Lightricks ، سازنده Facetune ، 130 میلیون دلار پیش از برنامه های M&A – TechCrunch ، جمع آوری می کند

توسعه دهنده Facetune Lightricks ، که بیش از دوازده برنامه ویرایش عکس و فیلم مبتنی بر اشتراک را در iOS و Android اجرا می کند ، اکنون 130 میلیون دلار بودجه جدید برای توسعه بیشتر کسب و کار خود دارد. دور تازه شرکت D اعلام شده شامل 100 میلیون دلار اولیه و 30 میلیون دلار کمکهای ثانویه است و در حال حاضر ارزش این شرکت 1.8 میلیارد دلار است. تا به امروز ، Lightricks 335 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

دور جدید توسط شرکت VC مستقر در نیویورک Insight Partners و Hanaco Venture Capital رهبری شد و شامل سرمایه گذاران جدید Migdal Insurance ، Altshuler Shaham و Shavit Capital می شود. سرمایه گذاران موجود Goldman Sachs Asset Management ، Clal Tech ، Harel Insurance and Finance و Greycroft نیز مشارکت داشتند.

آخرین دور بودجه شرکت ، افزایش 135 میلیون دلاری آن قبل از همه گیری بود که این شرکت را به عنوان یک اسب شاخدار قلمداد کرد.

Lightricks که در اورشلیم مستقر است ، بیشتر به دلیل برنامه ویرایش عکس خود Facetune شناخته شده است ، که ابزارهای روتوش مانند Photoshop را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. این اپلیکیشن به سرعت مورد توجه قرار گرفت زیرا اینفلوئنسرهای آنلاین عکس های اینستاگرام خود را تغییر دادند تا ظاهری شیک تر ، بی نقص و بدون عیب داشته باشند. با این حال ، این رشد بدون مناقشه نبود ، زیرا برخی استدلال می کردند که چگونه برنامه های ویرایش تصویر مانند Facetune هواپیما را بیش از حد پیش می برد و به مسائل مربوط به تصویر بدن کمک می کند که در حال حاضر ، تحقیقات داخلی فیس بوک نشان می دهد ، می تواند بر سلامت روانی نوجوانان تأثیر منفی بگذارد.

اما Facetune تنها شروع برای امپراتوری ویرایش موبایل Lightricks بود ، در زمانی که همه سعی می کنند بهترین ظاهر خود را آنلاین و محتوای جذاب ایجاد کنند. در طول این سالها ، این شرکت قدرتمندتر Facetune 2 را به همراه سایر برنامه های خلاقانه و عکس های موبایلی که بر عکس های سلفی متمرکز نبوده اند ، عرضه کرده است. همچنین مجموعه محصولات خود را فراتر از گروه سازندگان گسترش داد تا مجموعه ای از ابزارها را برای بازاریابان آنلاین و مشاغل کوچک به ارمغان آورد. و سال گذشته ، Lightricks به طور مستقیم به رشد ویدئوهای آنلاین به عنوان نوعی ابراز وجود با یک ابزار روتوش سلفی جدید به نام Facetune Video-در اصل Facetune برای دوران TikTok پاسخ داد.

اعتبار تصویر: چراغهای سبک

همچنین این شرکت از قرنطینه Covid-19 بهره مند شد ، زیرا افراد بیشتری به صورت آنلاین شرکت کردند و سازندگان ، به عنوان یک گروه ، به عنوان راهی برای دسترسی مارک ها به مصرف کنندگان ، قوی تر شدند. در طول اوج قرنطینه ، این شرکت شاهد افزایش 90 درصدی استفاده از برنامه های خود در ایالات متحده بود. در همین حال ، بارگیری برنامه های ویرایش ویدیوی محبوب Videoleap از زمان شروع همه گیری 70 درصد افزایش یافت ، زیرا پذیرش TikTok نیز افزایش یافت.

در سرتاسر مجموعه برنامه های خود ، این شرکت در حال حاضر 29 میلیون کاربر فعال ماهانه را معرفی می کند ، که بیش از 5 میلیون مشترک با حقوق هستند. کاربران آن به طور متوسط ​​حدود 78 میلیون صادرات ماهانه دارند که نشان دهنده تأثیر قابل توجه Lightricks بر اقتصاد سازندگان است. در سال 2021 ، Lightricks با درآمد بیش از 200 میلیون دلار در راه است و قصد دارد این رقم را در سال آینده 40 درصد افزایش دهد.

