HTC هدست Vive Flow 499 دلاری را معرفی می کند ، یک هدست VR کوچک با معاملات بزرگ – TechCrunch

امروز ، HTC جدیدترین هدست خود را با محوریت مصرف کننده ، Vive Flow 499 دلاری معرفی کرد. این دستگاه برای قابلیت حمل با طراحی جمع و جور و وزن 189 گرم طراحی شده است ، اگرچه نکات مهمی وجود دارد که بعداً به آنها می پردازم.

من این شانس را داشتم که هدست را بصورت حضوری در سانفرانسیسکو نشان دهم و اولین برداشت من از دستگاه این بود که سخت افزار چگونه فشرده و خوب طراحی شده است. HTC از چندین ویژگی سخت افزاری که در زمینه کوچک سازی طراحی شده اند استفاده می کند که در هدست های دیگر مشاهده نکرده ایم. نوری “پنکیک” نازک تر از آن چیزی است که در سایر هدست های تجاری موجود مشاهده می کنید ، لنزهای دیوپتری قابل تنظیم به کاربران اجازه می دهد تا بینایی خود را در هدست تصحیح کرده و به طور بالقوه از استفاده از عینک با Flow اجتناب کنند. این هدست به طور کلی از طراحی سبک تری برخوردار است که بیشتر شبیه به Magic Leap One است تا هدست های مستقل موجود.

سایر جزئیات کلیدی شامل 1.6K هدست برای هر چشم (آنها وضوح دقیق را فاش نکرده اند) با سرعت 75 فریم بر ثانیه اجرا می شود و آنچه HTC ادعا می کند میدان دید 100 درجه است ، اگرچه مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد به لنزهای کوچکتر فاقد تنظیمات IPD هستند ، بدین معنا که هرکسی از محدوده بیرونی یا داخلی هدست قابل تنظیم IPD استفاده کند ، احتمالاً تجربه کمتری خواهد داشت. لنزهای اشکال در جلوی دستگاه دوربین های عبور را پنهان می کند ، اگرچه من نتوانستم هیچ محتوایی را که آنها را به نمایش گذاشته بود نشان دهم. یکی دیگر از ویژگی های جالب پنکه داخل هدست است که هوای گرم را از صورت و چشم های شما می گیرد ، چیزی که HTC ادعا می کند جلسات طولانی تر را راحت تر می کند. در مورد راحتی ، من از بازوهای دو لولایی Flow (که بلندگوهای نزدیک گوش در آنها تعبیه شده است) و اینکه آنها چقدر خوب توانستند هدست را در مقایسه با بندهای بیشتر هدست های ورزشی محکم کنند ، شگفت زده شدم.

در طول نسخه ی نمایشی من ، من به طور کلی از این که بسیاری از عناصر سخت افزار خود به خوبی طراحی شده بودند ، خوشحال شدم. با توجه به همه اینها ، واضح است که HTC در طراحی سخت افزار در اینجا نوآوری داشته است ، همان چیزی که برای آخرین نسخه مصرف کننده آنها ، Vive Cosmos 2019 گفته نمی شود ، که به طور کلی توسط منتقدان به عنوان یک رقیب پستتر Oculus Quest معرفی شد. اما دستیابی به فاکتور فرم Flow به وضوح به برخی از گزینه های بحث برانگیز نیاز داشت ، انتخابهایی که به طور واضح احتمالاً جای کمی باریک از خریداران بالقوه برای این هدست خواهد داشت که 200 دلار بیشتر از Oculus Quest 2 بزرگتر ، اما با امکانات کامل هزینه دارد.

برای اولین بار ، دستگاه 499 دلاری باتری داخلی ندارد – برای استفاده از هدست ، باید به منبع تغذیه متصل شود ، چه شارژر باتری خارجی یا خود تلفن شما. این هدست همچنین دارای آخرین نسل پردازنده Qualcomm XR1 است ، به این معنی که بیشتر محتواهایی که برای استفاده کامل از هدست های رقیب مانند Quest 2 طراحی شده اند از Vive Flow پشتیبانی نمی کنند. اکثر گیج کننده، Vive Flow شامل کنترلرهای اختصاصی یا ورودی روی صفحه نمی شود ، در عوض با تکیه بر یک برنامه تلفن همراه که به کاربران توانایی های اولیه برای کنترل محتوای داخل هدست را می دهد.

