«اول آمریکا» می تواند به «اول هند» تبدیل شود

ویزای H-1B چیست؟

آمریکا به دلیل تمایلش به پذیرش مهاجران با استعداد عالی است.

این همان چیزی است که ناندان نیلکانی، یکی از بنیانگذاران میلیاردر Infosys Technologies، در صورت داشتن فرصت به رئیس جمهور ترامپ می گوید.

نیلکانی در حاشیه کنفرانس تجاری آسیایی سی ان ان در بنگلور گفت: «اگر واقعاً می خواهید ایالات متحده را در سطح جهانی رقابتی نگه دارید، باید به روی استعدادهای خارج از کشور باز باشید.

Infosys (INFY) دومین شرکت بزرگ برون سپاری هند و دریافت کننده عمده ویزای H-1B ایالات متحده است. این اسناد به شرکت فناوری اجازه می دهد تا تعداد زیادی از هندی ها را در مشاغل ایالات متحده استخدام کند.

دولت ترامپ اکنون در حال بررسی تغییرات قابل توجهی در برنامه ویزا است. شان اسپایسر، سخنگوی مطبوعاتی، در ژانویه گفت که ترامپ به گفتگو در مورد اصلاح برنامه H-1B، از جمله، به عنوان بخشی از فشار بیشتر برای اصلاحات مهاجرتی ادامه خواهد داد.

محدودیت در صدور ویزا می تواند بیشترین ضربه را به کارگران هندی وارد کند.

هند منبع اصلی نیروی کار با مهارت بالا برای صنعت فناوری ایالات متحده است. بر اساس داده های دولت ایالات متحده، 70 درصد از ویزای بسیار محبوب H-1B به هندی ها می رسد.

سهام چندین شرکت فناوری هند – از جمله Infosys – دو هفته پیش در بحبوحه گزارش‌هایی مبنی بر سرکوب قریب الوقوع صدور ویزای کار به طرز چشمگیری سقوط کرد.

مرتبط: صنعت فناوری برای اصلاح ویزا ترامپ آماده می شود

نیلکانی گفت: پیگیری دولت اشتباه است.

نیلکانی گفت: «شرکت‌های هندی کارهای زیادی برای کمک به رقابتی شدن شرکت‌های آمریکایی انجام داده‌اند و من فکر می‌کنم که باید ادامه یابد.» “اگر به دره سیلیکون نگاه کنید… اکثر شرکت ها یک بنیانگذار مهاجر دارند.”

سهم هند در این صنعت – به ویژه در سطوح بالا – بسیار زیاد بوده است. مدیران عامل فعلی گوگل (GOOG) و مایکروسافت (MSFT)برای مثال، هر دو در هند به دنیا آمدند.

مطالب مرتبط: هند از برنامه های ایالات متحده برای تغییر ویزاهای با مهارت بالا عصبانی است

اما نیلکانی، که معمار برنامه جاه طلبانه شناسه بیومتریک هند نیز هست، پیشنهاد کرد که هند در نهایت از هرگونه محدودیت جدیدی که بر اساس طرح «اول آمریکا» ترامپ اعمال شود، سود خواهد برد. اگر مهندسان با استعداد نتوانند به آمریکا بروند، در هند خواهند ماند.

وی گفت: «این موضوع ویزا همیشه در ایالات متحده هر چند سال یک بار مطرح می شود، به ویژه در فصل انتخابات. “این در واقع کار توسعه را تسریع کرده است [in India]، زیرا … مردم برای انجام کار اینجا سرمایه گذاری بیشتری می کنند.”

نیلکانی پروژه های خود را برای دولت هند به عنوان نمونه ذکر کرد.

این کارآفرین متولد بنگلور در سال 2009 Infosys را ترک کرد تا برنامه عظیم تامین اجتماعی هند را که به نام Aadhaar شناخته می شود، اجرا کند. در نتیجه این ابتکار، اکثریت قریب به اتفاق 1.3 میلیارد شهروند هند اکنون دارای یک شماره شناسه بیومتریک هستند که به آنها امکان دریافت خدمات دولتی، انجام تراکنش های بانکی و حتی پرداخت های بیومتریک را می دهد.

نیلکانی گفت: «این توسط هندی های بسیار با استعداد و متعهد ساخته شده است. بسیاری از آنها تجربه جهانی داشتند، اما این استعداد و تجربه را برای حل مشکلات هند به ارمغان آوردند.»

نیلکانی گفت که جمعیت انبوه جوانان کشور به طور فزاینده ای در خانه ماندن و حضور در خانه را انتخاب می کنند.

او گفت: «اول هند است.

CNNMoney (بنگلور، هند) اولین بار در 13 فوریه 2017 منتشر شد: 2:19 بعد از ظهر به وقت شرقی