Matillion 150 میلیون دلار با ارزش 1.5 میلیارد دلار به دلیل رویکرد کم کد خود در ادغام منابع مختلف اطلاعات جمع آوری می کند-TechCrunch

مشاغل و شرکت های فناوری که به آنها خدمات ارائه می دهند بر اساس داده ها اداره می شوند. در بهترین حالت ، می توان از آن برای تصمیم گیری ، درک عملکرد خوب یا بد یک سازمان و ایجاد سیستم های جدید برای اجرای نسل بعدی خدمات استفاده کرد. با این حال ، در چالش برانگیزترین حالت ، داده ها می توانند یک سردرد واقعی را نشان دهند: مقدار زیادی از آن وجود دارد ، در بسیاری از نقاط ، و وظیفه ای بیش از حد برای رساندن آن به هر نوع نظمی.

وارد یک استارتاپ به نام Matillion شوید که پلتفرمی را برای کمک به شرکت ها در استفاده از داده های خود ایجاد کرده است می توان استفاده شود ، و بیشتر این پلتفرم فقط برای دانشمندان داده نیست ، بلکه با رویکرد “کم کد” نوشته شده است که می تواند توسط گروه گسترده تری از کاربران استفاده شود.

امروز ، سرمایه گذاری بزرگی را – 150 میلیون دلار – با ارزش 1.5 میلیارد دلار – اعلام می کند – این نشانه ای نه تنها برای کشش Matillion در این فضا ، بلکه تقاضای بازار برای فناوری ساخته شده است.

این شرکت در حال حاضر “صدها” مشتری بزرگ دارد ، از جمله صدها شرکت بزرگ از جمله Western Union ، FOX ، Sony ، Slack ، National Grid ، Peet’s Coffee و Cisco برای پروژه های مختلف از هوش تجاری و تجسم گرفته تا هوش مصنوعی و برنامه های یادگیری ماشین به

جنرال آتلانتیک با سرمایه گذاری در Battery Ventures ، Sapphire Ventures ، Scale Venture Partners و Lightspeed Venture Partners – برخی از بزرگترین سرمایه گذاران استارتاپی در جهان – پیشرو در تامین مالی است. ماتیلیون آخرین بار پول جمع آوری کرد – سری D حدود 100 میلیون دلار – در ماه فوریه امسال ، که در آن زمان ارزش نامعلومی داشت.

اعلام این آخرین دور با ارزش 1.5 میلیارد دلار نه تنها برای Matillion اهمیت دارد. این استارتاپ در منچستر تأسیس شد (اکنون یک پایگاه در دنور نیز دارد) ، و این باعث می شود آن را به یکی از انگشت شمار استارتاپ های فناوری خارج از شهر تبدیل کنید – سایر مواردی که اخیراً به آنها پرداخته ایم شامل The Hut Group ، Peak AI و Fractory – در حال حاضر است ضربه زدن به لیگ های بزرگ و کمک به قرار دادن آن بر روی نقشه نوآوری به عنوان یک مرکز شهری برای تماشا.

متیو اسکالیون ، مدیرعامل و بنیانگذار این استارتاپ ، توضیح داد که اصلی ترین موضوعی که ماتیلیون به آن پرداخته است وعده الماس در داده های بزرگ است. به طور معمول ، سازمان های بزرگ روزانه حجم عظیمی از داده ها را تولید می کنند ، تا زمانی که بتوان از آنها به طور مppedثر استفاده کرد ، اطلاعات بسیار ارزشمندی هستند. مشکل این است که این داده ها اغلب در بسیاری از نقاط مختلف نشسته اند – معمولاً سازمان های بزرگ ممکن است بیش از 1000 منبع داده ، برنامه هایی که روی چندین ابر و سرور نشسته اند ، و ذخیره در Snowflake ، Redshift آمازون و Databricks داشته باشند. علاوه بر این ، در حالی که بسیاری از این داده ها بسیار ساختار یافته هستند ، این منابع لزوماً با یکدیگر همسو نیستند.

وی گفت: “داده ها تبدیل به واحد پول جدید شده اند و جهان در حال چرخش به سمت آن است.” “این همه جنبه های نحوه کار ما را تغییر می دهد و بسیار سریع اتفاق می افتد. اما مشکل این است که توانایی جهان برای نوآوری در داده ها محدود است. این کمبود داده یا تقاضا برای به کار انداختن آن نیست ، بلکه نکته مهم در توانایی جهان در مفید ساختن این داده ها است. “

ماتیلیون پاسخ داده است که با چارچوب و سیستمی که هم می تواند منابع داده را شناسایی کند و هم اساساً نظم را در آنها ایجاد کند ، بدون نیاز به انتقال داده ها از مکانی به مکان دیگر برای استفاده. این یک ارائه دهنده ETL (استخراج ، تبدیل و بارگیری) است ، و تنها موجود در بازار نیست ، زیرا دیگران مانند Dataiku ، Talent ، SnapLogic ، و همچنین ارائه دهندگان ابر مانند AWS و Microsoft ، در میان بسیاری از آنها تلاش می کنند آدرس این منطقه

Scullion گفت ، تفاوت با Matillion در این است که این پلت فرم دموکراتیک شده است ، به طوری که سازمان ها برای ایجاد مشارکت در استفاده از آن ، با ایجاد یک رابط کاربری با کد پایین در اطراف ، مجبور به تکیه بر دانشمندان داده نیستند.

وی گفت: “ما با استفاده از رویکردی با کد پایین آن را در دسترس ، بصری و آسان برای استفاده قرار داده ایم.” “ما یک سیستم عامل پلتفرم و داده ایجاد کرده ایم که همه چیز را در کیف بسته دارد که یک سازمان برای مفید بودن آن نیاز دارد.”

این مهم است زیرا ، با تجزیه و تحلیل داده های بزرگ و ابزارهای ایجاد این فرایندها ، رواج بیشتری پیدا می کند و خود رابط هایی با کد پایین نیز به خود اختصاص می دهند ، Matillion راهی را برای آن دسته از کاربران کم تکنیکال فراهم می کند که داده های خود را نیز تهیه و استفاده کنند. این به معنای کارآیی بیشتر ، هزینه کمتر و زمان بیشتری است تا دانشمندان داده ها روی مشکلات دشوارتر کار کنند و کارهای شلوغ تری انجام دهند.

کریس کالکین ، دکتر و رئیس فناوری EMEA در General Atlantic ، می گوید: “همانطور که سازمان ها به دنبال راه هایی برای استفاده از داده ها برای تصمیم گیری بهتر در زمینه تجارت هستند ، بازار ادغام و تغییر داده های ابری در حال گسترش است.” “ما معتقدیم که پلتفرم ETL با کد پایین Matillion روند ایجاد خطوط لوله داده و آماده سازی داده ها برای تجزیه و تحلیل را ساده می کند ، و دانشمندان و مهندسان داده شهروندان را قادر می سازد تا نقش ارزشمندی در استخراج بینش های مبتنی بر داده ایفا کنند. ما مشتاقانه منتظر حمایت تیم در مرحله بعدی رشد و توسعه هستیم. “