سهام پیش از بازار: آنچه که بازارها پس از هضم داده های مشاغل ایالات متحده به دنبال آن هستند

سهام پیش از بازار: آنچه که بازارها پس از هضم داده های مشاغل ایالات متحده به دنبال آن هستند

نسخه ای از این داستان برای اولین بار در خبرنامه CNN Business’ Before the Bell ظاهر شد. مشترک نیستید؟ می توانید ثبت نام کنید درست همین جا. با کلیک بر روی همین لینک می توانید به نسخه صوتی خبرنامه گوش دهید.


نیویورک
CNN

در یک تصادف غیرمعمول، گزارش مشاغل ایالات متحده در یک روز تعطیل جمعه منتشر شد – به این معنی که بازارهای سهام با انتشار داده‌های اقتصادی که از نزدیک دیده می‌شد بسته شدند.

این اولین گزارش ماهانه حقوق و دستمزد پس از سقوط بانک سیلیکون ولی و بانک امضا بود. همچنین از زمانی که فدرال رزرو شروع به افزایش نرخ بهره در مارس 2022 کرد، یک سال کامل از آمار مشاغل را نشان داد.

در حالی که تورم کاهش یافته و سایر داده های اقتصادی حاکی از سرد شدن اقتصاد است، بازار کار به طور قابل توجهی انعطاف پذیر باقی مانده است.

سرمایه گذاران تعطیلات آخر هفته طولانی را سپری کرده اند تا جزئیات گزارش را بررسی کنند و احتمالاً از واکنش معمول به اعداد تیتر خبری صرف نظر خواهند کرد.

چی شد: اقتصاد ایالات متحده در ماه مارس 236000 شغل ایجاد کرد که نشان می‌دهد استخدام همچنان قوی باقی مانده است، اگرچه سرعت آن نسبت به ماه‌های گذشته کندتر بوده است. نرخ بیکاری در حال حاضر 3.5 درصد است.

دستمزدها 0.3 درصد در ماه و 4.2 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. میانگین رشد دستمزد سه ماهه به 3.8 درصد کاهش یافته است. جوزف بروسلاس، اقتصاددان ارشد RSM در یادداشتی نوشت که این به چیزی نزدیک‌تر می‌شود که سیاست‌گذاران فدرال رزرو «بر این باورند که با دستمزدها و انتظارات تورمی پایدار مطابقت دارد».

وی افزود: «این داده‌های دستمزد نشان می‌دهد که خطر مارپیچ قیمت دستمزد کاهش می‌یابد و در کوتاه‌مدت فضا را برای فدرال رزرو ایجاد می‌کند تا در تلاش‌های خود برای بازگرداندن ثبات قیمت‌ها در یک توقف استراتژیک شرکت کند.»

گزارش مشاغل ماه مارس آخرین گزارش قبل از نشست سیاست گذاری بعدی فدرال رزرو و اعلام آن در اوایل ماه مه بود. بازار کار در حال سرد شدن است، اما نه به سرعت یا به طور قابل توجهی، و افزایش بیشتر نرخ ها را نمی توان رد کرد.

در همان زمان وال استریت شروع به دیدن اخبار بد به عنوان اخبار بد می کند. کند شدن اقتصاد می تواند به معنای در پیش بودن رکود باشد.

بازارها همچنان تا حد زیادی انتظار دارند که فدرال رزرو نرخ بهره را تا یک چهارم دیگر افزایش دهد. پس آنها به گزارش روز جمعه چه واکنشی نشان خواهند داد؟

قبل از بل با مایکل آرون، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری استیت استریت گلوبال ادوایزرز صحبت کرد تا متوجه شود.

این مصاحبه برای طولانی بودن و وضوح ویرایش شده است.

قبل از زنگ: انتظار دارید بازارها به این گزارش در روز دوشنبه چه واکنشی نشان دهند؟

مایکل آرون: من فکر می‌کنم که این یک موازنه خوب برای داده‌های ضعیف‌تر نیروی کار در اوایل هفته گذشته و همه ترس‌ها از رکود بوده است. این داده ها نشان می دهد که اقتصاد هنوز در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد، بازدهی 10 ساله خزانه داری در روز جمعه افزایش یافت که نشان می دهد ترس کمتری در مورد رکود قریب الوقوع وجود دارد.

