Immunai یک سری B 215 میلیون دلاری را به عنوان «اطلس سلول های ایمنی» خود اعلام می کند – TechCrunch

استارت‌آپ بیوتکنولوژی Immunai در زمینه تأمین مالی در حال پیشرفت بوده است. شرکتی که تصمیم گرفت اطلسی از سیستم ایمنی بدن انسان بسازد در سال 2018 تا فوریه 2021 حدود 80 میلیون دلار جمع آوری کرده بود. در روز چهارشنبه، این شرکت یک دور بسیار بزرگتر دیگر را اعلام کرد: سری B با قیمت 215 میلیون دلار.

Immunai یک مجموعه داده عظیم از اطلاعات ایمونولوژیکی بالینی ایجاد کرده است. این اطلاعات ژنتیکی را همراه با داده های دیگر مانند تغییرات اپی ژنتیک یا پروتئومیکس (مطالعه پروتئین ها) ترکیب می کند تا نحوه عملکرد سیستم ایمنی را ترسیم کند. سپس یادگیری ماشین برای شناسایی اهدافی که ممکن است برای داروسازان مفید باشد، چه داروهایی ممکن است باعث واکنش‌های سمی شوند و در نهایت پیش‌بینی اینکه چگونه بیمار ممکن است به یک درمان بالقوه پاسخ دهد، اعمال می‌شود.

ادعای ایمونای این مجموعه داده به نام اطلس سلولی ایمنی چند جانبه Annotated Multi-omic Immune Cell AMICA، بزرگترین مجموعه در جهان است.

این دور، که توسط Koch Disruptive Technologies رهبری شد، با مشارکت Talos VC، 8VC، Alexandria Venture Investments، Piedmont، ICON، و دیگران، کل بودجه شرکت را به 295 میلیون دلار می رساند.

نوام سولومون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Immunai، به TechCrunch گفت که این جهش عظیم در بودجه به تغییر عمده در نوع بینش AMICA منجر می شود.

این پلتفرم در حال حاضر برای توسعه و اصلاح سلول درمانی برای نوروبلاستوما در ارتباط با کالج پزشکی بیلور استفاده می شود. سولومون همچنین می‌گوید این شرکت در حال کار برای انتشار مقاله‌ای است که نشان می‌دهد می‌تواند اهداف ژنی خاصی را شناسایی کند که نشان می‌دهد آیا بیمار به درمان‌های خاص پاسخ می‌دهد یا خیر.

سولومون می‌گوید در این بین، این شرکت توانسته است از نمایش داده‌های همبستگی ساده به داده‌های علّی حرکت کند.

او می‌گوید: «احتمالاً یک سال پیش ما داده‌های همبستگی قوی را نشان می‌دادیم – اینکه بینش‌های خاصی که داریم می‌تواند روابط بین ژن‌ها و سلول‌های خاص را توضیح دهد. «امروز ما نتایج استنتاج علی بیشتری داریم. ما می‌توانیم نشان دهیم که کارهایی که با پلتفرم ژنومی عملکردی خود انجام می‌دهیم، در واقع نتایج خاصی را ایجاد می‌کنند.»

بیایید واضح بگوییم: Immunai تنها شرکتی نیست که به دنبال استفاده از داده‌های سطح سلولی و اجرای آن است. شرکت های کوچک و بزرگ زیادی در یک فضا بازی می کنند. Immunai از نظر Solomon به دو دلیل جداست.

اول محض است اندازه از مجموعه داده Immunai در حال ساخت است. Immunai با بیش از 30 شرکت و مؤسسه دانشگاهی (Memorial Sloan Kettering، هاروارد، استنفورد، و کالج پزشکی Baylor، به نام چند) همکاری داشته است. اما این شرکت همچنین انواع داده‌های بیولوژیکی را که جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل و مدیریت می‌کند از طریق دو خرید عمده در سال جاری متنوع کرده است.

در ماه مارس، Immunai به دست آورد Dropprint Genomics، شرکتی که روی روش هایی برای انجام توالی یابی تک سلولی در مقیاس برای مقدار نامشخص کار می کند. سولومون اضافه می کند که دراپ پرینت “پیشرفت جالبی در زمینه خودایمنی” داشته است. در تابستان، ایمونای به دست آورد Nebion، یک شرکت سوئیسی که 13 سال را صرف ساخت مجموعه داده‌های بیان ژن کرده است. سولومون خاطرنشان می کند که آنها همچنین حدود 70 مشارکت خارجی با بیمارستان ها و مؤسسات داشتند.

Solomon می‌گوید که هر دو خرید «واقعاً اندازه پایگاه داده را تسریع کردند». با این حال، استراتژی M&A برای دستیابی به فناوری های مکمل باقی مانده است. استراتژی جمع‌آوری داده‌های Immunai، همچنان تا حد زیادی بر پایه ایجاد مشارکت‌های بیشتر بنا شده است.

دومین دلیلی که Solomon معتقد است Immunai متمایز است، مربوط به مدیریت آن با تمام این اطلاعات است. Solomon Immunai را اولین شرکت مهندسی می نامد، زیرا او به همان اندازه به ساخت زیرساخت علاقه مند است. پشتیبانی مجموعه داده همانطور که در مورد خود داده است.

همچنین به همین دلیل است که، او خاطرنشان می کند، حدود 50 درصد از 120 نفر نیروی کار شرکت از زمینه های فنی یا مهندسی خالص هستند.

او می‌گوید: «من فکر می‌کنم تعداد کمی از شرکت‌ها در این فضا هستند که تلاش می‌کنند بیشتر از ایجاد یک مجموعه داده کوچک و استفاده از ابزارهای یادگیری ماشینی پیچیده انجام دهند. «رویکرد ما برعکس است. ما معتقدیم که باید یک پایگاه داده قوی بسازیم که بتوانیم آن را تغذیه و رشد دهیم، با ابزارهای مهندسی داده مطمئن شویم که الگوریتم های ما می توانند روی 100000 نمونه اجرا شوند.”

این دور برای جذب کارمندان بیشتر و غنی‌سازی مجموعه داده‌های ایمنی (و زیرساخت‌های پشتیبان که می‌تواند آن را پشتیبانی کند) در اختیار شرکت استفاده می‌شود.

از دیدگاه تجاری، همچنین به این معنی است که شرکت کمتر به پرداخت های اولیه با شرکای آینده وابسته است. تامین مالی جدید تمرکز شرکت را تغییر می دهد.

ما به پرداخت‌های اولیه قوی‌تر اتکا نداریم. Solomon گفت: ما بیشتر به پرداخت‌های مبتنی بر موفقیت اهمیت می‌دهیم.