Intudo Ventures با تمرکز بر اندونزی صندوق 115 میلیون دلاری خود را بسته است-TechCrunch

Intudo Ventures ، شرکت سرمایه گذاری “فقط اندونزی” ، امروز اعلام کرد که سومین صندوق خود را به ارزش 115 میلیون دلار تعطیل کرده است. این صندوق که Intudo Ventures Fund III نامیده می شود ، در کمتر از سه ماه جمع آوری شد و بیش از حد مشترک شد.

شرکای محدود Fund III عبارتند از Black Kite Investments ، دفتر خانواده تاجر سنگاپوری Koh Bon Hwee. Wasson Enterprises ، دفتر خانواده گرگ واسون ، مدیر اجرایی سابق Walgreens Boots Alliance. و PIDC ، بازوی سرمایه گذاری گروه تجاری خرده فروشی مستقر در تایوان Uni-President Enterprises Corp. سایر LP ها شامل بیش از 30 خانواده اندونزیایی و گروه های بزرگ آنها است. بیش از 20 صندوق جهانی پیشرو و شرکای مدیریتی ؛ و بیش از 10 موسس تک شاخ های فناوری.

شرکای موسس Intudo ، پاتریک ییپ و ادی چان ، این شرکت را در ژوئن 2017 به عنوان اولین شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر تنها در اندونزی با سرمایه اولیه 10 میلیون دلار راه اندازی کردند. در ابتدا ، بسیاری از مردم مشکوک بودند که صندوق مخصوص کشور متمرکز بر شرکت های اولیه اندونزیایی شروع به کار می کند ، به ویژه از آنجا که ییپ و چان می خواستند یک مجموعه کوچک بسازند و با استارتاپ ها همکاری نزدیک داشته باشند.

سپس در سال 2019 ، Intudo صندوق دوم 50 میلیون دلاری خود را با LP ها از جمله Founders Fund بست ، که به گفته چان به اعتبار رسالت خود کمک کرد. شرکتهای نمونه کارها از دو صندوق اول آن شامل Pintu ، TaniHub Group و Gredu هستند.

در ابتدای کار ، “وقتی گفتیم که قصد داریم 10 میلیون دلار جمع آوری کنیم ، بسیاری از مدیران ما را از اتاق خندیدند ، اما چهار سال بعد ما تقریباً 200 میلیون دلار خرج می کنیم.” “این نشان می دهد که برای بازارهای مناسب ، hyperlocal راهی است که باید پیش برود.”

برای صندوق سوم خود ، Intudo قصد دارد در حدود 12 تا 14 استارتاپ در بخشهایی مانند کشاورزی ، B2B و شرکت ، آموزش ، امور مالی و بیمه ، مراقبت های بهداشتی و تدارکات سرمایه گذاری کند. اندازه چک های اولیه از 1 میلیون دلار تا 10 میلیون دلار متغیر است. پیشرو در مراحل اولیه و سری A همچنان تمرکز اصلی Intudo خواهد بود ، اما همچنین قصد دارد در دورهای سری B و C برای شرکت ها از دو صندوق اول خود سرمایه گذاری کند.

بر خلاف بسیاری از صندوق هایی که تعداد انگشت شماری از سرمایه گذاران لنگر دارند ، همه شرکای محدود اینتودو 10 درصد از حجم کل صندوق را تعیین می کنند تا بتواند تز سرمایه گذاری مستقل خود را حفظ کرده و اطمینان حاصل کند که همه LP ها به طور یکسان رفتار می شوند.

چان گفت: “من فکر می کنم 10 درصد عدد خوبی است ، جایی که به بنیانگذار نشان می دهد که ما بهترین کار را برای شرکت آنها انجام می دهیم و نه برای یک گروه با علاقه خاص.”

این شرکت به دنبال شرکت هایی با خندق رقابتی ، مانند مالکیت معنوی قوی یا فناوری عمیق است. همچنین به دنبال شرکت هایی است که در بخش هایی با نظارت شدید فعالیت می کنند که ورود آنها برای رقبا دشوار است.

چان به پینتو مبادله رمزنگاری به عنوان نمونه خوبی از تز سرمایه گذاری اینتودو اشاره کرد.

“همه دوست داشتند ، شما روی این موضوع سرمایه گذاری کردید زیرا مد روز است ، اما باید بدانید که وقتی بنیانگذار بیت کوین به 6000 دلار کاهش یافت ، با بنیانگذار آن ملاقات کردیم. هنگامی که ما به او واژه نامه دادیم ، شش ماه بعد در مارس 2019 ، بیت کوین 3000 دلار بود. ” “اخلاق داستان این است که ما می دانستیم بنیانگذار قانونی است و ما توانستیم بهترین استعدادها را انتخاب کنیم زیرا نمی توانید برای کار روی رمزنگاری به بسیاری از تک شاخ های اصلی بروید.”

بسیاری از بنیانگذاران مجموعه Intudo ، pulkam kampung یا اندونزیایی هایی هستند که در خارج از کشور تحصیل کرده و کار کرده اند ، اما به شرکت های خود بازگشته اند و برنامه ای تحت عنوان Pulkam SEA Turtle Fellowship برای راهنمایی بنیانگذاران مشتاق اجرا می کند. یک سوم معاملات دو صندوق اول اینتودو از دانشگاه ها و جامعه فناوری در ایالات متحده تامین شده است.

Intudo پس از امضای چک ها از نزدیک با موسسان همکاری می کند. به عنوان مثال ، همه شرکت های آن قبل از دریافت سرمایه گذاری ، از طریق شبکه شرکت معامله تجاری انجام داده اند. رویکرد مربوط به کشور آن نیز در زمان همه گیری مزیت محسوب می شود ، زیرا Intudo می تواند تقریباً هفتگی به ملاقات حضوری با بنیانگذاران ادامه دهد.

ییپ می گوید: “جامعه بنیانگذاران بدیهی است که امسال و سال گذشته به دلیل COVID دوران سختی را پشت سر گذاشته اند.” “بسیاری از این بنیانگذاران نیاز به اصلاح دوره و اصلاح برنامه های تجاری خود داشتند. من فکر می کنم نقش ما به عنوان یک سرمایه گذار در بازار و مشارکت بیشتر بیشتر شده است. بسیاری از شرکتهایی که زیر پا گذاشته اند ، از همان ابتدا شریک داخلی نداشتند. “

وی افزود: “من فکر می کنم رویکرد درگیر ما و داشتن یک نمونه کار متمرکز چیزی است که توسط جامعه بنیانگذاران نیز مورد استقبال قرار می گیرد ، بنابراین قطعاً این چیزی است که ما قصد داریم آن را بشوییم و مجدداً به صندوق سوم برویم.”

07