دولت در سایه میانمار می گوید حدود 100 نفر پس از حمله حکومت نظامی به روستا کشته شدندCNN

به گفته دولت در سایه دولت مخلوع، پس از بمباران شهرک کانت بالو در منطقه ساگاینگ توسط نظامیان میانمار در روز سه شنبه، حدود 100 نفر از جمله زنان و کودکان کشته شدند.

وزارت کار حکومت وحدت ملی در بیانیه‌ای گفت که این حمله منجر به «تلفات تعداد زیادی غیرنظامی بی‌گناه و زخمی شدن تعداد زیادی از جمله کودکان و زنان باردار» شد و آن را یک «عمل شنیع» توصیف کرد به منزله “جنایت جنگی” است.

خبرگزاری محلی The Irrawaddy گزارش داد که در حالی که مردم برای افتتاح دفتر جدید شهر جمع شده بودند، یک هواپیمای حکومت نظامی دو بمب پرتاب کرد و به روستا شلیک کرد.

حکومت نظامی هنوز به طور علنی در مورد این حمله ادعایی اظهار نظر نکرده است. سی ان ان با یکی از سخنگویان حکومت نظامی تماس گرفته است، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

عکس‌ها و ویدئوهایی که توسط The Irrawaddy و سایر رسانه‌های محلی به اشتراک گذاشته شده است، اجساد قربانیان و همچنین ساختمان‌ها، وسایل نقلیه و آوارهای تخریب شده پس از حمله هوایی را نشان می‌دهد. سی ان ان نتوانسته صحت این ویدئو و عکس ها را تایید کند.

مهن وین خین تان، نخست وزیر اتحادیه وحدت ملی در توییتر گفت که از «قتل عام هوایی» «دلش شکسته است».

از زمان به دست گرفتن قدرت توسط ارتش در کودتای فوریه 2021، هزاران نفر در سراسر میانمار کشته شده اند.

حکومت نظامی آنگ سان سوچی، رهبر منتخب دموکراتیک را برکنار کرد، که بعداً در طی محاکمه‌های مخفیانه به 33 سال زندان محکوم شد. این سازمان اعتراضات ضد کودتا را سرکوب کرده، روزنامه نگاران و زندانیان سیاسی را دستگیر کرده و چندین فعال برجسته دموکراسی را اعدام کرده است که با محکومیت سازمان ملل و گروه های حقوق بشری مواجه شده است.

دو سال بعد، این کشور آسیای جنوب شرقی درگیر خشونت و بی ثباتی است. اقتصاد با کمبود مواد غذایی، سوخت و سایر منابع اولیه سقوط کرده است.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا آمده است که ماه گذشته آمریکا مجموعه‌ای از تحریم‌ها را علیه دو نفر به اتهام ارتباط با ارتش و سه شرکت تجاری متعلق به آنها اعمال کرد.