گزارش نشان می دهد ظرفیت کل دریاچه پاول در حال کاهش استCNN

یک گزارش جدید نشان می دهد که دریاچه پاول، دومین مخزن بزرگ ساخته شده توسط انسان در ایالات متحده، از سال 1963، زمانی که سد گلن کانیون ساخته شد، تقریباً 7 درصد از ظرفیت ذخیره سازی بالقوه خود را از دست داده است.

علاوه بر از دست دادن آب به دلیل خشکسالی شدید چند ساله، گزارش سازمان زمین شناسی ایالات متحده و دفتر احیاء نشان داد که دریاچه پاول با کاهش متوسط ​​سالانه ظرفیت ذخیره سازی حدود 33270 هکتار فوت یا 11 میلیارد گالن در سال بین سال 1963 مواجه بود. و 2018.

این مقدار آب کافی است تا حدود 1600 بار استخر بازتابی در مرکز خرید ملی را پر کند.

بر اساس این گزارش، به دلیل رسوبات وارد شده از رودخانه های کلرادو و سان خوان، ظرفیت این مخزن در حال کاهش است. این رسوبات در کف مخزن ته نشین می شوند و مقدار کل آبی را که مخزن می تواند نگه دارد کاهش می دهد.

بر اساس داده‌های اداره احیا، از روز دوشنبه، دریاچه پاول حدود 25 درصد پر بود.

این یک خبر بد برای منطقه ای است که به دلیل خشکسالی با کمبود آب و آتش سوزی های شدید جنگلی مواجه است. کارشناسان خشکسالی اداره ملی اقیانوسی و جوی هفته گذشته گفتند که انتظار می‌رود این شرایط حداقل در ماه‌های آینده ادامه داشته باشد – اگر بدتر نشود.

دریاچه پاول یک مخزن مهم در حوضه رودخانه کلرادو است. هم دریاچه پاول و هم دریاچه مید در نزدیکی آن، بزرگترین مخزن کشور، با سرعت نگران کننده ای تخلیه شده اند. در ماه اوت، دولت فدرال برای اولین بار پس از کاهش بی سابقه سطح آب دریاچه مید، کمبود آب در رودخانه کلرادو را اعلام کرد که باعث کاهش اجباری مصرف آب برای ایالت های جنوب غربی شد که از ژانویه آغاز شد.

و هفته گذشته، دریاچه پاول به زیر آستانه بحرانی 3525 فوتی بالاتر از سطح دریا سقوط کرد و نگرانی‌های بیشتری در مورد تامین آب و تولید برق آبی میلیون‌ها نفر در غرب برای تامین برق به آنها متکی شد.

اهمیت کاهش منابع آب در امتداد کلرادو را نمی توان اغراق کرد.

این سیستم برای بیش از 40 میلیون نفر که در هفت ایالت غربی و مکزیک زندگی می کنند، آب تامین می کند. دریاچه‌های پاول و مید منبع حیاتی آب آشامیدنی و آبیاری را برای بسیاری در سراسر منطقه، از جمله مزارع روستایی، مزارع و جوامع بومی فراهم می‌کنند.

تانیا تروخیلو، دستیار وزیر آب و علم در وزارت کشور ایالات متحده، «بسیار مهم است که بهترین اطلاعات علمی در دسترس مانند این گزارش را داشته باشیم تا درک روشنی از در دسترس بودن آب در دریاچه پاول فراهم کنیم، همانطور که برای آینده برنامه ریزی می کنیم. ، در بیانیه ای گفته شده است. سیستم رودخانه کلرادو با چالش های متعددی از جمله اثرات خشکسالی 22 ساله و افزایش اثرات تغییرات آب و هوایی مواجه است.