توجیه این توافقات آسان نیست و HTC اولویت دادن به عامل شکل بسیار بیشتر از قابلیت استفاده آنها را در موقعیت سختی قرار می دهد. این یک دوره بازبینی کامل نبود ، اما پس از یک ساعت گپ زدن با تیم و بازی کردن با دستگاه ، احساس بسیار خوبی نسبت به آنچه Vive Flow انجام داد ، پیدا کردم ، چیزی که من زیاد متوجه آن نشدم این بود که این دستگاه کیست ساخته شده برای

HTC بدون پشتیبانی قوی از بازی ، Flow را به عنوان یک دستگاه سلامتی و ذهن آگاهی معرفی می کند و جزئیات پشتیبانی هدست از برنامه های مدیتیشن VR از جمله MyndVR و Tripp را ارائه می دهد. سخنگویان HTC توضیح دادند که چگونه اندازه هدست آن را برای یک جلسه مدیتیشن سریع ایده آل می کند ، اما با توجه به اینکه اکثر این برنامه های مدیتیشن هنوز در مراحل اولیه توسعه خود هستند و نمی دانند چگونه خود مشتریان را پرداخت کنند ، شک دارم که بازار مدیتیشن واقعیت مجازی برای یک دستگاه اختصاصی 499 دلاری به اندازه کافی بزرگ است. من بسیار راحت تر می توانم باور کنم که این هدست با Oculus Go متوقف شده فیس بوک که بسیاری از مردم برای پخش ویدئوها از آن استفاده می کردند ، همپوشانی قابل توجهی داشته باشد ، که کاربران نیز می توانند با اتصال و بازتاب صفحه تلفن اندرویدی خود در داخل برنامه و استفاده از آن ، در Flow این کار را انجام دهند. برنامه های تلفن همراه معمولی مانند Netflix. این آینده نگرانه ترین کاربرد نیست و به هیچ وجه از ردیابی موقعیت هدست استفاده نمی کند ، اما احتمالاً چسبناک ترین مورد استفاده برای یک دستگاه سبک وزن است که به احتمال زیاد چند ساعت راحت تر از هدست های رقیب استفاده می شود.

مایه تأسف است که این هدست دارای تمرکز بسیار فشرده ای است ، زیرا بسیاری از علاقه مندان به واقعیت مجازی به دنبال یک هدست مستقل با امکانات کامل هستند که توسط فیس بوک ساخته نشده است. به طور کلی ، HTC از زمانی که فیس بوک شروع به کاهش شدید قیمت هدست های خود کرده است تا بتواند مصرف کنندگان بیشتری را وارد بازار کند ، در وضعیت نسبتاً سخت بازار VR قرار داشته است. در حالی که فیس بوک می تواند سخت افزار را برای افتخار تسلط نهایی بر بازار بفروشد ، اچ تی سی از این تجمل به عنوان یک شرکت بسیار کوچکتر برخوردار نیست. همچنین واضح است که سرمایه گذاری میلیاردها دلاری فیس بوک منجر به تولید محصولات نرم افزاری شده است که سالها جلوتر از آنچه HTC در Flow ارسال می کند احساس می کند.

HTC مدت زیادی است که در بازی VR حضور دارد و از طراحی سخت افزاری آنها در Vive Flow مشخص است که آنها آماده هستند تا به عنوان نیروی پیشرو در نوآوری VR دیده شوند. این هدست 499 دلاری دارای مزایای بزرگی است ، اما با طراحی جسورانه و اندازه کوچک آن ، نمی توان آن را فراموش کرد ، که بیش از آنچه می توان در مورد اکثر دستگاه های VR گفت. این هدست فردا برای پیش خرید عرضه می شود و اوایل ماه آینده ارسال می شود.