Habitual از پشتیبانی دیجیتال به همراه جایگزینی غذا برای کمک به معکوس دیابت نوع 2 استفاده می کند – TechCrunch

Habitual مستقر در لندن ، یک استارتاپ healthtech که برنامه کاهش وزن را برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 (یا پیش دیابت) ارائه می دهد که ترکیبی از مواد غذایی مبتنی بر شواهد و پشتیبانی دیجیتالی را برای کمک به افراد در مدیریت و حتی معکوس کردن وضعیت ارائه می دهد (بنابراین آنها می توانند بدون دارو) ، دور بذر 2.3 میلیون دلار بسته است.

این دور توسط آزمایشگاه های غذایی آتلانتیک مستقر در برلین هدایت شد و سرمایه گذاران موجود Seedcamp و MMC نیز در آن شرکت کردند. صندوق بذر آکسفورد ، که ابتکاری از مرکز کارآفرینی در مدرسه بازرگانی سعد ، دانشگاه آکسفورد است ، نیز شرکت کرد-و این دور سومین دور Habitual از زمان تأسیس آن در سپتامبر 2019 است ، از جمله پیش از بذر در اوایل سال جاری برای تأمین بودجه. راه اندازی نرم مبلغ جمع آوری شده تا به امروز چیزی بیش از 3 میلیون دلار است.

برنامه Habitual شامل یک دوره جایگزینی کامل غذا می شود-هنگامی که تمام وعده های غذایی روزانه خود را به صورت بسته بندی شده کنترل می کند (انتخاب انواع فرنی ، طعم دهنده و سوپ های طعم دار وجود دارد).

برای محصول جایگزین مواد غذایی ، Habitual می گوید که با یک مشاوره توسعه محصول همکاری کرده است که قبلاً برای توسعه فرمولاسیون برای توسعه اروپایی Soilent رقیب Huel کار توسعه انجام داده بود.

برنامه دیجیتالی همراه آن به گونه ای طراحی شده است که بیماران را در طول دوره رژیم غذایی خود – از جمله راهنمایی آنها در راه معرفی مجدد غذاهای سالم کامل – راهنمایی می کند ، با این برنامه به آنها ابزارهایی برای ردیابی وزن و خلق و خوی آنها و دسترسی به منابع و مربیگری دیجیتال داده می شود.

“ما از چارچوب تغذیه ای مشابه در DiRECT استفاده می کنیم [trial] (و سایر مطالعات جایگزینی رژیم غذایی کل) – یعنی سه ماه جایگزینی رژیم غذایی به دنبال بازگشت مجدد آهسته غذاهای کامل به رژیم غذایی ، در این مدت ما به بیماران کمک می کنیم تا عادات تغذیه ای ، روحی و جسمی سالم را آموزش ببینند. ” بنیانگذار و مدیر ناپالا پراتینی می گوید.

“تفاوت اصلی … این است که ما بیماران را از طریق برنامه به طور دیجیتالی راهنمایی می کنیم ، در مقابل از طریق مراجعه حضوری به ملاقات های پزشکی از راه دور.”

از نظر پراتینی ، مداخله دیجیتالی Habitual از سه جزء اصلی تشکیل شده است-اول ، درسها و تمرینهای تغییر رفتار روزانه مبتنی بر شواهد ، که به گفته وی ، طیف وسیعی از CBT تا آموزش تغذیه را برای حمایت از کاربران در هنگام معرفی مجدد غذاهای کامل ارائه می دهد. دوم ، برنامه ردیابی روزانه شخصی (از طریق گزارش خود) را برای کمک به بیماران برای نظارت بر پیشرفت در طول زمان فراهم می کند. و در نهایت کاربران می توانند به تیم مراقبت از بیمار استارتاپ و “گروه های مجازی سفارشی سفارشی” دسترسی داشته باشند.

مشکلات بهداشتی مرتبط با چاقی و رژیم غذایی نامناسب یک مشکل بزرگ و رو به رشد در اکثر نقاط جهان است که اغلب با غذاهای فراوری شده و پر از قند مرتبط است که دهه ها در قفسه های سوپرمارکت در کشورهای غربی و غنی قرار داشته است-اما به طور فزاینده ای در حال افزایش است. راه خود را به کشورهای در حال توسعه نیز بیابند.