برای انجام این کار ، استراتژی شرکت تغییر خواهد کرد. به جای توسعه برنامه های خود ، اکنون در جستجوی خریدهای احتمالی است.

Zeev Farbman ، مدیرعامل و بنیانگذار Lightricks می گوید: “برنامه ما این است که به یک پلت فرم خالق یک طرفه تبدیل شویم و از خالقان در طول سفر خود ، از ایجاد محتوا تا کسب درآمد حمایت کنیم.” “برای انجام این کار ، ما فعالیت خرید خود را گسترش می دهیم ، در حالی که سایر خدمات را در داخل توسعه می دهیم-هدف کلی M&A ما پیشرفت ما در بستر سازندگان است. برای شروع ، ما در حال برنامه ریزی بین سه تا پنج خرید ، هر کدام با بودجه ده ها میلیون دلار هستیم. با این حال ، ما همچنین در جستجوی معاملات بزرگتر بلیط هستیم اگر اعتقاد کافی از هر دو طرف وجود داشته باشد. “

اعتبار تصویر: چراغهای سبک

این شرکت همچنین فناوری خود را برای توسعه ابزارها و سرویس هایی که به همه تولید کنندگان در تولید محتوا و کسب درآمد کمک می کند ، تقویت کرده و تیم خود را افزایش خواهد داد.

در حال حاضر ، Lightricks 460 کارمند دارد و قصد دارد 60 کارمند دیگر تا پایان سال 2021 اضافه کند. هدف بلند مدت این است که تیم را تا پایان سال 2023 به 1000 نفر برساند ، در نقش هایی که شامل توسعه دهندگان ، طراحان و بازاریابی می شود. در حالی که بیشتر این رشد تا به امروز در اورشلیم صورت گرفته است ، طی دو سال آینده ، این شرکت قصد دارد تیم های خود را به صورت محلی در حیفا ، و همچنین در سطح بین المللی در لندن و شنژن رشد دهد. همچنین ممکن است از طریق M & As به مکانهای دیگر اضافه شود.

دفتر بریتانیا در حال حاضر بزرگترین دفتر خارج از مقر Lightricks با 23 نفر است. انتظار می رود این تعداد تا پایان سال به 35 برسد و تا پایان 2022 به 50 یا 60 نزدیک شود ، زیرا رشد بر تولید برنامه عکاسی جدید این شرکت به علاوه تیم های بازاریابی و تجربه مشتری متمرکز شده است ، که قبلاً فقط در اسرائیل بودند. به

در ایالات متحده ، Lightricks بر محتوا متمرکز است.

Farbman خاطرنشان می کند: “فعالیت ما در ایالات متحده بیشتر بر تلاش های محتوایی ما تمرکز می کند که مجموعه وسیعی از محتوای اصلی ، اکتسابی و تولید مشترک را برای الهام بخشیدن ، آموزش و سرگرمی خالقان در تمام دوران حرفه ای آنها فراهم می کند.” او می گوید: “این شامل محتواهای نوشتاری ، تصویری ، صوتی ، کوتاه و بلند ، سرگرم کننده و آموزنده است.”

سرمایه گذاران می گویند با رشد اقتصادی سازندگان ، پتانسیل رشد Lightricks را می بینند.

پاشا رومانوسکی ، یکی از بنیانگذاران شرکت Hanaco Ventures ، در بیانیه ای گفت: “اقتصاد خالق شیوه ای را که ما به عنوان یک جامعه ، شبکه های اجتماعی را تجربه می کنیم تغییر داده است.” “مخاطبان دائماً روزانه از طریق کانال های محتوای مختلف اطلاعات مصرف می کنند. پلتفرم Lightricks به سازندگان این امکان را می دهد تا مجموعه ای وسیع تر ، حرفه ای تر و با کیفیت تر برای بهینه سازی محتوا داشته باشند. در زمانی که شاهد ایجاد درآمد از تولیدکنندگان محتوا در رسانه های اجتماعی در سطوح جدید هستیم ، واضح است که پلتفرم Lightricks توانایی ایجاد یک فروشگاه یکپارچه را دارد که برای کاربران آن معنادار خواهد بود. “