Ledgy یک ابزار مدیریت سرمایه برای استارتاپ های اروپایی – TechCrunch است

هر م founderسس استارتاپی با همین مساله روبرو است – چگونه جدول سرمایه گذاری و برنامه های سهام خود را به شیوه ای شفاف و سبک مدیریت می کنید؟ اگر در ایالات متحده مستقر هستید ، به احتمال زیاد از یک راه حل مدیریت سرمایه مانند Carta استفاده می کنید. اما اگر ساکن ایالات متحده نیستید ، گزینه های زیادی ندارید.

لدجی می خواهد به ابزار مدیریت مالکیت برای سایر نقاط جهان تبدیل شود. چندین استارتاپ معروف اروپایی مستقر در سوئیس از Ledgy استفاده می کنند ، مانند Wefox ، Kry ، Bitpanda ، Gorillas و Trade Republic.

این شرکت به تازگی دور مالی 10 میلیون دلاری سری A به رهبری Sequoia Capital را بسته است. از دیگر سرمایه گذاران این دور می توان به خاویر نیل ، هری استبینگز ، Visionaries Club ، Daniel Dines از UiPath و Mathilde Collin از Front اشاره کرد. برخی از سرمایه گذاران موجود لدجی نیز بار دیگر سرمایه گذاری کردند ، مانند Myke Näf ، Paul Sevinç ، btov Partners ، Creathor Ventures و VI Partners.

چند سال پیش ، هنگامی که یوکو اسپیریگ ، بنیانگذار و مدیرعامل Ledgy با یک کارآفرین صحبت کرد ، بنیانگذار به او نشان داد که چگونه مالکیت را مدیریت می کند. او یک صفحه گسترده Excel را باز کرد و پیمایش ، پیمایش ، پیمایش … “هر خط یک سهم را نشان می داد. شما می توانید تصور کنید که چقدر مستعد خطا است. “او به من گفت.

در حالی که پیاده سازی عجیب بود ، اکثر شرکت های اروپایی هنوز از صفحات گسترده Excel برای مدیریت مالکیت استفاده می کنند. و لیدی می خواهد آن دسته از شرکت ها را متقاعد کند که تغییر راه حل نرم افزاری که به طور خاص برای حل این مشکل طراحی شده است می تواند مفید باشد.

“نکته اصلی تمرکز بر زیرساخت نرم افزار بوده است. آنچه ما انجام می دهیم این است که گردش کار خودکار را که بسته به کشورها سازگار است پیاده کرده ایم. ” وی افزود: “ما بر یک قانون تمرکز نمی کنیم و واقعاً لایه زیرساختی را ارائه می دهیم.”

به همین دلیل Ledgy در حال حاضر از 32 کشور پشتیبانی می کند. این محصول محصول خود را به طور خاص برای آلمان ، اتریش و سوئیس تغییر داده است. در آینده نزدیک نسخه های بیشتری از کشورها برای استارتاپ های مستقر در انگلستان و فرانسه منتشر خواهد شد. 1500 شرکت در حال حاضر از Ledgy استفاده می کنند.

وقتی به Ledgy تغییر می دهید ، سه مزیت اصلی وجود دارد. اول ، مانند سایر محصولات نرم افزاری به عنوان خدمات ، Ledgy به عنوان یک منبع حقیقت برای همه ذینفعان-تیم منابع انسانی ، تیم مالی ، سرمایه گذاران ، وکلا و کارکنان عمل می کند.

دومین نکته فروش این است که می توانید برخی از خسته کننده ترین وظایف را به صورت خودکار انجام دهید. به عنوان مثال ، Ledgy می تواند به طور خودکار اسناد را بر اساس الگوها و متغیرهای مختلف تولید کند. اسناد امضا شده در Ledgy ذخیره می شوند. شما می توانید داده ها را هر سه ماه یا هر سال به دلایل انطباق صادر کنید.

سوم ، شفافیت را در سراسر شرکت تقویت می کند. کارکنان می توانند ارزش گزینه های خود را بررسی کنند. آنها می توانند ببینند که گزینه های آنها چقدر می تواند ارزش داشته باشد اگر تیم رهبری در حال جمع آوری دور جدیدی از بودجه باشد.

با دور سرمایه گذاری امروز ، Ledgy قصد دارد به بازارهای جدید گسترش یابد. این شرکت همچنین قصد دارد پشتیبانی از شرکت های دولتی را گسترش دهد تا برخی از مشتریان فعلی آن بتوانند به بازار عمومی رفته و از Ledgy استفاده کنند.