Innovamat 21 میلیون دلار برای اختراع مجدد آموزش ریاضی جمع آوری می کند

زمانی که صحبت از آموزش به میان می آید، ریاضیات از دیرباز به عنوان یکی از چالش برانگیزترین دروس هم برای یادگیری و هم برای آموزش در نظر گرفته می شود. یک استارت‌آپ از بارسلونا به نام Innovamat معتقد است که رویکردی را ارائه کرده است که می‌تواند در هر دو جنبه کمک کند – طراحی راهنماهایی برای معلمان و مواد آموزشی و جایگزینی کتاب درسی برای دانش‌آموزان در مورد نوع جدیدی از برنامه درسی از مهدکودک به بالا – و امروز این روش بودجه 21 میلیون دلاری را برای ساخت آن اعلام کرد.

این دور، یک سری A، توسط Reach Capital، یکی از بزرگترین VCها در فضای edtech، با Kibo Ventures، Bonsai Partners، Axon Partners، 10x (که همچنین از Udemy حمایت می‌کند) و Dozen Investments نیز در آن شرکت دارند، رهبری می‌شود.

Innovamat از این بودجه برای گسترش تجارت خود استفاده خواهد کرد. از سال 2017 شروع به کار کرده است و ابتدا در اسپانیا فعالیت می کرد و سپس به ایتالیا و چندین کشور در آمریکای لاتین (مکزیک، کلمبیا، شیلی، اکوادور، برزیل و پرو) گسترش یافت. این کسب‌وکار با جذب بیش از 15000 معلم از 2000 مدرسه از ابزارهای آن برای آموزش آموزش به 350000 دانش‌آموز استفاده می‌کند.

اخیراً، اولین خلبان K-5 خود را در ایالات متحده، در نیوجرسی آغاز کرد. برنامه‌های آن شامل سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه بیشتر، با یک مرکز تحقیقاتی جدید متمرکز بر آموزش و یادگیری ریاضیات است: در حال حاضر مواد آن تا پایان دوره راهنمایی می‌رود و در حال کار بر روی اجراهای بعدی است تا دوره‌ها را تا 18 بگذراند.

«Innovamat لذت یادگیری ریاضی را برای دانش آموزان ما و لذت آموزش ریاضی را برای معلمان ما به ارمغان آورده است. دکتر Hollyce Schoepp، سرپرست K-12 STEM، ناحیه مدرسه ورنون تاونشیپ (NJ)، در بیانیه ای گفت: این یک برد-برد بوده است.

مشکلی که Innovamat با آن مقابله می کند، مشکلی است که مدتی است مورد توجه مربیان، والدین و مؤسسات بزرگتر بوده است. به طور خلاصه، در سطح جهانی، اکثر کشورها در تلاش هستند تا بیشتر مهارت های ریاضی پایه را به جوانان آموزش دهند (وضعیتی که در تحقیقات جاری OECD آشکار شد).

این یک مشکل به دلایل متعددی است، اما ممکن است به دو دسته کلی تعمیم داده شود. یکی اقتصاد و جامعه در حال تغییر ما و نیاز فزاینده به آن نوع مهارت ها برای پیشرفت و کار افراد است. دوم این واقعیت است که یادگیری ریاضی می تواند به انواع دیگر استدلال و کسب دانش کمک کند.

بسیاری از مسائل مربوط به رویکرد نامناسب برای آموزش ریاضیات و کودکانی است که برای پاسخ به نحوه تدریس آن تلاش می کنند. آندریو دوتی، بنیانگذار و مدیرعامل Innovamat، در مصاحبه ای گفت که همه اینها باعث ایجاد انگ شده است.

او با استناد به ارقام OECD که نشان می دهد تنها 20 درصد از جمعیت جهان حداقل سطح شایستگی ریاضی را دارند، گفت: “بسیاری از مردم از ریاضی ترس دارند.” (Innovamat همچنین به تحقیقات OECD استناد می کند که نشان می دهد 44٪ از دانش آموزان 15 ساله در کشورهای عضو آن در حل مسائل ساده مشکل دارند.)

تز Innovamat این است که اصول اولیه نحوه تدریس به طور کلی برای چندین دهه بر حفظ کردن تکنیک ها و تئوری ها متمرکز شده است، با استفاده از کتاب های درسی برای مدون کردن این رویکرد، با توضیح برای «چرا» چیزی به روشی خاص کار می کند که خیلی دیرتر انجام می شود (اگر اصلا). علاوه بر آن، این روش‌های معمولی اغلب در خلاء با جایگزین کمی آموزش داده می‌شوند و درک بسیار محدودی از موضوع برای اکثر دانش‌آموزان ایجاد می‌کنند.