این تعادل ظریف بین رشد آهسته‌تر شغل و بازار کار ضعیف‌تر بدون ویرانی اقتصادی وجود دارد. من فکر می کنم این گزارش کمک می کند.

همانطور که به بازار سهام مربوط می شود، من انتظار دارم که بخش های چرخه ای عملکرد خوبی داشته باشند – صنایع شما، مواد شما، شرکت های انرژی شما. اگر نرخ بهره در حال افزایش باشد، بر رشد سهام – برای مثال بخش‌های فناوری و خدمات ارتباطی – تأثیر می‌گذارد. ترس کمتر از رکود به این معنی است که سرمایه‌گذاران در بخش‌های اصلی کلاسیک مانند مراقبت‌های بهداشتی و خدمات آب و برق در موقعیت دفاعی قرار نخواهند داشت.

آیا این می تواند منجر به معکوس روند فعلی شود که در آن شرکت های فناوری در حال تقویت بازار هستند؟

بله دقیقا. به سختی می توان از هر نقطه داده ای بیش از حد استفاده کرد، اما من فکر می کنم که این گزارش امیدوارم به مشارکت گسترده تر در بازار سهام منجر شود. اگر ترس از رکود تا حدودی کاهش یابد و سرمایه گذاران تشخیص دهند که رکود قریب الوقوع نیست، سرمایه گذاری بیشتری وجود خواهد داشت.

سرمایه گذاران دیگر چه هستند در این گزارش نگاه می کنید؟

ما شاهد ضعف در بخش‌های حساس به نرخ بهره در بازار بوده‌ایم – مناطقی که معمولاً اولین مناطقی هستند که با کاهش سرعت اقتصاد ضعیف می‌شوند. بنابراین چیزهایی مانند تولید، چیزهایی مانند ساخت و ساز. نقطه ضعف این گزارش مشاغل همین جاست. و مناطق خدمات همچنان قوی باقی می مانند. اینجاست که کمبود کارگران ماهر واجد شرایط باقی می ماند. من فکر می‌کنم که شما شاهد قدرت شغلی مداوم در آن زمینه‌ها هستید.

این برای گزارش های تورم این هفته چه معنایی دارد؟ به نظر می رسد گزارش مشاغل فقط تنش را به جلو انداخت.

انجام داد. من انتظار دارم که ارقام تورم به کاهش خود ادامه دهند – یا با سرعت کمتری رشد کنند. اما من فکر می کنم که بخش چسبنده تورم همچنان در جبهه دستمزد است. و بنابراین فکر می‌کنم، اگر چیزی باشد، این به کاهش برخی از این فشارهای تورمی کمک می‌کند، اما ما خواهیم دید که هفته آینده چگونه در گزارش CPI جریان خواهد یافت. و همچنین گزارش PPI.

فدرال رزرو است پرداختن به تغییرات ساختاری واقعی در بازار کار؟

فدرال رزرو در فوریه 2020 گیج شده بود، زمانی که ما در استخدام کامل بودیم و تورمی وجود نداشت. آنها به همان اندازه امروز، پس از افزایش نرخ ها از صفر به 5 درصد، گیج شده اند که ما از دست دادن شغل بیشتری نداشته ایم.

من مطمئن نیستم که چرا، اما از دیدگاه من، فدرال رزرو تغییرات ساختاری در نیروی کار را در نظر نگرفته است، و آنها هنوز در آن سردرگم هستند. من فکر می‌کنم خطر اینجاست که آن‌ها به تمرکز بر افزایش نرخ‌ها برای تثبیت قیمت‌ها ادامه می‌دهند، شاید تغییرات ساختاری در اقتصاد کار را دست کم بگیرند که منجر به ضعفی نشده است که آنها پیش‌بینی می‌کردند. من فکر می کنم که این یک ریسک برای اقتصاد و بازار است.

