Medable به ارزش 2.1 میلیارد دلاری می رسد زیرا Tiger، Blackstone، GSR سرمایه جدیدی را به شرکت مدیریت آزمایشات بالینی – TechCrunch وارد می کنند.

Medable، یک شرکت تحقیقاتی بالینی متمرکز بر بیمار که یک پیشنهاد ابری برای پذیرش آزمایش‌های بالینی دیجیتال و غیرمتمرکز ارائه می‌کند، سرمایه جدیدی به مبلغ 304 میلیون دلار در بودجه سری D – چهارمین دور آن از سال 2020 – وارد کرد تا ارزشی معادل 2.1 میلیارد دلار به آن بدهد. .

نرم‌افزار Medable به‌عنوان یک سرویس، بیماران، سایت‌های آزمایشی و تیم‌های کارآزمایی بالینی را به هم متصل می‌کند تا طراحی، استخدام، حفظ و کیفیت داده‌های آزمایش‌ها را به‌گونه‌ای ساده‌تر کند که آن‌ها را برای هر کسی در هر کجا قابل دسترسی باشد.

دور تامین مالی توسط سرمایه گذاران جدید Blackstone Growth و Tiger Global و سرمایه گذار فعلی GSR Ventures رهبری شد. همچنین شامل سرمایه گذاری بعدی از سوی سرمایه گذاران موجود Sapphire Ventures و WTI نیز می شود.

دکتر میشل لانگمیر، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Medable، به TechCrunch گفت: «بسیار عالی است که سرمایه‌گذاران اصلی بیشتری را به این فضا می‌بینیم. “این به آنچه ما دنبال آن هستیم شتاب می بخشد.”

در واقع، بخشی از آنچه این شرکت به دنبال آن است، بخشی از بازار جهانی آزمایشات بالینی مجازی است که پیش بینی می شود تا سال 2028 به 11.5 میلیارد دلار برسد.

Medable در حال حاضر در مسیر رشد سریع است. در سال گذشته 300 درصد و در 18 ماه گذشته بیش از 800 درصد رشد داشته است، که لانگمیر گفت که این دلیلی است بر این که رویکرد بیمار محور در حال اجرا است. نرم افزار این شرکت در 150 کارآزمایی بالینی در 5000 سایت بالینی در 60 کشور استفاده می شود و زندگی ده ها هزار بیمار را تحت تأثیر قرار داده است.

دکتر سانی کومار، شریک GSR Ventures، گفت: علاوه بر رویکرد متمرکز بر بیمار در آزمایش‌های بالینی، برخی از موفقیت‌های Medable نیز تا حدی به دلیل همه‌گیری جهانی بود.

Medable

تیم موسس Medable

او اضافه کرد که قبل از سال 2020، تمایلی به تغییر روش انجام آزمایش‌های بالینی و حوزه‌ای که فناوری هنوز در آن تأثیری نداشته است، وجود داشت. با این حال، این یکی از بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی است که در آن مشوق‌های قوی در میان بازیگران کلیدی صنعت وجود دارد: شرکت‌های دارویی برای جذب بیماران، ارائه‌دهندگان برای جذب افراد از طریق مراکز خود، پرداخت‌کنندگان برای انتقال هزینه‌های مراقبت به شرکت‌های دارویی و بیماران به تجربه بهتری داشته باشید

GSR Ventures در سال 2018 شروع به بررسی آزمایشات بالینی کرد، در سال 2019 با Longmire ملاقات کرد و اولین سرمایه گذاری خود را در Medable در سال 2020 انجام داد. در آن زمان، این فناوری کوچک بود و مردم سعی می کردند از طریق عوامل نظارتی کار کنند. این شرکت فکر می‌کرد که تمرکززدایی احتمالاً آینده است و صنعت به کجا می‌رود، اما برای پذیرش انبوه سه تا پنج سال دیگر طول خواهد کشید. سپس کووید آمد.

کومار گفت: «COVID بازی را تغییر داد. ما در ابتدا شاهد 10 تا 12 درصد کارآزمایی‌ها بودیم که از هرگونه تمرکززدایی معنی‌دار استفاده می‌کردند تا اکنون 60 تا 70 درصد برخی از عناصر عدم تمرکز را دارند. Medable ثابت کرده است که در موقعیتی قوی برای به دست آوردن سهم بازار بزرگ است. این یک بازار رقابتی است، اما Medable در حال جدا شدن از مجموعه است.

معمولاً یک دهه خوب و میلیون ها دلار طول می کشد تا شرکت های داروسازی شاهد عرضه یک داروی جدید به بازار باشند. هدف Medable کاهش هزینه‌ها به نصف و افزایش سرعت عرضه به بازار به میزان دو برابر است، و کومار می‌گوید که ما اکنون شاهد تأثیر کاهش هزینه آزمایش‌ها هستیم، اما هنوز تحقق کامل یک آزمایش دارویی که این فرآیند را آغاز کرده است، مشاهده نکرده‌ایم. بدین ترتیب.

در همین حال، دور جدید به Medable مستقر در پالو آلتو در مجموع 521 میلیون دلار بودجه می‌دهد که شامل 78 میلیون دلار تمدید سری C در آوریل است که پس از یک دور 91 میلیون دلاری در نوامبر گذشته انجام شد. همچنین در ماه می 2020 یک دور سرمایه گذاری 25 میلیون دلاری جمع آوری کرد.

Longmire می‌گوید سرمایه جدید شرکت را قادر می‌سازد تا به گسترش فناوری خود در سطح جهانی ادامه دهد تا آگاهی، دسترسی و اجرای آزمایش‌های بیمار محور وجود داشته باشد تا بیماران بتوانند کارهای بیشتری را به شیوه‌ای ایمن و به روش‌هایی انجام دهند که برای آنها بهتر باشد. همچنین در توسعه محصول، اکوسیستم شریک خود و موفقیت مشتری و بیمار سرمایه گذاری خواهد شد.

او افزود: “ما به دنبال این هستیم که به سرعت پیشرفت کنیم و هر چه سریعتر زیرساخت ها را ایجاد کنیم، بهتر است.” ما می‌خواهیم جنبه‌های آزمایش‌ها را که در داروخانه یا کلینیک محلی انجام می‌شوند، محلی‌تر کنیم. آزمایش‌هایی برای داروهای پیشرفته سرطان‌شناسی وجود دارد و ما می‌خواهیم همه بدون توجه به اینکه کجا هستند یا چه کسی هستند، به آن دارو دسترسی داشته باشند.»