Jungle Ventures با تمرکز بر جنوب شرق آسیا 225 میلیون دلار اولین بسته خود را برای چهارمین صندوق خود اعلام کرد-TechCrunch

عکس گروهی از تیم Jungle Ventures: (از چپ به راست) شریک بنیانگذار Jungle Ventures آمیت آناند ، شریک مدیریت دیوید گودی و شریک بنیانگذار آنوراگ سریواستاوا

(از چپ به راست) شریک موسس Jungle Ventures Amit Anand ، شریک مدیریت دیوید گودی و شریک موسس Anurag Srivastava

رونق بودجه جنوب شرقی آسیا قرار است ادامه یابد ، زیرا Jungle Ventures امروز اولین بسته 225 میلیون دلاری چهارمین صندوق خود را اعلام کرد. صندوق IV از اواسط ماه مه شروع به جمع آوری کرد و در مجموع 350 میلیون دلار هدف دارد.

اکثر شرکای محدود آن از بودجه قبلی برمی گردند و شامل Temasek Holdings ، IFC (که 25 میلیون دلار در صندوق IV سرمایه گذاری کرده است) ، DEG و دفاتر خانواده آسیایی و جهانی است. این شرکت می گوید که صندوق IV امسال بزرگترین صندوق در تمام صندوق های اولیه در جنوب شرقی آسیا است.

Jungle Ventures که در سال 2012 تأسیس شد ، با سرمایه اولیه 10 میلیون دلار راه اندازی شد. سپس در سال 2016 ، صندوق دوم 100 میلیون دلاری را اعلام کرد ، و در سال 2019 صندوق سوم آن 240 میلیون دلار بود.

آمیت آناند ، شریک بنیانگذار ، به TechCrunch گفت که صندوق IV با سرعت Jungle Ventures برای جذب سرمایه جدید هر 2.5 تا 3 سال مطابقت دارد. همچنین در زمانی اتفاق می افتد که توجه منطقه و سرمایه بیشتر به آن جلب می شود.

“اگر به جنوب شرقی آسیا نگاه کنید ، جایی که امروز هستیم ، اکوسیستم مدتهاست در حال کار است. ما سفر خود را در سال 2012 آغاز کردیم. ما یکی از قدیمی ترین صندوق های سرمایه گذاری در منطقه هستیم و زمان خوبی را برای حضور در اکوسیستم فناوری در جنوب شرقی آسیا در نظر نگرفته ایم. “

“فرصت و استعداد همیشه در منطقه آشکار بود ، و من فکر می کنم سرمایه از آن پیروی کرده است. اما اعلامیه های خروج اخیر ، اعم از خرید یا عرضه اولیه سهام داخلی و جهانی ، از بسیاری جهات تصویر جنوب شرقی آسیا را تکمیل کرده و آن را برای همه جذاب تر کرده است.

Jungle Ventures یک رویکرد متمرکز را در پیش گرفته و تمایل دارد در حدود 12 تا 13 شرکت در هر صندوق سرمایه گذاری کند. این نسبتاً مرحله ای آگنوستیک است ، نوشتن بذر در سری B بررسی می کند و با بسیاری از سرمایه گذاری های آن مشارکت بلند مدت ایجاد می کند. این شرکت در هر دور از چندین شرکت سرمایه گذاری کرده است ، از جمله خرید در حال حاضر ، پرداخت هزینه راه اندازی بعدی Kredivo.

آناند گفت ، این رویکرد به خوبی جواب داده است. شرکت های صندوق سرمایه گذاری 2016 2016 II شامل تک شاخ های FinAccel و Moglist هستند و امروز حدود 7 برابر آن را پرداخت می کنند. وی افزود: “الگوی مشابهی در سال 2019 در حال ظهور است.”

صندوق IV چک هایی از حدود 1 میلیون دلار تا 15 میلیون دلار برای سرمایه های سری B می نویسد و در دورهای بعدی نیز شرکت می کند.

آناند می گوید: “ما معمولاً وقتی در شرکتی سرمایه گذاری می کنیم که بازار محصول کمی در بازار داخلی خود داشته باشد ، و سپس می توانیم به منطقه ای شدن تجارت کمک کنیم.” “این می تواند در دانه باشد ، می تواند A باشد ، می تواند در B باشد ، برای ما مهم نیست.”

شرکای محدود Jungle Ventures همچنین مقدار قابل توجهی از سرمایه گذاری های مشترک را انجام می دهند. در سه تا چهار سال گذشته ، LP ها نزدیک به 400 میلیون دلار در استارتاپ های مجموعه خود سرمایه گذاری کرده اند.

از نظر بخش ، آناند به ویژه در مورد تجارت اجتماعی هیجان زده است. وی افزود: “من فکر می کنم تجارت اجتماعی در یک بازار مانند جنوب شرقی آسیا تجارت الکترونیکی را با اختلاف زیادی تحت الشعاع قرار می دهد. جنوب شرقی آسیا فقط داستانی در مورد شهرهای مترو نیست ، این داستانی در مورد چندین شهر درجه 2 ، سطح 3 در جزایر مختلف ، جغرافیای مختلف است. این همچنین جغرافیایی است که در آن بافت اجتماعی عمیقاً در جوامع نقش بسته است. “

سرمایه گذاری های تجاری Jungle Ventures شامل Evermos است که کالاهای حلال و شرع را از طریق نمایندگان به جوامع خود می فروشد.

تمرکز اصلی این شرکت بر آسیای جنوب شرقی است ، اما در هند نیز سرمایه گذاری می کند.

آناند گفت: “گرده افشانی متقابل استعدادها و ایده ها ، یادگیری و سرمایه بین آسیای جنوب شرقی و هند بسیار قوی است.” “جنوب شرقی آسیا ، با وجود اینکه اکوسیستم بسیار در حال رشد است ، استعدادهای فناوری در این منطقه هنوز در حال ظهور است ، در حالی که هند منبع بزرگی برای استعدادهای فناوری است ، و ما با راه اندازی مراکز فناوری در هند. “

وی افزود: “تمرکز سرمایه گذاری های هندی کمک به آنها برای گسترش به آسیای جنوب شرقی و استفاده از این فرصت نیز است.” یکی از نمونه کارهای مجموعه Jungle Ventures ، پلت فرم طراحی داخلی Livspace است که در هند تاسیس شد ، در سنگاپور گسترش یافت و وارد دیگر بازارهای جنوب شرقی آسیا شد.