دارد.

وی افزود: “چشم انداز ما این است که ما در حال حاضر زیرساخت هایی را برای همه مکانهایی که خودروها در آنجا هستند به ارمغان می آوریم ، بنابراین اگر در منطقه تحت پوشش ما هستید ، هرگز نگران شارژ خودرو خود نباشید ، زیرا در محل پارک شده شارژ می شود.” گفت کوهن “بنابراین اگر به مناطق متراکم شهری مانند منهتن یا مرکز شهر شیکاگو فکر می کنید ، خودروها کجا پارک می شوند؟ آنها یا در حاشیه هستند یا داخل پارکینگ هستند و از نظر فضا بسیار محدود هستند. و بنابراین شما باید تجهیزات متفاوتی را طراحی کنید که با محدودیت فضا و قدرت سروکار داشته باشد تا در همه این مکان ها شارژ اتفاق بیفتد. “

طراحی بخش بزرگی از مدل تجاری Gravity است ، از طراحی خود فضا گرفته تا تجهیزات شارژ. این شرکت می گوید با Jasmit Rangr ، معماری که به دلیل ادغام ساختمانهای خود با چشم انداز ، آب و هوا و محیط زیست شناخته می شود ، همکاری می کند تا گاراژها را به فضاهای جذاب و دلپذیر تبدیل کند که وسایل نقلیه برقی تمیز را در خود جای داده است.

کوهن می گوید: “کل منطقه فقط برای خودروهای برقی است ، بنابراین واقعاً فرصتی برای نمایش تجربه ای در جهان است اگر پارکینگ خودروها آلودگی و نشت نفت نداشته باشد.”

در واقع ، تصاویر رندر بسیار چشمگیر به نظر می رسند-به هیچ وجه غارهای تاریک ، وحشتناک و بوی بنزین که با گاراژهای پارکینگ شهر ارتباط دارد. Gravity می گوید Rangr همچنین صفحه نمایش لمسی تعاملی را در طراحی فضاهای مختلفی که شرکت در اطراف نیویورک ایجاد می کند ، ادغام کرده است. صفحه لمسی توسط Gravity طراحی شده است تا به کاربران در تنظیم و نظارت بر میزان شارژ خودروی خود در حالی که در کنار ماشین های چوبی پر از نور منتظر هستند و سعی می کنند تصمیم بگیرند که دکوراسیون گیاه واقعی است یا جعلی.

تهیه تجهیزات استاندارد و ساده نیز نگرانی بزرگی برای کوهن بود. او می گوید مدل فعلی تجهیزات شارژ عمومی در بیشتر موارد شامل ادغام نرم افزار ، سخت افزار و پردازش پرداخت است که به خوبی با هم ادغام نشده اند. به گفته این شرکت ، Gravity با یک شریک تولیدی ناشناس همکاری کرده است تا آن بخشها را ادغام کرده و تجربه کاربری یکپارچه تری را ایجاد کند ، و این شامل مواردی است که در انتهای بار اتفاق می افتد.

اولین سایت Gravity حدود 22 شارژر سریع ، سه شارژر متوسط ​​و چند شارژر آهسته را در خود جای می دهد. همه شارژرهای سریع حداکثر 180 کیلو وات هستند ، این بدان معناست که حتی وقتی دو خودرو در یک نصب متصل شوند ، هر دوشاخه می تواند 90 کیلووات انرژی مصرف کند. کوهن می گوید هر چیزی زیر 80 کیلو وات شارژ سریع نیست و بسیاری از شرکت هایی که ادعا می کنند شارژ سریع ارائه می دهند ، واقعاً قادرند حدود 62.5 کیلو وات را خاموش کنند. کوهن همچنین می گوید با ارسال این جریان از طریق کابل های شارژ 400 آمپر ، حتی باتری های ولتاژ کوچکتر مانند آنهایی که در تسلا هستند می توانند بیش از 80 کیلو وات دریافت کنند.

شارژرهای میانی از تجهیزات 24 تا 30 کیلو وات استفاده می کنند و خودروها را در عرض یک تا سه ساعت شارژ می کنند. شارژرهای آهسته یک شبه یا ظرف شش تا هشت ساعت با استفاده از تجهیزات 11 کیلو واتی شارژ می شوند.

کوهن می گوید ، بسیاری از پارکینگ ها توسط ناوگان کابین های زرد تسلا مدل Y از Gravity اشغال می شود که یک شبه شارژ می شوند. آوردن ناوگان تاکسی های برقی به نیویورک در واقع انگیزه ایجاد زیرساخت شارژ بود. کوهن به عنوان یک موسسه یک نقطه نرم برای کابین زرد دارد و می خواست راهی برای رنسانس به آن ارائه دهد. او چراغ سبز تسلا را برای اجاره وسایل نقلیه برای این مورد استفاده کرد و با کمیسیون تاکسی و لیموزین شهر (TLC) برای تغییر قوانین همکاری کرد تا تسلا قبل از شروع کار سخت تر نحوه شارژ ، به عنوان یک تاکسی شناخته شود. ناوگان

کوهن می گوید: “من با همه شرکت های بزرگ تجهیزات شارژ صحبت کردم و به سرعت متوجه شدم که هیچ دستگاه شارژ برای ناوگان شارژ راه اندازی نشده است و به میزان مشکل پی بردم.” “ما در مورد زیرساخت ها فکر کردیم زیرا مدل بدون زیرساخت کار نمی کند و یک تاکسی زرد با استفاده از مدل Y نیاز به سطوح بالای استفاده و مقیاس دارد.”

در ماه مه ، تیLC برنامه آزمایشی Gravity را تأیید کردو کوهن گفت که این آژانس قرار است یادداشتی را برای ادامه برنامه در چند هفته آینده منتشر کند. در این میان ، جاذبه می خواهد تجهیزات را در مقیاس وسیع افزایش دهد تا بتواند ناوگان خود را افزایش دهد.

کوهن می گوید: “مردم به تحرک به عنوان تخلیه نقدینگی فکر می کنند و هیچ کس آن را درک نکرده است.” “من واقعاً فکر می کنم که تحرک و زیرساخت ها با هم حل می شوند و شما می توانید از حاشیه استفاده از سخاوتمندانه خود جلوگیری کنید.”