Mastodon اکنون فرآیند ثبت نام ساده تری دارد

شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Mastodon اعلام کرد که ایجاد یک حساب کاربری در fediverse – یا حداقل سرور خود را آسان‌تر می‌کند. اکنون، هنگامی که سعی می کنید در Mastodon ثبت نام کنید، به جای انتخاب سرور، یک گزینه آسان برای ایجاد یک حساب کاربری در mastodon.social ارائه می شود.

یکی از شکایات اصلی پیوستن به شبکه Mastodon، ثبت‌نام‌های پیچیده جریان برای سرورهای مختلف است. این فرآیند در مقایسه با یک شبکه اجتماعی متمرکز مانند توییتر یا اینستاگرام می تواند بسیار زیاد باشد.

موسس و مدیر عامل Mastodon یوجین روچکو در یک پست وبلاگی گفت که این ویژگی جدید انتخاب یک سرور یا انتقال به سرور دیگری پس از ثبت نام را از کاربران سلب نمی کند. اگر می‌خواهند به نمونه دیگری بپیوندند، می‌توانند «سرور من را انتخاب کن» را انتخاب کنند.

روچکو همچنین اشاره کرد که ارتقاء داده شده، شروع کار و درک مزایای تمرکززدایی را برای افراد آسان‌تر می‌کند.

ممکن است بپرسید که چگونه یک گزینه سرور پیش‌فرض به تمرکززدایی کمک می‌کند. ما معتقدیم که برای Mastodon مهم است که به عنوان یک محصول بر اساس شایستگی های خود خوب باشد و نه فقط به دلیل ایدئولوژی آن. اگر فقط افرادی را جذب کنیم که از قبل به تمرکززدایی اهمیت می‌دهند، توانایی ما برای تبدیل تمرکززدایی به جریان اصلی بسیار سخت‌تر می‌شود.»

این به ما شانس بسیار بیشتری برای نشان دادن آنچه شبکه های اجتماعی غیرمتمرکز ارائه می دهند به جای اینکه آن شخص جهش کند و دیگر هرگز از او چیزی نشنود، به ما می دهد.

سال گذشته، پس از اینکه ایلان ماسک مدیریت توییتر را به دست گرفت، چندین کاربر شروع به ثبت نام در Mastodon برای یافتن یک شبکه جایگزین کردند. در یک لحظه تیم Rochko مجبور شد ثبت نام در mastodon.social را متوقف کند تا کیفیت خوب خدمات را تضمین کند.

با آخرین به روز رسانی، شبکه اجتماعی زیرساخت و ابزارهای تعدیل خود را ارتقا می دهد تا تجربه ای روان و ایمن را برای کاربران تضمین کند.

علاوه بر این، Mastodon به زودی بهبودهایی مانند پاسخ‌های نقل‌شده و محتوای بهتر و جستجوی نمایه به همراه توانایی ایجاد گروه‌ها را ارائه می‌کند. این باعث می‌شود که شبکه‌های اجتماعی مناسب‌تری برای افرادی که سعی در ایجاد فالوور و اجتماع دارند، داشته باشد.

امیدواریم این ویژگی‌ها برای مشتریان Mastodon شخص ثالث مانند Ivory، Mammoth و Woolly مفید باشد.

در چند هفته گذشته، Bluesky غیرمتمرکز تحت حمایت جک دورسی، فعالیت های زیادی را شاهد بوده است. در حالی که شبکه هنوز در حالت فقط دعوت است، این سازمان اخیراً یک برنامه اندرویدی راه اندازی کرد، ابزارهای تعدیل جدید را عرضه کرد، ابزارهای توسعه دهنده جدیدی را ارسال کرد و از مرز 50000 کاربر عبور کرد. این شبکه برای تعامل با پست ها طراحی مشابهی با توییتر دارد و این باعث می شود کاربرانی که ممکن است بخواهند به یک شبکه جایگزین بروند جذاب باشد.