دوتی گفت: «اگر تمرکز فقط بر انتقال اطلاعات باشد، این بدان معنا نیست که دانش‌آموزان لزوماً بهترین روش‌ها را برای یادگیری یاد می‌گیرند.

بنابراین، این همان جایی است که Innovamat شروع می کند: ایده کتاب درسی سخت و با یک برنامه درسی پایه را رد می کند و در واقع یک رویکرد بسیار “تکنولوژیکی” برای این موضوع اتخاذ می کند، و به طور موثر مدل داده و درک خود را از آموزش ریاضی ایجاد می کند.

با استفاده از دستورالعمل‌های مؤسساتی مانند شورای ملی معلمان ریاضیات (NCTM)، مؤسسه فرودنتال از دانشگاه اوترخت، پروژه NRICH از دانشگاه کمبریج و چارچوب PISA OECD، دو نفر از دانشگاهیان در این تیم – Cecilia Calvo و Laura Morera – در حال طراحی هستند. مبانی برنامه درسی اصلی جدید آن

آنها با 40 معلم دیگر و 11 دکترا در زمینه هایی مانند آموزش ریاضی تکمیل می شوند که همچنین روی هسته اصلی این رویکرد کار می کنند. این شرکت به من می گوید که اکثر آنها هنوز در مدارس مشغول به تدریس ریاضی هستند. برای ما بسیار مهم است که آنها در میدان باشند. همچنین برای آنها، این اشتیاق آنهاست.» یک سخنگوی گفت.

سپس Innovamat آن چارچوب را در نظر گرفته و در جغرافیای محلی‌تر (در سطح ملی و در سراسر مناطق مدرسه‌ای خاص) کار می‌کند تا آن را با مهارت‌ها و برنامه درسی که ادارات آموزش عمومی تنظیم می‌کنند تنظیم کند.

به نظر می رسد رویکرد آن در استفاده از بسیاری از ابزارهای آنلاین برای معلمان قوی است، اما به این ترتیب “یادگیری الکترونیکی” نیست. این یک تقویت یادگیری آنلاین الهام گرفته از بیماری همه گیر نیست. دانش آموزان قطعاً ممکن است از صفحه نمایش در کلاس برای کار بر روی ریاضیات استفاده کنند، اما در نهایت، هدف کمک به معلمان در طراحی، توزیع و آموزش محتوا در کلاس های درس است.

حل مسئله – که این روزها اغلب یکی از چالش برانگیزترین بخش های ریاضیات است، زیرا شامل ادغام روش های عددی با توصیف های کلامی است و در نتیجه نیاز به جهش های مفهومی بیشتری دارد – از همان ابتدا و به نظر می رسد، از همان ابتدا، هسته اصلی رویکرد است. ببینید، به طور منظم به عنوان مبنای نحوه آموزش هر مفهومی تکرار می شود.

سوزن تا اینجا به شکلی دلگرم کننده حرکت می کند. یک مطالعه اخیر از این شرکت نشان داد که دانش‌آموزان آن به طور متوسط ​​11 درصد در آزمون‌های استاندارد امتیاز بیشتری کسب می‌کنند. سؤالات بزرگ این است که چگونه می توان آن را تداوم بخشید، آیا مدارس و مناطق مدارس مایل به تغییر عمده سیستم های خود هستند یا خیر، و چه مدت ممکن است طول بکشد. و اگر این یک تغییر غیرقابل حل است، آیا Innovamat ایده هایی دارد که چگونه (و اگر) می تواند تغییرات خود را به طور انبوه به روشی متفاوت ارائه دهد. در حال حاضر، هر روش جدیدی که نتایجی مانند این را نشان دهد، نشانه ای قوی برای سرمایه گذاران است.

ده ها سال است که یک مشکل جهانی با آموزش ریاضیات وجود دارد. استبان سوسنیک، ژنرال[هنرمندریچکپیتال،دربیانیه‌ایمی‌گوید:«ایناغلبازیکمدلانتقالیپیرویمی‌کندکهبربهخاطرسپردنروتتمرکزمی‌کند،کهبی‌اثراستوبرایبسیاریازدانش‌آموزانایجاداضطرابمی‌کند«ریاضیاتیکعلمقیاسیاستوبهرویکردیمتفاوتنیازداردInnovamatراهحلیباکیفیتراارائهمیدهدکهبانیازهایقرن21سازگارشدهوبراساستحقیقاتانجامشدهاست،آموزشوپشتیبانیرابهمعلمانارائهمیدهدودرعینحالعلاقهدانشآموزانراجلبمیکند[artnerofReachCapitalinastatement“MathematicsisadeductivescienceandrequiresadifferentapproachInnovamatoffersaqualitysolutionadaptedtotheneedsofthe21stcenturyandbasedonresearchofferingtrainingandsupporttoteacherswhileatthesametimeengagingtheinterestofstudents”