کار از خانه: آخرین اطلاعات در مورد اینکه چه کسی WFH است و چه کسی نیست


نیویورک
CNN

با کاهش سرعت اقتصاد، آیا کارفرمایان شروع به بازیابی دست بالا در مذاکرات با کارمندان و جویندگان کار می کنند؟ البته پرداخت همیشه یک مسئله است، اما در پی همه‌گیری، همچنین کارفرمایان چقدر از مردم می‌خواهند که در محل کار کنند در مقابل اینکه چقدر مایلند به کارمندان اجازه کار از راه دور را بدهند.

داده‌های اخیر اداره آمار کار نشان می‌دهد که تنها 27.5 درصد از مشاغل بخش خصوصی گزارش کرده‌اند که کارمندان آن‌ها از اول آگوست 2022 تا 30 سپتامبر 2022 در خانه یا مکان‌های دوردست دیگری کار می‌کنند.

به عبارت دیگر، 72.5٪ از سازمان های بخش خصوصی – از 60٪ در دوره ژوئیه تا سپتامبر 2021 – افزایش یافته است. گفت آنها انجام دادند نه کارمندان را از راه دور کار کنند

با توجه به آنچه دیگر مطالعات و نظرسنجی ها نشان داده اند، این درصد به نظر محققان و ناظران کار از خانه به طرز شگفت انگیزی بالاست. (اطلاعات بیشتر در مورد آنها در یک دقیقه.)

مشاغل بخش خصوصی اکثریت کارگران ایالات متحده را استخدام می کنند و بر اساس گزارش مرکز تحقیقات پیو، 61 درصد از کارگران مشاغلی ندارند که بتوان آنها را از راه دور انجام داد. اما شایان ذکر است که یافته‌های BLS ترتیبات دورکاری را در کارفرمایان فدرال، ایالتی و محلی، در سازمان‌های غیرانتفاعی یا در میان افراد خوداشتغال اندازه‌گیری نمی‌کند.

نظرسنجی BLS همچنین پاسخ‌های پاسخ‌دهندگان را به‌عنوان اشاره به سیاست‌های رسمی دورکاری یک شرکت تفسیر کرد، نه اینکه آیا برخی از کارمندان به‌طور غیررسمی از راه دور کار می‌کنند، مانند پاسخ دادن به ایمیل‌های کاری از خانه.

«تا جایی که «کار از خانه» شامل فردی می‌شود که ایمیل‌های خود را بعد از ساعت‌های کاری چک می‌کند، ما عمداً نمی‌خواستیم آن نوع فعالیت کاری غیررسمی را در تخمین‌ها ثبت کنیم، زیرا احتمالاً در «به ندرت یا هرگز» گنجانده می‌شود. یک سخنگوی BLS در ایمیلی به CNN گفت.

نیکلاس بلوم، اقتصاددان استنفورد، گفت که استنتاج از یافته‌های 72.5 درصدی BLS برای او دشوار است، زیرا او معتقد است که پاسخ‌دهندگان باید سؤال اول این نظرسنجی را اشتباه خوانده باشند، که می‌گفت: «آیا کارمندانی در این مکان در حال حاضر به میزانی از راه دور کار می‌کنند؟» به نظر او، «هر مبلغی» شامل پاسخ دادن به ایمیل های کاری یا گرفتن تماس کاری از خانه است.

با این حال، نگرانی‌های معنایی را کنار بگذاریم، سردرگمی و شگفتی در مورد یافته‌های BLS یادآور این است که هنوز هیچ راه استاندارد یا آسانی برای اندازه‌گیری میزان کامل کار از راه دور در دنیای پس از همه‌گیری وجود ندارد.

بررسی‌ها و مطالعات دیگر در مورد افرادی که برای همه کارفرمایان کار می‌کنند – نه فقط کارفرمایان در بخش خصوصی – نشان می‌دهد که دورکاری برای کسانی که مشاغلشان از راه دور انجام می‌شود در این دوره پس از همه‌گیری رایج است.

به عنوان مثال، مرکز تحقیقات پیو در یک نظرسنجی ملی از بزرگسالان کار تمام وقت ایالات متحده که در ماه فوریه انجام شد، دریافت که 41٪ از کارگرانی که مشاغلی را دارند که می توان از خانه انجام داد، اکنون با یک برنامه ترکیبی کار می کنند. این رقم در ژانویه سال گذشته 35 درصد افزایش یافته است.

