Liveblocks یک API است که به شما امکان می دهد همکاری واقعی را به محصول خود اضافه کنید-TechCrunch

با Liveblocks آشنا شوید ، استارت آپی که بر روی مجموعه ای از API ها کار کرده است تا ساختن محصول مشترک آسان تر شود. در اصل ، به شما امکان می دهد تجربه های چند نفره را در وب یا در برنامه خود ایجاد کنید.

این شرکت با یک API حالت حضور مستقیم شروع به کار کرد. اگر این API را در محصول خود ادغام کنید ، بدین معنی است که می توانید با نمایش نماد در گوشه ای ، زمانی که شخصی به صفحه ، پروژه یا سند می پیوندد ، نشان دهید. همچنین می توانید موقعیت مکان نما ، انتخاب متن یا انتخاب محتوا را در زمان واقعی به اشتراک بگذارید.

Liveblocks در حال حاضر در بتا خصوصی API ذخیره سازی زنده را آزمایش می کند. این یک ویژگی کلیدی خواهد بود زیرا به افراد مختلف اجازه می دهد داده های یکسان را در زمان واقعی مشاهده و ویرایش کنند. به عنوان مثال ، می توانید از آن برای توسعه رقیب Google Docs استفاده کنید یا اگر می خواهید یک ابزار وایت برد به سرویس خود اضافه کنید.

این سرویس در چندین مرورگر و دستگاه کار می کند. در پشت صحنه ، این شرکت از اتصال WebSocket برای ارتباطات بلادرنگ استفاده می کند. قیمت بستگی به تعداد اتصالات همزمان دارد که انتظار دارید در یک اتاق ، سند ، تجربه و تجربه باشند.

“گیوم سالس و من تصمیم گرفتیم با هم بر روی یک ابزار ارائه/ویدیو مشارکتی مبتنی بر مرورگر کار کنیم. استیون فابر ، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت ، پس از ماه ها تکرار ، متوجه شدیم که ما بیشتر وقت خود را صرف این می کنیم که دریابیم چگونه به کارگیری جنبه های همکاری در زمان واقعی امور بپردازیم. من

“ما راه حل های موجود را امتحان کردیم ، اما هیچ کدام واقعاً برای آنچه که ما در تلاش بودیم جمع نشد ، بنابراین تصمیم گرفتیم راه حل خود را بسازیم. در آن زمان بود که ما کلیک کردیم و ما تصمیم گرفتیم ابزار ارائه/ویدئو را برای “تولید” API هایی که برای خودمان ایجاد کرده ایم کنار بگذاریم تا هر تیمی بتواند از آنها برای ساختن محصولات مشارکتی در زمان واقعی استفاده کند. “

این شرکت مبلغ 1.4 میلیون دلار پیش از بذر در تابستان جمع آوری کرد. سرمایه گذاران شامل Boldstart ، Seedcamp ، Meta fund ، Logic & Rhythm ، Ian Storm Taylor ، Max Stoiber ، Moritz Plassnig ، Badrul Farooqi و Anthony DiMare هستند.

در حال حاضر ، تیم Liveblocks تنها دو بنیانگذار است. با این دور سرمایه گذاری ، شرکت قصد دارد مهندسانی را استخدام کرده و API ذخیره سازی زنده خود را راه اندازی کند.

مزیت اصلی Liveblocks این است که یک API سطح بالا است. Ably ، استارتاپی که اخیراً به آن پرداخته ام ، بیشتر بر جنبه های سطح پایین مشکل تمرکز می کند. یک توسعه دهنده React front-end می تواند اسناد را بخواند و Liveblocks را در محصول خود ادغام کند. برای شروع ، نیازی به درک نحوه عملکرد لایه زیرساخت ندارید.