مکزیک آماده است تا با صدمه زدن به کشاورزان ذرت آمریکایی مقابله به مثل کند

اعتراضات ضد ترامپ در سراسر مکزیک برگزار می شود

مکزیک آماده ضربه زدن به ایالات متحده در جایی است که آسیب می بیند: ذرت.

مکزیک یکی از بزرگترین خریداران ذرت آمریکایی در جهان امروز است. و سناتور مکزیکی آرماندو ریوس پیتر، که رهبری کمیته روابط خارجی کنگره را بر عهده دارد، می گوید که این هفته لایحه ای را ارائه خواهد کرد که در آن مکزیک به جای ایالات متحده، از برزیل و آرژانتین ذرت خریداری خواهد کرد.

این یکی از اولین نشانه های اقدام ملموس بالقوه مکزیک در پاسخ به تهدیدات رئیس جمهور ترامپ علیه این کشور است.

ریوس پیتر، 43 ساله، روز یکشنبه در یک تظاهرات ضد ترامپ در مکزیک به لیلا سانتیاگو، به سی‌ان‌ان گفت: «من برای ذرتی که در غرب میانه می‌خریم صورت‌حساب می‌فرستم و به برزیل یا آرژانتین تغییر می‌دهم. شهر.

وی افزود: این یک راه خوب است که به آنها بگوییم این رابطه خصمانه عواقبی دارد، امیدوارم تغییر کند.

ذرت آمریکایی وارد بسیاری از غذاهای این کشور می شود. در مکزیکوسیتی، از رستوران‌های با غذاخوری‌های خوب گرفته تا غرفه‌های تاکو در خیابان، غذاهای مورد علاقه مبتنی بر ذرت مانند تاکو را می‌توانید در همه جا پیدا کنید.

مطالب مرتبط: دختر کشاورز مکزیکی: نفتا ما را نابود کرد

آمریکا همچنین بزرگترین تولید کننده و صادرکننده ذرت در جهان است. محموله‌های ذرت آمریکایی به مکزیک از زمان نفتا، قرارداد تجارت آزاد که بین مکزیک، آمریکا و کانادا امضا شد، افزایش یافت.

کشاورزان آمریکایی 2.4 میلیارد دلار ذرت در سال 2015 به مکزیک فرستادند که آخرین سال از داده های موجود است. در سال 1995، سال پس از قانون شدن نفتا، صادرات ذرت به مکزیک تنها 391 میلیون دلار بود.

کارشناسان می گویند چنین لایحه ای برای کشاورزان آمریکایی بسیار پرهزینه خواهد بود.

دارین نیوسام، تحلیلگر ارشد DTN می گوید: «اگر ما واقعاً شاهد یک جنگ تجاری باشیم که در آن مکزیک خرید از برزیل را آغاز کند… ما شاهد تأثیر آن بر بازار ذرت و موج دار شدن آن به بقیه اقتصاد ag خواهیم بود. یک شرکت مدیریت کشاورزی

لایحه ریوس پیتر نشانه دیگری از تمایل مکزیک برای پاسخ به تهدیدات ترامپ است. ترامپ می‌خواهد مکزیک را مجبور به پرداخت هزینه دیوار مرزی کند و تهدید کرده است که بر واردات مکزیک از 20 تا 35 درصد مالیات اعمال می‌شود.

ترامپ همچنین می خواهد دوباره درباره نفتا مذاکره کند. او آن را مسئول سیل مشاغل تولیدی به مکزیک می داند. یک گزارش تحقیقات غیرحزبی کنگره نشان داد که این درست نیست.

مطالب مرتبط: مکزیک «طرح اضطراری» ترامپ را دو برابر می کند

با این حال، ترامپ می‌گوید که خواهان یک توافق تجاری بهتر برای کارگران آمریکایی است – هرچند او نگفته است که یک معامله بهتر چگونه به نظر می‌رسد.

همه طرف ها دو هفته پیش اعلام کردند که مذاکرات در ماه مه پس از یک دوره رایزنی 90 روزه آغاز خواهد شد.

اما ترامپ می‌گوید اگر مذاکرات به توافقی که او می‌خواهد نرسد، تهدید می‌کند که از نفتا خارج خواهد شد.

چنین صحبت های سختی توسط رهبران مکزیکی مانند ریوس پیتر مورد استقبال قرار نگرفت. او تنها نیست. ایلدفونسو گواخاردو، وزیر اقتصاد مکزیک، در ماه ژانویه گفت که مکزیک “فورا” به هرگونه تعرفه از سوی ترامپ پاسخ خواهد داد.

گواخاردو در 13 ژانویه در یک برنامه خبری مکزیکی گفت: «بسیار واضح است که ما باید آماده باشیم تا بتوانیم فوراً تأثیر اقداماتی از این نوع را خنثی کنیم.

– شستا دارلینگتون در گزارش این داستان مشارکت داشت

CNNMoney (مکزیکو سیتی) اولین بار در 13 فوریه 2017 منتشر شد: 12:06 PM ET