آمستردام از گردشگران مرد جوان بریتانیایی “وحشی” می خواهد “دور بمانند”CNN

آمستردام از مردان جوان بریتانیایی می‌خواهد که اگر قصد بازدید از شهر را دارند، «دور بمانند» و «وحشی شوند».

مقامات محلی این شهر روز سه شنبه در یک بیانیه خبری اعلام کردند که کمپین آنلاین جدید پایتخت هلند برای مقابله با گردشگری مزاحم این هفته راه اندازی شد و بازدیدکنندگان بین 18 تا 35 سال را هدف قرار می دهد.

اگر گردشگران بریتانیایی در اینترنت عباراتی مانند «پارتی گوزن‌های آمستردام»، «هتل ارزان آمستردام» یا «خزیدن میخانه در آمستردام» را جستجو کنند، یک تبلیغ ویدیویی ظاهر می‌شود که به آنها در مورد عواقب زیاد نوشیدن، مصرف مواد مخدر یا ایجاد مشکل از طریق فعالیت‌های ضد اجتماعی هشدار می‌دهد. رفتار – اخلاق.

یکی از ویدئوها دستگیری مرد جوان مست را نشان می دهد. متن همراه می‌گوید: «آمدن به آمستردام برای یک شب آشفته + سطل زباله = جریمه 140 یورویی + سابقه کیفری = احتمال کمتری». می افزاید: «پس برای یک شب آشفته به آمستردام می آیی؟ جلو نیا.”

ویدئوی دیگری نشان می‌دهد که فردی بیهوش با آمبولانس به بیمارستان منتقل می‌شود، با متنی که می‌گوید: «برای مصرف دارو به آمستردام آمده‌اید + از دست دادن کنترل = سفر به بیمارستان + آسیب دائمی سلامتی = خانواده نگران.» ادامه می دهد: «پس برای مواد مخدر به آمستردام می آیی؟ جلو نیا.”

وی گفت: «بازدیدکنندگان همچنان مورد استقبال قرار خواهند گرفت، اما اگر رفتار نادرست داشته باشند و باعث ایجاد مزاحمت شوند، خیر. در این صورت ما به عنوان یک شهر خواهیم گفت: نه، دوری کنید.

آمستردام در حال حاضر اقدامات زیادی را علیه گردشگری بیش از حد و مزاحمت انجام داده است و ما اقدامات بیشتری نسبت به سایر شهرهای بزرگ اروپا انجام می دهیم. اما اگر می‌خواهیم به گردشگری در شهرمان جایگاهی پایدار بدهیم، باید در سال‌های آتی کارهای بیشتری انجام دهیم.» وی ادامه داد که برای زنده نگه داشتن شهر باید «محدودیت را به جای رشد غیرمسئولانه» انتخاب کنند.

به گفته مقامات محلی، کمپین “دور بمان” ممکن است در اواخر سال گسترش یابد و بازدیدکنندگانی از هلند و سایر کشورهای اتحادیه اروپا را شامل شود که پتانسیل ایجاد مزاحمت را دارند.

آمستردام همچنین کمپین “چگونه به آمستردام” را در این ماه راه اندازی خواهد کرد که هدف آن بازدیدکنندگانی است که در حال حاضر در شهر هستند. از طریق رسانه های اجتماعی و تابلوهای خیابانی، به گردشگران در مورد مستی، ایجاد سر و صدای زیاد، خرید مواد مخدر از دلالان خیابانی و ممنوعیت ادرار کردن در ملاء عام هشدار داده می شود.

شورای شهر همچنین در حال مذاکره با ارائه دهندگان مهمانی لیسانس برای بررسی چگونگی کاهش گردشگری مزاحم در مرکز شهر است و منتظر نتایج تحقیقات در مورد امکان اعمال مالیات گردشگری است.

ماه گذشته، آمستردام ممنوعیت استفاده از ماری جوانا در خیابان و چندین محدودیت برای مصرف الکل را در منطقه چراغ قرمز خود، جایی که حدود 10 تا 15 درصد صنعت توریستی شهر در آن مستقر است، اعلام کرد.

امسال انتظار می‌رود که شهر بیش از 18 میلیون بازدیدکننده یک شبه داشته باشد – تعداد بازدیدکنندگانی که شورای شهر بر اساس مصوبه سال 2021 به نام «گردشگری آمستردام در تعادل» «مجبور است در آن مداخله کند».