iMessage و موارد دیگر در نهایت با عرضه جهانی Phone Link برای iOS به ویندوز می آید

iMessage بالاخره به ویندوز می آید. مایکروسافت امروز اعلام کرد که Phone Link برای iOS اکنون برای همه مشتریان ویندوز 11 در دسترس است و به کاربران آیفون اجازه می‌دهد تماس‌های تلفنی برقرار و دریافت کنند، پیام‌ها را از طریق iMessage ارسال و دریافت کنند، به مخاطبین خود دسترسی داشته باشند و اعلان‌های تلفن خود را مستقیماً در رایانه شخصی ویندوز خود ببینند. این ویژگی قبلاً به عنوان پیش نمایش اولیه برای Windows Insiders در دسترس بود.

اکنون، مایکروسافت می‌گوید Phone Link برای iOS در ویندوز 11 شروع به عرضه به پایگاه مشتریان جهانی خود به 39 زبان در 85 بازار خواهد کرد. این شرکت خاطرنشان کرد، اگرچه عرضه از امروز آغاز می شود، ممکن است چند هفته طول بکشد تا به پایگاه کامل مشتری برسد.

با وجود اینکه مدتی است در دسترس کاربران اندروید بوده، کاربران آیفون گزینه مشابهی برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده خود از طریق رایانه شخصی خود نداشته اند. فقدان پشتیبانی از ویندوز احتمالاً برخی از مصرف‌کنندگان را از کاوش در اکوسیستم رایانه‌های شخصی ویندوز باز می‌دارد، زیرا آن‌ها می‌خواستند هنگام جابجایی بین دستگاه‌های خود، تجربه‌ای یکپارچه‌تر داشته باشند.

اما با توجه به اینکه چقدر استفاده از ویندوز در دنیای کسب و کار و محاسبات شخصی رایج است، این بدان معناست که هم اپل و هم مایکروسافت به طور گسترده از پایگاه های مشتریان خود – و همپوشانی – استفاده می کنند.

برای حرفه‌ای‌های کسب‌وکار، یکی از مزیت‌های Phone Link این است که اکنون می‌توانند به پیام‌ها پاسخ دهند، تماس‌ها را ردیابی کنند و اعلان‌های دریافتی را با احتیاط بیشتری مشاهده کنند – برای مثال، در جلسه‌ای که بیرون کشیدن آیفون شما ممکن است غیرحرفه‌ای به نظر برسد.

در مواقع دیگر، دارندگان آیفون ممکن است بخواهند تلفن خود را قبل از خروج از خانه شارژ کنند، اما همچنان می‌توانند تماس‌ها، پیامک‌ها و اعلان‌های خود را در زمانی که گوشی در جای دیگری به برق وصل است، پیگیری کنند.

اعتبار تصویر: مایکروسافت

برای شروع کار با Phone Link، کاربران از طریق فرآیند راه اندازی هدایت می شوند که آیفون آنها را از طریق بلوتوث با رایانه شخصی آنها جفت می کند.

این شامل اسکن یک کد QR است که روی صفحه نمایش داده می‌شود و گوشی را تأیید می‌کند و با تطبیق کد نشان‌داده‌شده در آیفون با کد نمایش داده شده در Phone Link، گوشی را تأیید می‌کند. وقتی جفت شدن کامل شد، از کاربران خواسته می‌شود مجموعه‌ای از مجوزها را اعطا کنند که اجازه می‌دهد محتوا با رایانه شخصی آنها همگام‌سازی شود.

به عنوان آخرین مرحله، Phone Link به کاربران دستور می دهد تا مجوزهایی را برای آیفون خود در تنظیمات بلوتوث گوشی اعطا کنند که به آنها امکان می دهد اعلان های تلفن خود را در رایانه شخصی خود دریافت کنند و به مخاطبین خود دسترسی داشته باشند.

وقتی راه‌اندازی کامل شد، Phone Link پشتیبانی اولیه برای تماس‌ها، پیام‌ها و مخاطبین را ارائه می‌کند، اما محدودیت‌هایی دارد. برای مثال، از پاسخ دادن به پیام‌های گروهی یا ارسال رسانه در پیام‌ها پشتیبانی نمی‌کند. و از آنجایی که پیام‌ها مبتنی بر جلسه هستند، تنها زمانی ارسال می‌شوند که تلفن مستقیماً به رایانه شخصی متصل باشد.

در همین حال، اعلان‌ها از طریق اعلان‌های ویندوز به رایانه شخصی ارسال می‌شوند. این بدان معناست که کاربران می توانند آنها را بررسی کرده، پین کرده و از رابط ویندوز حذف کنند.

Phone Link به iPhone با iOS 14 یا بالاتر، Windows 11، اتصال بلوتوث و آخرین نسخه برنامه Phone Link که از قبل با Windows 11 نصب شده است نیاز دارد. پشتیبانی در حال حاضر برای iPad (iPadOS) یا MacOS در دسترس نیست.