در غرب ، طی یک دهه گذشته یا بیشتر ، تعدادی از استارتاپ های سلامت دیجیتالی در هر دو طرف اقیانوس اطلس به وجود آمده اند تا از فناوری برای مقابله با این مشکل استفاده کنند – مانند Livongo ، Liva Healthcare ، Omada ، Oviva ( که اخیراً مبلغ 80 میلیون دلار جمع آوری کرده است) ، Second Nature (قبلا OurPath) و Virta با پشتیبانی Sequoia ، به چند مورد.

همچنین سیستم عامل های کلی کاهش وزن مانند Noom وجود دارد. و-اخیراً-نمایشنامه های تخصصی ، مانند Fella با حمایت YC (که همانطور که از نامش پیداست ، به ویژه برای مردان از چاقی حمایت می کند).

اما این فرصت برای ارائه پشتیبانی دیجیتالی در زمینه رژیم غذایی و سلامتی بسیار زیاد است ، با رویکردهای مختلف نیز احتمالاً برای افراد مختلف (یا در واقع ، شرایط مختلف سلامتی) مفید است-بنابراین بعید است که سناریویی برنده باشد.

برآورد می شود هزینه مراقبت های بهداشتی مرتبط با دیابت تا سال 2025 از 1 تریلیون دلار در سال فراتر رود-بنابراین حتی تصرف بخش کوچکی از این بازار می تواند به یک تجارت قابل توجه برسد.

پراتینی استدلال می کند: “ما در حال بررسی علت اصلی بزرگترین مشکلاتی هستیم که سیستم های بهداشتی مدرن با آن روبرو هستند ، و در حالی که شرکت های آمریکایی میلیاردها دلار جمع آوری کرده اند ، اما فضای بیشتری برای انجام بهتر برای بیماران وجود دارد.”

او می گوید استارتاپ مستقر در لندن “جاه طلبی های جهانی” دارد-و می خواهد غول های آمریکایی را با آنچه او “یک مدل مراقبت از دیابت با همدلی بیشتر و تحت هدایت بیماران” توصیف می کند ، درگیر کند.

در طول بتا خصوصی برنامه Habitual که شامل 30 بیمار بود ، پراتینی می گوید که کاربران در طول 3 ماه 17 کیلوگرم به طور متوسط ​​کاهش وزن داشته اند – کمی بیشتر از مقدار وزنی که به گفته وی برای معکوس کردن دیابت نوع 2 ضروری است. در اکثریت مردم

همانطور که شما می گویید ، برخی افراد البته باید دوره های کوتاه تر یا طولانی تری را انجام دهند [of total food replacement] او به اهداف خود دست می یابد و ما از بیماران در این امر حمایت می کنیم. “

پراتینی ، که سابقه بازاریابی دارد ، می گوید که او و بنیانگذارش ، مدیرعامل ایان برایت وایت ، پزشک پزشکی با سابقه در استارت آپ های سلامت دیجیتال و تمرینات بالینی ، در کنار تیم DiRECT ملاقات کردند-“و بنابراین با تحقیقات بسیار آشنا هستند ”.

او همچنین به TechCrunch می گوید: “Habitual” محصول خود را در سال آینده تحت آزمایشات خود قرار می دهد.

این استارتاپ با یک برنامه مستقیم برای مصرف کنندگان شروع شده است-به این معنی که افراد خود را معرفی می کنند و هزینه ای از این کاربران دریافت می کند (39 پوند در هفته یا 139 پوند در ماه به مدت 6 ماه)-“این شامل تمام غذای بیمار به مدت 3 ماه است و حدود نیمی از غذای آنها در 3 ماه دوم “).

اما این امیدواری است که بتواند در آینده با پرداخت کنندگانی مانند سرویس بهداشت ملی انگلستان و همچنین کارفرمایان بیمه شده و شرکت های بیمه (دومی مدل غالب در ایالات متحده) کار کند.

پراتینی خاطرنشان می کند: “ما در ابتدا مسیر مستقیم مصرف کننده را در پیش گرفتیم زیرا به ما این امکان را داده است که شواهد و مقیاس بندی را سریعتر از آنچه که می توانیم در حالی که می توانیم به خرید NHS متکی باشیم ، شروع کنیم.”

“NHS در حال آزمایش برنامه های مشابه است ، اما این خلبانان فقط به بخش کوچکی از بیماران دیابتی نوع 2 انگلستان می رسند. ما انتظار داریم که این برنامه ها در مقیاس بزرگتر در چند سال آینده اجرا شوند ، در این هنگام ما شواهد قابل توجهی در اختیار داریم تا بتوانیم با موفقیت در این مناقصه های NHS شرکت کنیم. “