Kepler Communications سری C 92 میلیون دلاری را می بندد تا شبکه رله داده ماهواره ای را در زمان واقعی توسعه دهد

استارت‌آپ Kepler Communications مستقر در تورنتو، بخش دیگری از سرمایه را برای ادامه ساخت شبکه داده‌های روی مدار خود بسته است.

بودجه جدید که بالغ بر 92 میلیون دلار است، برای پرتاب مجموعه ای از ماهواره های ارتباطات نوری در سال آینده استفاده خواهد شد. این ماهواره ها به شبکه موجود کپلر متشکل از 19 ماهواره فرکانس رادیویی که در مدارهای خورشیدی سنکرون (SSO) کار می کنند، خواهند پیوست. قرار است دو ماهواره دیگر با پرتاب ماموریت حمل و نقل-7 اسپیس ایکس در هفته آینده به این صورت فلکی بپیوندند.

بر اساس وب سایت کپلر، شبکه رله نوری جدید داده ها را با سرعت 2.5 گیگابیت بر ثانیه به ماهواره هایی که در مدار پایین زمین قرار دارند، تحویل می دهد. این شرکت قصد دارد ماهواره های ارتباطی نوری را در “دو صفحه نزدیک به متعامد” در SSO قرار دهد تا امکان اتصال مداوم را فراهم کند. زیرساخت شبکه به عنوان نقاط تبادل اینترنت برای رله داده در فضا عمل می کند، مشابه نحوه تبادل ترافیک اینترنت در زمین، و رله های داده در زمان واقعی را بین فضاپیما و زمین فعال می کند.

سرمایه‌گذاری جدید توسط IA Ventures رهبری می‌شود که از دور اولیه آن در سال 2016 در Kepler سرمایه‌گذاری کرده است. دیگر سرمایه‌گذاران شرکت‌کننده عبارتند از Costanoa Ventures، Canaan Partners، Tribe Capital، و صندوق سرمایه‌گذاری نوآوری صنعتی BDC Capital. کپلر تا به امروز بیش از 200 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

براد گیلسپی، شریک عمومی IA Ventures در بیانیه ای گفت: کاهش چشمگیر هزینه های پرتاب فضا را بیش از هر زمان دیگری در دسترس قرار می دهد، اما اتصال فراتر از زمین همچنان پرهزینه، چالش برانگیز و ناسازگار است. او افزود که این شبکه ارتباط بین دارایی‌های موجود در فضا و زمین و «روزی به مریخ و فراتر از آن» را فراهم می‌کند.

کپلر امسال دو ماهواره را برای آزمایش و اعتبارسنجی فناوری ارتباطات نوری به فضا پرتاب خواهد کرد. کپلر علاوه بر ماهواره ها، ایستگاه های زمینی و تأسیسات تولید ماهواره های داخلی خود را نیز راه اندازی می کند.