IsoPlexis ، شرکتی که لایه جدیدی از داده های سلولی را کشف می کند ، 125 میلیون دلار در اولین بازار هدف دارد – TechCrunch

سهام IsoPlexis ، شرکتی که ابزارهایی را برای بزرگنمایی فعالیتهای پروتئینی اطراف یک سلول ایجاد می کند ، از روز جمعه آغاز کرد. هدف این شرکت جمع آوری 125 میلیون دلار با IPO است که برای ایجاد تیم تجاری و پیشبرد برنامه های شرکت برای نقش بیشتر در ایجاد داروهای دقیق استفاده می شود.

IsoPlexis در سال 2013 تأسیس شد و در دسته شرکت هایی قرار می گیرد که ممکن است در طی فرایند تحقیقات دارویی در آزمایشگاه پیدا کنید. این شرکت در درجه اول بر پروتئومیک تک سلولی تمرکز دارد (اساساً مطالعه پروتئین ها و تداخل آنها). این شرکت ابزار و نرم افزاری را برای تجزیه و تحلیل پروتئین های ترشح شده توسط سلول ها ، از سلول های ایمنی تا سلول های توموری ، توسعه داده است.

به طور خاص ، می توان از این ابزارها برای شناسایی سلول هایی که انواع مختلف پروتئین ها را دفع می کنند ، استفاده کرد. این مجموعه داده ها می توانند برای توسعه درمان های جدید یا درک نحوه واکنش افراد به درمانهای موجود استفاده شوند.

شان مک کی ، مدیرعامل و بنیانگذار این شرکت توضیح می دهد: “ابزار ما که اختراع کردیم قادر است زیر مجموعه های سلول های بدن ما را سلول های ابرقهرمانی تشخیص دهد.” “و این سلولهای ابرقهرمانی با فعالیتهای فراوان از زیر مجموعه های کوچک سلولهایی که معمولاً امروزه با فناوریهای موجود از دست می دهید تعریف می شوند.”

مک کی می گوید از نیمه اول امسال حدود 150 واحد IsoPlexis در بازار وجود دارد. مشتریان شامل 15 شرکت دارویی جهانی ، و ، در هر پرونده SEC، تقریبا نیمی از مراکز جامع سرطان در ایالات متحده

IsoPlexis در گذشته مقدار قابل توجهی بودجه از برخی سرمایه گذاران برجسته جمع آوری کرده است.

قبل از IPO ، این شرکت حدود 205.5 میلیون دلار بودجه برای هر Crunchbase تأمین کرده بود. آخرین دور دور D مجموعاً حدود 135 میلیون دلار تأمین مالی (حدود 85 میلیون دلار اوراق بهادار و 50 میلیون دلار بدهی) و شامل مشارکت مشاوران ادراکی ، گروه Ally Bridge و “صندوق ها و حسابهای” تحت مدیریت BlackRock می شود.

امروز ، قیمت هر سهم در ابتدا 15 دلار بود ، اما تا زمان نگارش آن به حدود 12 دلار کاهش یافت.

بخش عمده ای از تز IsoPlexis این است که آنها اولین کسانی هستند که از پروتئومیکس و زیست شناسی تک سلولی برای پیوند عملکرد سلول ها با نتایج بیمار استفاده می کنند. یا به عبارت دیگر ، در میان اولین نمونه هایی که نشان دادند ممکن است بتوانیم با بررسی نحوه تعامل تک تک سلول ها و پروتئین ها ، بتوانیم بگوییم که وضعیت بیمار چگونه است.

شواهد منتشر شده ای وجود دارد که نشان می دهد از ابزارهای IsoPlexis برای این منظور استفاده شده است ، به ویژه در مورد درمان سرطان.

به عنوان مثال ، یکی از 2021 طبیعت طبی در این مطالعه از ابزار IsoPlexis برای بررسی فعالیت سلول های ایمنی در بیماران مبتلا به لنفوم استفاده شد. این بیماران سرطان مقاوم به درمان داشتند یا بعد از بهبودی عود کرده بودند. به طور خاص ، آنها تحت درمان با سلول های CAR-T قرار می گرفتند-نوعی درمان که در آن سلول های ایمنی مهندسی ژنتیک به بیمار تزریق می شود و سپس به سلول های سرطانی کمک می کند. در نهایت ، این مطالعه نشان داد که تولید سیتوکین (پروتئین های دخیل در سیگنالینگ سلولی) ، توسط آن سلول های CAR-T ، شاخص مهمی از قدرتمند بودن این سلول های CAR-T بود.

در اصل ، این نشان داد که دستگاه IsoPlexis ممکن است به کشف سیگنال هایی کمک کند که به دانشمندان می گوید درمان سلول های CAR-T چقدر خوب کار می کند.

مک کی می گوید: “آنچه ما مشاهده کردیم این است که سلولهای منحصر به فردی که ما شناسایی می کنیم نشان دهنده پاسخ طولانی مدت در بیماران است.” “ما مطالعاتی را در زمینه سرطان های مختلف منتشر کردیم که در آن ، اگر بیماران دارای این نوع سلول های ایمنی منحصر به فرد باشند ، این سلول های ابرقهرمانی را که تشخیص می دهیم ، می دانیم که این بیماران در درازمدت نتیجه خواهند داشت.”

برای افرادی که علاقه خاصی به جزئیات سلول ها دارند ، فناوری IsoPlexis ممکن است شبیه به فلوسیتومتری باشد-روشی ثابت برای شمارش سلول ها ، شناسایی آنها و اندازه گیری ویژگی های خاص سلول. در دنیای فلوسیتومتری ، مانند Thermo Fisher Scientific ، بازیگران بزرگی وجود دارند.

IsoPlexis ، با این حال ، استدلال می کند که می تواند لایه کاملاً جدیدی از اطلاعات ، عمدتا ، اطلاعات مبتنی بر پروتئین را ارائه دهد که فلوسیتومتری از دست می دهد. این شرکت دارای اختراعی است که به دستگاه ها اجازه می دهد فعالیت پروتئینی موجود در هر سلول جداگانه (که اکنون IsoCode نامیده می شود) را بارکد کنند. یکی بررسی طبیعت شیمی مقاله پیشنهاد می کند این بارکد مفید است زیرا می تواند پروتئین های مختلف را به طور همزمان ، در هزاران سلول تجزیه و تحلیل کند و سلول ها را برای استفاده در آزمایش های دیگر بازیابی کند – اما این فناوری هنوز می تواند تنها بخشی از عملکرد کلی پروتئوم را ضبط کند ، بنابراین دور

مک کی اضافه می کند: “آن لایه جدید داده ها ، برای هر سلول جداگانه با فناوری موجود در بازار بسیار متفاوت است.”

با این وجود ، این شرکت هنوز راه طولانی در پیش دارد تا بتواند به سوددهی برسد. بر اساس اسناد SEC ، این شرکت طی چندین سال گذشته متحمل ضرر شده است. اگرچه این شرکت در سال 2019 7.5 میلیون دلار و در سال 2020 10.4 دلار درآمد کسب کرد ، اما در آن سالها به ترتیب حدود 13.6 میلیون دلار و 23.3 میلیون دلار ضرر کرد.

در ادامه ، مسیر رشد تا حد زیادی به این معنی است که ابزارهای بیشتری در اختیار محققان بیشتری قرار گیرد.

او می گوید: “هدف ما این است که با یک کلیپ سریع به جلو حرکت کنیم و همان نوع مشتریانی را که در حال حاضر داریم افزایش دهیم ، اما با عمق بیشتر ، و این واقعاً با ادامه ایجاد یک تیم تجاری است.”