Jaguar Ventures با تغییر نام و صندوق جدید وارد مرحله بعدی خود می شود – TechCrunch

Jaguar Ventures ، یک صندوق مکزیکی که در استارت آپ های اولیه سرمایه گذاری می کند ، اکنون ولف است و سومین صندوق خود را با هدف جمع آوری 100 میلیون دلار قبل از سه ماهه اول سال 2022 راه اندازی می کند.

این شرکت در سال 2013 زمانی آغاز به کار کرد که اریک پرز-گرواس ، که عملیات Mercado Libre مکزیک را آغاز کرد ، با Cristóbal Perdomo ، بنیانگذار سریال شرکتهایی مانند Groupalia پیوست ، که به Peixe Urbano برزیلی فروخته شد.

از آن زمان ، این شرکت در 31 شرکت سرمایه گذاری کرده است ، از جمله تک شاخ Kavak ، Konfío ، Loft و Nubank. اولین صندوق آن در سال 2014 9.3 میلیون دلار و پس از آن صندوق دوم 22 میلیون دلار جمع آوری کرد. پرز گرواس به TechCrunch گفت ، اگرچه 10 شرکت در مکزیک هستند ، 19 شرکت دیگر نیز شرکت های خارجی هستند که مکزیک را به عنوان یک بازار کلیدی می بینند.

در ابتدا ، این جفت “جگوار” را برای نام خود انتخاب کردند زیرا در آن زمان متمایز بود ، یک حیوان حاضر در قاره آمریکا بود ، جایی که شرکت سرمایه گذاری کرده بود و یک حیوان تهاجمی بود که به شیوه ای که دوست داشتند سرمایه گذاری کنند صحبت می کرد. متأسفانه ، چندین نهاد دیگر با “جگوار” به نام خود ظهور کردند و این باعث سردرگمی شد ، پرز گرواس افزود.

او می گوید: “ما می خواستیم نام دیگری را انتخاب کنیم که منحصر به فرد بود و کریستوبال اشاره کرد که ما حیوان اشتباه را انتخاب کرده ایم.” وی گفت: ما باید گرگ را به جای آن انتخاب می کردیم زیرا گرچه او یک شکارچی است ، اما به صورت دسته ای حرکت می کند و “آلفا” می تواند ماده یا نر باشد. Wollef مناسب تر است و با دیدگاه ما برای کار تیمی با کارآفرین همخوانی دارد. “

پرز-گروواس و پردومو می گویند اکوسیستم استارتاپی آمریکای لاتین در حال شکوفایی است و داده های انجمن سرمایه گذاری سرمایه گذاری آمریکای لاتین نشان می دهد که سرمایه گذاری خطرپذیر در نیمه اول سال 2021 به 6 میلیارد دلار رسید ، در حالی که 4.8 میلیارد دلار در سال 2020 سرمایه گذاری شده بود.

این رونق برای Wollef مفید بود ، زیرا در جذب سرمایه گذاران محدود در آخرین صندوق خود ، سهولت بیشتری داشته است. پردومو توضیح داد که وقتی آنها در سال 2013 تحصیل می کردند ، شاید 10 نفر از 100 دفتر خانوادگی و مشاغل مکزیک با آنها ملاقات می کردند. این میزان در جلسه 2019 برای صندوق دوم به نصف رسید ، اما هنوز فقط 10 L از LP ها وارد شده اند. در حال حاضر ، این شرکت در حال دریافت تماس ها است ، به ویژه سازمان هایی از ایالات متحده که مایل به مشارکت در آمریکای لاتین هستند. به

آنها گفتند که صندوق جدید مشابه صندوق های قبلی است که برای این بخش آگنوستیک عمل کرده اند ، اگرچه بیشتر سبد ولف شامل فین تک ، بازارها و شرکت های تجارت الکترونیک است.

این شرکت به دنبال سرمایه گذاری در 20 تا 25 شرکت جدید دیگر است و پرز گرواس و پردومو می گویند که مشتاقند بتوانند اینبار چک های بزرگتری را نسبت به وجوه قبلی خود بنویسند. آنها انتظار دارند که اولین چک ها بین 500000 تا 1 میلیون دلار را وارد کنند.

یکی از جنبه های منحصر به فرد بین آنها و سایر شرکت ها این است که ولف اطلاعات مربوط به شرکت ها را با هیچ کس به اشتراک نمی گذارد. پرز-گروواس توضیح داد که سایر شرکت های کشور سرمایه گذاری را بازدهی مالی نمی دانند ، بلکه آن را راهی برای جمع آوری اطلاعات می دانند.

وی افزود: “آنها ممکن است موفق نبوده باشند ، بنابراین اکنون از شرکت ها برای اطلاعات استفاده می کنند.” “ما به استارتاپ ها برای بازده مالی کمک می کنیم. این همان چیزی است که ما در مورد سرمایه گذاران آمریکایی دوست داریم ، آنها نیز به دنبال آن هستند. “