Lynk اتصال ماهواره ای جهانی را برای تلفن های معمولی نشان می دهد و برای راه اندازی تجاری آماده می شود – TechCrunch

روزهای “بدون سیگنال” ممکن است با ظهور شبکه ماهواره ای Lynk پشت سر گذاشته شود که به شما امکان می دهد داده های تلفن مدرن را مستقیماً با سربار ماهواره مبادله کنید ، بدون آنتن یا تراشه خاصی مورد نیاز است. این شرکت فقط یک پیوند داده دو طرفه را در این هفته نشان داد و اولین شرکای شبکه خود را در آفریقا و باهاما اعلام کرد-اگر همه چیز خوب پیش برود ، ممکن است مدت زیادی طول نکشد تا بتوانید سیگنال را در هر نقطه از جهان دریافت کنید.

لینک که قبلاً به عنوان Ubiquitilink شناخته می شد ، سالهاست که در این مرحله کار می کند و چارلز میلر ، بنیانگذار سابق Nanoracks در راس آن است. آنها در اوایل سال 2019 از مخفی کاری خارج شدند تا توضیح دهند که چندین ماهواره آزمایشی را پرتاب کرده اند تا نشان دهند که نظریه آنها این است که یک تلفن معمولی می تواند به ماهواره ای در مدار پایین زمین متصل شود. آزمایشات اولیه نشان داد که آنها می توانند با سر و صدا ، تغییر داپلر و سایر عواملی که برخی از کارشناسان را وادار به انجام این کار می کند ، مقابله کنند و در سال 2020 اولین پیامک معمولی را مستقیماً از ماهواره به تلفن معمولی ارسال کردند.

این به خودی خود می تواند یک قابلیت قابل توجه و مفید برای ارائه به دولت ها و ارائه دهندگان شبکه باشد. در مواقع اضطراری ، مانند پس از بلایای طبیعی یا هنگام خاموشی ، نمی توان از شبکه های تلفن همراه معمولی برای ارسال پیام های مهم به مناطق آسیب دیده استفاده کرد. لینک نشان داد که یک ماهواره می تواند کل شهر را با پیام تخلیه یا سرپناهی در محل مورد حمله قرار دهد ، و در واقع این ممکن است یکی از راه های استفاده از فناوری در آینده باشد.

اما در هفته گذشته بود که این شرکت یک ارتباط دو طرفه بین تلفن و ماهواره را نشان داد (پنجمین آنها ، “شانون”) ، که به کسی اجازه می دهد بدون تجهیزات ویژه در سطح ، در صورت وجود ماهواره Lynk در بالای سر ، هم داده دریافت می کند و هم ارسال می کند البته داده های زیادی وجود ندارد – اما برای پیامک ، مکان GPS ، گزارش آب و هوا یا موارد مشابه بیش از حد کافی است. (با افزایش بیشتر صورت فلکی ، داده های بالاتر بعداً می آیند.)

میلر در بیانیه مطبوعاتی گفت: “ما بارها و بارها جریان تماس دو طرفه مورد نیاز برای اتصال تلفن به برج سلولی ما در فضا را نشان داده ایم.” “این جریان تماس دو طرفه شامل موارد متعددی از سیگنالینگ uplink و downlink است ، از جمله درخواست دستگاه برای دسترسی به کانال ، و سپس احراز هویت مربوطه و روشهای به روز رسانی مکان. تا به امروز ، ما این کار را با صدها تلفن و در حال شمارش در انگلستان ، باهاما و ایالات متحده انجام داده ایم. این مورد قبلاً با برج سلول ماهواره ای ثابت نشده بود و لینک این کار را انجام داده است. “

گفتن این که بازی تغییر می کند ، کم اهمیت است. هنگامی که لینک چند ماهواره دیگر را در مدار قرار می دهد ، می تواند بخش بزرگی از سیاره را در سیگنال پوشش دهد – یک سیگنال باریک و متناوب ، مطمئناً ، اما اگر مچ پای خود را هنگام پیاده روی در کشور عقب بکشید یا بخواهید ، بسیار بهتر از هیچ چیز است. برای اطمینان از اینکه خانواده شما خوب هستند بعد از اینکه طوفان برق شهر شما را قطع کرد.

اعتبار تصویر: لینک

“توانایی ارسال پیام متنی ، در هر زمان و هر مکان ، اساس همه ایمنی است. اگر می توانید پیامی را به یک دوست ، عضو خانواده یا همسایه بفرستید ، این می تواند زندگی را نجات دهد. “میلر به من گفت. “ممکن است شما حتی آن را نخواهید ، اما همسر یا شوهر شما آن را می خواهند تا نگران نباشند. مردم آرامش خاطر را خریداری می کنند. “

به گفته وی ، اولویت اول این است که خدمات اضطراری در دسترس هرچه بیشتر افراد قرار گیرد. ممکن است تماس 911 هنوز امکان پذیر نباشد ، اما یک پیام SOS حاوی اطلاعات اولیه و مختصات قطعاً چنین خواهد بود ، و این سرویس چیزی است که او می خواهد مطمئن شود با صفر یا حداقل هزینه ارائه می شود ، هر چند که کاملاً به آنها بستگی ندارد. اما هر چیزی که مربوط به خدمات اورژانس رسمی باشد رایگان خواهد بود.