چند هفته پیش، قبل از زنگ در مورد مشکلات بزرگ در صنعت املاک تجاری 20 تریلیون دلاری نوشت.

پس از چندین دهه رشد پر رونق که با نرخ بهره پایین و اعتبار آسان تقویت شده است، املاک تجاری به دیوار برخورد کرده است. ارزش‌گذاری املاک اداری و خرده‌فروشی از زمانی که همه‌گیری باعث کاهش نرخ اشغال و تغییر در محل کار و نحوه خرید مردم شد، کاهش یافته است. تلاش های فدرال رزرو برای مبارزه با تورم از طریق افزایش نرخ بهره نیز به صنعت وابسته به اعتبار آسیب وارد کرده است.

استرس بانکی اخیر احتمالاً به این مشکلات اضافه خواهد کرد. اعطای وام به توسعه دهندگان و مدیران املاک تجاری عمدتاً از سوی بانک های کوچک و متوسط ​​انجام می شود، جایی که فشار بر نقدینگی شدیدترین بوده است. به گفته اقتصاددانان گلدمن ساکس، حدود 80 درصد از کل وام های بانکی برای املاک تجاری از بانک های منطقه ای است.

جولیا هوروویتز از CNN گزارش می دهد که از آن زمان، اوضاع بدتر شده است.

در بدترین سناریو، اضطراب در مورد اعطای وام بانکی به املاک تجاری می تواند مارپیچ شود و مشتریان را وادار کند که سپرده های خود را کاهش دهند. سقوط بانکی چیزی است که ماه گذشته بانک سیلیکون ولی را سرنگون کرد، بازارهای مالی را متلاطم کرد و ترس از رکود را افزایش داد.

مایکل رینولدز، معاون استراتژی سرمایه گذاری در Glenmede، مدیر دارایی، گفت: «ما از نزدیک آن را تماشا می کنیم. در حالی که او انتظار ندارد وام‌های اداری برای همه بانک‌ها مشکل ساز شود، «یک یا دو» مؤسسه ممکن است خود را «گرفتار آفساید» ببینند.

علائم فشار در حال افزایش است. به گفته Trepp، که داده‌های مربوط به املاک تجاری را ارائه می‌کند، نسبت وام‌های تجاری دفاتر تجاری که وام‌گیرندگان از پرداخت عقب مانده‌اند، در حال افزایش است.

پیش‌فرض‌های پرمخاطب خبرساز شده‌اند. در اوایل سال جاری، مالکی که متعلق به مدیر دارایی PIMCO بود، تقریباً 2 میلیارد دلار بدهی هفت ساختمان اداری در سانفرانسیسکو، نیویورک، بوستون و جرسی سیتی را پرداخت کرد.

در اینجا به داستان جولیا بپردازید.

سهام‌های فناوری در سال 2022 منجر به زیان‌های بازار شدند، اما به نظر می‌رسید که در ابتدای سال جاری به سرعت بازگشتند. بنابراین با ورود به فصل درآمد، چه انتظاری باید از فناوری بزرگ داشته باشیم؟

دانیل آیوز، تحلیلگر Wedbush Securities می گوید که امید زیادی دارد.

او عصر یکشنبه در یادداشتی نوشت: «سهام‌های فناوری تا کنون در سال 2023 بسیار خوب بوده‌اند و به راحتی از بازار کلی پیشی گرفته‌اند، زیرا ما معتقدیم بخش فناوری به «تجارت ایمنی» جدید در این بازار کلی نامطمئن تبدیل شده است.

او نوشت، حتی موج اخیر اخراج‌ها در Big Tech افزایش یافته است.

کاهش قابل توجه هزینه ها در دره به رهبری متا، مایکروسافت، آمازون، گوگل و دیگران، راهنمایی های محافظه کارانه ای که قبلاً در فصل درآمد ژانویه ارائه شده بود، «لحظه باند کمک را پاره کرد»، و اصول فناوری که در یک کلان متزلزل باقی مانده است. [environment] در حال راه اندازی چراغ سبز برای سهام فناوری هستند.»