Kurly، استارتاپ خواربارفروشی آنلاین کره ای، می گوید که در ماه ژوئن به ارزش تقریبی 5.9 میلیارد دلار عرضه اولیه خواهد شد – TechCrunch.

Kurly، یک استارتاپ آنلاین مواد غذایی مستقر در کره جنوبی که خدمات تحویل روز بعد را در سراسر کشور ارائه می دهد، تا ژوئن سال آینده به صورت عمومی عرضه می شود.

این استارت‌آپ که از اظهار نظر در مورد میزان برنامه‌ریزی برای افزایش از طریق IPO خودداری کرد، گفت که ارزش شرکت را پس از عرضه عمومی حدود 5.9 میلیارد دلار برآورد می‌کند.

این اطلاعیه پس از آن منتشر می شود سری F 200 میلیون دلاری آن با ارزش 2.2 میلیارد دلار در ماه جولای.

یکی از سخنگویان Kurly گفت که IPO احتمالاً در ماه ژوئن پس از ثبت درخواست IPO در اوایل دسامبر و انتظار می رود در ماه فوریه توسط مقامات مالی کره جنوبی تأیید شود، انجام می شود.

Kurly فهرست خود را در ایالات متحده بررسی کرده است، اما این طرح را به یک IPO کره ای تغییر داده است. سخنگوی Kurly به TechCrunch گفت: این شرکت که به تمرکز بر تجارت خود در بازار داخلی ادامه می دهد، برنامه توسعه خارج از کشور ندارد و این یکی از دلایلی است که Kurly در کره جنوبی لیست می کند.

پس از اینکه شرکت تجارت الکترونیک کره‌ای Coupang در اوایل سال جاری در بورس نیویورک فهرست شد، مقامات کره‌جنوبی شرایط عرضه اولیه سهام استارت‌آپ‌های مستقر در کره را کاهش داده‌اند تا آنها را برای ثبت در بورس داخلی جذب کنند.

صرافی کره در ماه مارس اعلام کرد که به شرکت هایی با ارزش بازار مورد انتظار 855 میلیون دلار (1 تریلیون وون) یا بیشتر اجازه می دهد حتی اگر شرایط مالی را برآورده نکنند، وارد فهرست شوند.

Kurly در سال 2015 توسط سوفی کیم، یک بانکدار سرمایه گذاری سابق که کارآفرین شد، تاسیس شد.

شرکت خواربارفروشی آنلاین مستقر در سئول گفت که درآمدهای IPO آن برای پیشبرد تحقیق و توسعه، بهبود فرآیند سفارش و بهبود سیستم پرداخت آن استفاده خواهد شد. همچنین قصد دارد تعداد کارمندان خود را افزایش دهد.

این شرکت ادعا می کند که اکنون حدود 9 میلیون کاربر دارد. به گفته سخنگوی این شرکت در سال 2020 853 میلیون دلار (1 تریلیون WON) تراکنش انجام داد و قصد دارد تا پایان سال جاری 1.7 میلیارد دلار تراکنش تولید کند.

رقابت در صنعت تحویل خواربارفروشی آنلاین به دلیل همه‌گیری تحریک شده است. رقبای داخلی کورلی از جمله SSG.com، یک بازوی پلت فرم تجارت الکترونیک متعلق به کره ای گروه شینسگی، و بازار واحه، که اخیراً جمع آوری کمک مالی را بسته است، همچنین قرار است در سال 2022 عمومی شود.