Lookout کسب‌وکار امنیت سایبری مصرف‌کننده خود را به F-Secure می‌فروشد و همه‌چیز را در این شرکت می‌فروشد.

انتقال طولانی‌مدت Lookout به تبدیل شدن به یک شرکت امنیتی سازمانی کاملاً کامل شده است و امروز نشان می‌دهد که کسب‌وکار امنیت موبایل مصرفی خود را به F-Secure فنلاند می‌فروشد. شرایط معامله اعلام نشده است.

Lookout که در سال 2009 در بوستون تأسیس شد، در ابتدا به عنوان یک تجارت مبتنی بر امنیت تلفن های هوشمند و پشتیبان گیری از داده ها شروع به کار کرد و میلیون ها کاربر و صدها میلیون سرمایه از سرمایه گذاران محترم از جمله Andreessen Horowitz، Accel، Greylock، Morgan Stanley، Deutsche Telekom جمع آوری کرد. و جف بزوس

در طول 10 سال گذشته، Lookout به تدریج دامنه فعالیت خود را به حوزه تجارت گسترش داده است و در طول مسیر، مشارکت سازمانی با غول های فناوری مانند سامسونگ را افزایش داده است. چند سال پیش، Lookout بیشتر راه را به سمت تقویت اعتبار B2B خود طی کرد، زمانی که استارتاپ امنیت سایبری بومی ابری CipherCloud را خریداری کرد، شرکتی که بر بخش امنیتی رو به رشد سرویس دسترسی ایمن (SASE) متمرکز بود.

به سرعت به امروز، و در حالی که Lookout هنوز مجموعه‌ای از محصولات امنیتی را برای بازار مصرف کننده ارائه می‌کند، از جمله نرم‌افزار آنتی ویروس برای گوشی‌های هوشمند، واضح است که مسیر حرکت آن در سال‌های اخیر بسیار به شرکت نزدیک‌تر شده است، به همین دلیل است که تقریباً بارگذاری می‌شود. تمام بقایای کسب و کار مصرف‌کننده‌اش تا F-Secure – یک شرکت اروپایی با سابقه امنیت سایبری مصرف‌کننده که همه چیز را از ابزارهای مدیریت رمز عبور گرفته تا برنامه‌های آنتی ویروس می‌فروشد.

Lookout می‌گوید که با این معامله، که انتظار دارد ظرف دو ماه آینده به نتیجه برسد، کسب‌وکارش «اکنون به یک شرکت سازمانی خالص تبدیل خواهد شد» که بر امنیت نقطه پایانی موبایل و امنیت ابری تمرکز دارد. در حالی که فاش نکرد که چه مقدار برای کسب و کار مصرف کننده خود به دست آورده است، اما گفته است که درآمد حاصل از آن در کنار 150 میلیون دلار بدهی مالی که تابستان گذشته از بلک راک دریافت کرده بود، به محصولات سازمانی آن بازگردانده خواهد شد.

جیم دولچه، مدیرعامل Lookout در یک بیانیه مطبوعاتی خاطرنشان کرد: «موفقیت ما در بازار شرکتی بسیار رقابتی، ما را وادار کرده است که محصول خود و تلاش‌های خود را برای به دست آوردن مزیت متمرکز کنیم. با دوبرابر کردن بازار سازمانی، ما در موقعیت بهتری قرار می‌گیریم تا از رشد پیش‌بینی‌شده آن بهره ببریم، که با افزایش کار از راه دور و ترکیبی، تغییر به مدل‌های تحویل مبتنی بر ابر و گذار به معماری‌های بدون اعتماد تقویت می‌شود.»