Grubhub، Joco با یکدیگر همکاری می کنند تا کارگران تحویل نیویورک به دوچرخه های الکترونیکی دسترسی داشته باشند

Grubhub در حال راه اندازی یک برنامه آزمایشی با Joco است، یک پلت فرم اجاره دوچرخه الکترونیکی مستقر در شهر نیویورک، تا حداقل 500 کارگر تحویل گیگ را با دسترسی رایگان به دوچرخه های الکترونیکی فراهم کند.

حصول اطمینان از دسترسی کارگران تحویل به دوچرخه های الکترونیکی با کیفیت بالا یکی از بحث های اصلی در نیویورک پس از آتش سوزی های باتری بوده است. شراکت Grubhub با Joco پس از آن صورت گرفت که پلتفرم تحویل 100000 دلار کمک مالی به بنیاد FDNY برای کمک به گسترش آگاهی و شیوه های ایمن برای استفاده از باتری های لیتیوم یون صادر کرد.

این شرکت گفت که Grubhub همچنین فعالانه در حال کار برای ایجاد یک برنامه بازیافت باتری برای استفاده از دوچرخه های الکترونیکی بدون گواهی است.

گفت: “کارکنان تحویل برای هزاران جامعه و کسب و کار، از جمله Grubhub ضروری هستند، و کمک به تضمین ایمنی آنها – و ایمنی همه نیویورکی ها – یک اولویت است.” امی پرلیک هیلی، معاون روابط دولتی در Grubhub در بیانیه ای. این همکاری‌های جدید گسترش کار مداوم ما برای رسیدگی به استفاده ایمن از دوچرخه‌های الکترونیکی و جابجایی باتری‌ها توسط شرکای تحویل است و ما هر وسیله منطقی را برای جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی‌های غم‌انگیز در آینده بررسی خواهیم کرد.»

به گفته این شرکت ها، آزمایشی Grubhub با Joco در اواسط ژوئن آغاز خواهد شد. برخی از کارگران تحویل‌دهنده Grubhub اعتبارهای Joco را دریافت می‌کنند که ممکن است برای اجاره دوچرخه الکترونیکی روزانه، روزانه یا هفتگی آن‌ها استفاده کنند. کارگران به 55 ایستگاه جوکو و 1000 دوچرخه در سراسر منهتن، بروکلین و کوئینز دسترسی خواهند داشت.

Grubhub همچنین قصد دارد از یک مرکز توقف استراحت Joco برای کارگران تحویل در مرکز شهر منهتن حمایت کند، جایی که آنها می توانند استراحت کنند، از حمام استفاده کنند، تلفن های خود را شارژ کنند، دوچرخه های با باتری های مرده را برای باتری های کاملا شارژ شده تعویض کنند و به وسایل تحویل سوار دسترسی داشته باشند.

جوکو می‌گوید کابینت‌های شارژ باتری آن نسوز هستند و در یک آزمایشگاه آزمایشی معتبر ملی آزمایش شده‌اند. این شرکت می گوید باتری ها دارای گواهی استاندارد IEC 62133 هستند.

Joco در ابتدا در نیویورک در سال 2021 به عنوان یک رقیب Citi Bike راه اندازی شد. این استارت آپ سعی کرد با قراردادن دوچرخه های خود در پارکینگ های خصوصی و نه در املاک عمومی، از قرارداد فروشنده انحصاری سیتی بایک متعلق به Lyft با وزارت حمل و نقل چشم پوشی کند. با این حال، Lyft از شرکت نوظهور شکایت کرد، بنابراین Joco تصمیم گرفت به سمت هدف قرار دادن کارگران اقتصاد گیگ حرکت کند.

به گفته جاناتان کوهن، یکی از بنیانگذاران جوکو، خلبان اولیه شش ماه اجرا خواهد شد و امیدواریم از آنجا گسترش یابد.

کوهن به TechCrunch گفت: «ما می‌خواهیم تا حد امکان به جامعه تحویل‌دهنده کمک کنیم و می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که سواران تحویل‌دهنده می‌توانند وسایل نقلیه ایمن را به روشی آسان دریافت کنند، که در محیط امروزی آسان نیست.»