در میان کارگران هیبریدی که خوداشتغال نیستند، 63 درصد گفتند که کارفرمای آنها از آنها می خواهد که با قاعده مندی به محل کار بیایند. 59 درصد می گویند که معمولاً از خانه کار می کنند سه یا بیشتر روزهای هفته

این نشان می دهد که فشار کارفرمایان برتر – مانند دیزنی، آمازون، اپل، و همچنین چندین بانک وال استریت – برای بازگرداندن کارمندان به دفتر سه روز یا بیشتر در هفته ممکن است سوزن زیادی را تکان نداده باشد.

در همین حال، Kastle Systems، که ماشین‌های امنیتی با کشیدن کارت را در ساختمان‌های اداری در سراسر ایالات متحده اداره می‌کند، گفت که این هفته نامه میانگین اشغال دفاتر در پایان ماه مارس در پرجمعیت ترین شهرهای ایالات متحده 49 درصد از سطوح قبل از همه گیری بود. در حالی که این نرخ بسیار بالاتر از نرخ اشغال ثبت شده در اوج همه گیری است، اما هنوز با نرخ اشغال ثبت شده در فوریه 2020 درست قبل از شیوع بیماری همه گیر فاصله زیادی دارد.

آخرین نتایج از نظرسنجی ماهانه ترتیبات کاری و نگرش ها (SWAA)، که بلوم و سایر محققان از می 2020 انجام داده اند، نشان می دهد که میانگین کلی تعداد روزهای با حقوق کار از خانه در سال 2023 تاکنون 1.4 در هفته (یا 28) است. درصد از هفته کاری). این بر اساس پاسخ های آمریکایی های 20 تا 64 ساله است که در سال قبل 10000 دلار یا بیشتر درآمد داشتند.

پاسخ دهندگان در همان نظرسنجی گفتند که کارفرمایان آنها قصد دارند به کارمندان اجازه دهند 2.2 روز در هفته از راه دور کار کنند، برای کسانی که می توانند. این نسبت از 1.6 روز پیش بینی شده در آگوست 2020 بیشتر است، اگرچه کمتر از 2.4 روز مورد انتظار ثبت شده در ژوئن 2022 است.

SWAA دریافت که کار از خانه در شهرها و در بخش‌هایی مانند فناوری و اطلاعات، امور مالی و بیمه و خدمات حرفه‌ای و تجاری رایج‌تر است. این تا حدودی شبیه به یافته های BLS است که دورکاری در صنایع زیر رایج است: اطلاعات، خدمات حرفه ای و تجاری، خدمات آموزشی و تجارت عمده فروشی.

کارشناسان کار از راه دور قویاً تأکید می‌کنند که برنامه‌های ترکیبی به دلایل متعدد – از جمله تعامل و حفظ کار بهتر – حتی اگر پارامترها و پیچیدگی‌ها هنوز در زمان واقعی بررسی شوند، یک ویژگی دائمی کار در ایالات متحده باقی خواهند ماند.

سارا ساتون، مدیر عامل پلتفرم مشاغل از راه دور FlexJobs، که او 16 سال پیش تأسیس کرد، گفت: “شرکت ها هنوز در تلاش هستند تا آن را کشف کنند.” اما ساتون افزود: “هیبرید جایی است که همه چیز حل می شود.”

وقتی صحبت از میانگین کلی این است که کارفرمایان چقدر به کارمندان اجازه می دهند از خانه کار کنند، بلوم معتقد است که 25 درصد از هفته خواهد بود. من با صدها سازمان در مورد WFH صحبت کرده ام [working from home] در طول سه هفته گذشته، و این اکنون به وضوح در حال تثبیت به یک هنجار پس از همه‌گیری است.»

در همین حال، مشاغل کاملاً از راه دور باقی خواهند ماند، اما ممکن است کمتر از آنچه اخیراً بوده اند رایج شوند. در نظرسنجی فوریه Pew، 35 درصد از افرادی که می‌توانستند از راه دور کار کنند، این کار را به صورت تمام وقت انجام می‌دادند، در مقایسه با 55 درصد در اکتبر 2020، اما هنوز بسیار بالاتر از 7 درصد افرادی که قبل از همه‌گیری به طور تمام وقت از راه دور کار می‌کردند، بود.