پیامهای معمولی درست مانند سیگنال شما کار می کنند: یا می توانید هنگامی که ماهواره بالای سر است مستقیم ارسال کنید ، یا می توانید آن را در صندوق خروجی قرار دهید یا صف ارسال را ارسال کنید تا در صورت ظاهر شدن نوار شبکه مبتنی بر فضا ، ارسال شود.

این شرکت قصد دارد یک برنامه نمایشی رایگان ارائه دهد که می تواند گزارش آب و هوا را برای مکان شما در هر نقطه از جهان ، بدون توجه به هر چیزی ارائه دهد ، و میلر گفت که آنها خوشحال می شوند که با سازندگان تلفن یا برنامه کار کنند تا آن را با سیستم عامل یا سرویس خود ادغام کنند. به

به طرز شگفت انگیزی ، دسترسی تقریباً به هیچ چیزی از مصرف کننده نیاز ندارد. وقتی ماهواره در دسترس باشد ، مانند تلفن های همراه دیگر تلفن همراه شما با شما تماس می گیرد ، زیرا واقعاً یکی از آنهایی است که به طور اتفاقی در مدار قرار دارد. تلفن شما همیشه از شبکه های مختلف اطراف خود به غیر از شبکه ای که استفاده می کنید آگاه است-یک مداخله مداوم در پس زمینه وجود دارد زیرا برج های مختلف مورد پرسش قرار می گیرند و سیگنال شما به یکی یا دیگری ارسال می شود یا برای شبکه مجدد ثبت می شود به هر دلیلی شما باید به هر طریقی مجوز آن را بدهید ، اما برنامه ای برای کمک به آن و همچنین توافقنامه هایی بین شبکه ها وجود دارد.

در مورد آن ، این شرکت ابتدا با Aliv در باهاما و Telecel Centrafrique در جمهوری آفریقای مرکزی همکاری می کند. میلر گفت که آنها در حال مذاکره با شبکه های ده ها کشور از جمله ایالات متحده هستند ، اما این استقرار در مقیاس کوچک اولین قدم است – و مردم آنجا واقعاً به آن نیاز دارند. روستاهای مرکزی آفریقا و جزایر دور افتاده در باهاما ممکن است شباهت زیادی با هم نداشته باشند ، اما یک کار آنها مناطق بزرگ با سیگنال نقطه ای است.

هر آنچه که شرکت مخابراتی تصمیم به شارژ آن می گیرد ، لینک سهمی از آن دریافت می کند و میلر می گوید که این امر را به عهده شبکه ها می گذارند تا تصمیم بگیرند: «مردم برای هر پیام هزینه معقولی را پرداخت خواهند کرد. اگر می توانید در ابتدا 5 ، 10 ، 20 سنت برای هر پیام هزینه کنید ، ما به شرکای خود اجازه می دهیم تصمیم بگیرند ، مردم هزینه آن را پرداخت خواهند کرد. ” با گذشت زمان ، از آنجا که خدمات برای Lynk گسترده تر و ارزان تر است ، قیمت (احتمالاً) کاهش می یابد.

به طور طبیعی ایده اتصال دائمی ممکن است با ایده ای که بسیاری درباره حفظ حریم خصوصی دارند در تضاد باشد. اما میلر تأکید کرد که آنها هیچ علاقه ای به داده های مشتریان ندارند. “شما مشتری ما هستید ، نه محصول ما. ما علاقه ای نداریم – این بسیار خطرناک خواهد بود. ” او گفت که به استثنای قابل توجه 911 تماس یا پیام های SOS یک درخواست ضمنی برای ارائه محل سکونت است ، آنها عمداً برای جلوگیری از این نوع درگیری ها ایجاد می کنند.

این شرکت در حال مذاکره با ده ها اپراتور شبکه در سراسر جهان است ، اما س regالات مربوط به مقررات و بازار در بسیاری از نقاط ، مانند ایالات متحده ، جایی که FCC باید در آن بحث کند ، باقی مانده است. اما میلر مطمئن است که آنها در راه تبدیل شدن هستند. بخش عمده ای از زیرساخت های ارتباطی جهانی است.

میلر گفت: “گوشی هوشمند در جیب شما مانند یک ابرقدرت است ، توانایی های شما را به عنوان یک انسان بزرگ می کند.” “اما وقتی شما متصل نیستید ، قدرت فوق العاده شما خراب می شود. ما آن مشکل را حل می کنیم. ”