Mesh ++ 4.9 میلیون دلار جمع آوری می کند تا جهان را بیشتر از همیشه متصل کند – TechCrunch

اگر در لبه آب خلیج سانفرانسیسکو ایستاده اید ، به احتمال زیاد نصف دوازده ارائه دهنده اینترنت پرسرعت دارید که توجه شما را جلب می کنند و مشتاق ارائه گیگابیت اینترنت به شما هستند. این در مورد میلیاردها نفر از مردم در جوامع روستایی در سراسر جهان صادق نیست ، که اغلب مجبور به انجام خدمات فرعی-در صورت وجود-هستند. این همان مشاغلی است که مش ++ قصد دارد به آن خدمات ارائه دهد و این شرکت فقط چند کیسه پول نقد برای کمک به آنها در انجام ماموریت خود جمع آوری کرد. این تیم که مقر اصلی آن در شیکاگو و نایروبی است ، بر ایجاد اتصال به اینترنت در جوامع روستایی و محروم تمرکز دارد.

روی کاغذ ، راه حل زیبا است. شما یک روتر بی سیم را به برق متصل می کنید و روتر به دنبال سایر روترهای Mesh ++ نزدیک می گردد. آنها هر گونه اتصال اینترنتی موجود را در سراسر شبکه مش متصل کرده و به اشتراک می گذارند. هر روتر تبدیل به یک گره می شود و عشق وای فای را بیشتر در سرتاسر جهان گسترش می دهد. این شرکت ادعا می کند که یک گره واحد می تواند 10 هکتار اتصال Wi-Fi را پوشش دهد و حداکثر 100 نفر را پشتیبانی کند. اگر اتصال اینترنت محلی به دلیل اتصال یا قطع برق قطع شود ، بقیه شبکه کم کار می کند – و در صورت خرابی کامل ، می توان از شبکه برای ارتباطات داخلی ، از جمله پیام رسانی و هشدارهای خبری درون شبکه استفاده کرد.

اتصال به اینترنت می تواند از هر کجا ایجاد شود – خواه از طریق اترنت ، از طریق مودم های سلولی ، از طریق نقاط مختلف – شما مجموعه ای از مودم های اترنت یا سلولی را در سراسر شبکه دارید و می توانید پهنای باند را از تمام آن منابع جمع کنید. بنابراین این یک شبکه مازاد ایجاد می کند که در صورت شکست یکی از آن ها ، دیگران می توانند آن را پر کنند. نکته جالب در این مورد ، در مقابل داشتن مجموعه ای از شبکه های جداگانه که همه به طور جداگانه تغذیه می شوند ، این است که یک شبکه بسیار قابل اعتماد ایجاد می کند ، به عنوان مثال ، ممکن است شما در حال استقرار یک شبکه فیبر در یک شهر بسیار قدیمی باشید که زیرساخت های فیبر در حال شروع به خرابی است. و داشتن شبکه ای مانند این ، که می تواند منابع را تجمیع کند ، بدین معناست که می توانید به یک منبع معمولاً غیرقابل اعتماد اعتماد کنید ، زیرا در صورت عدم موفقیت ، هیچ اتفاق مهمی رخ نمی دهد. بنابراین ، ما می توانیم شبکه های بسیار مقاوم ایجاد کنیم.

علاوه بر اتصال معمول زمانی که همه چیز طبق برنامه کار می کند ، شبکه باید بتواند از شرایط فاجعه جان سالم به در ببرد. این مورد چند سال پیش مورد آزمایش قرار گرفت ، زمانی که طوفان ایدا بخش وسیعی از اتصالات را در نیواورلئان از بین برد. این شرکت ادعا می کند که شبکه خود بدون هیچ گونه خرابی ادامه داده است.

البته ، برای اتصال به اینترنت روستایی و از راه دور هیچ کمبودی وجود ندارد ، اما من از نحوه حل مشكل ++ مشكل از محل دسترسی و برابری متاثر می شوم. مطمئناً برابرتر از Starlink ایلان ماسک است که نمونه ای از فضای خارج را انتخاب کنید ، اما در عین حال تصور ترکیبی از Starlink برای اهداف دروازه اینترنت و Mesh ++ برای توزیع محلی اتصال اینترنت روستایی آسان است.

دنی گاردنر ، مدیرعامل Mesh ++ می گوید: “تعدادی از شرکت ها وجود دارند که می توانند به شما اینترنت اینترنت گیگابیتی بدهند ، و می گوید که Starlink در واقع مناسب است. “این یک همکاری رویایی خواهد بود. چالشی که بسیاری از این شرکت ها با آن روبرو هستند این است که شما می توانید از نظر تئوری به چند صد نفر در هر ماهواره خدمات رسانی کنید و اتصال به اینترنت در آخرین مایل این چالش است. برای آنها ، با مشارکت با فناوری مانند ما که می تواند به هر نقطه ای ارتباط برقرار کند ، ما قادر خواهیم بود 3 میلیارد نفر باقی مانده در جهان را به یکدیگر متصل کنیم. “

این شرکت شرط می بندد که می تواند حتی ارائه دهندگان بزرگ داده تلفن همراه را نیز اجرا کند ، و به نظر می رسد تیم از رقابت ارائه شده توسط شبکه های LTE یا 5G کاملاً ناامید است.

“نگاه کنید ، T-Mobile قول داد که اکثر ایالات متحده را با اتصال 5G زیر 6 گیگاهرتز پوشش دهد. اما حقیقت این است که اگر آنها هنوز آن را با 4G پوشش نداده اند زیرا تشخیص داده اند که از نظر مالی پایدار نیست ، در مورد 5G نیز چنین اتفاقی نمی افتد. “

این شرکت علاوه بر ایجاد شبکه های آزمایشی در تعدادی از شهرهای آمریکا ، در نایروبی حضور دارد و یک شرکت تابعه پنج نفره در آنجا حضور دارد.

گاردنر می گوید: “هنگامی که ما اولین بار شرکت را تاسیس کردیم ، عمدتا به سمت بازارهای نوظهور و نیاز به دسترسی به اینترنت بود.” “در ابتدا ، ما متوجه نشدیم که این مشکل در خانه ما در ایالات متحده چقدر بزرگ است به تدریج با گذشت زمان ، ما بیشتر به سمت حل مشکلات اتصال در حیاط خلوت خود حرکت کردیم.”

Mesh ++ با مشارکت سرمایه گذاران جدید Lateral Capital ، Anorak Ventures ، First Leaf Capital و سرمایه گذاران موجود SOSV ، GAN Ventures ، TechNexus و Illinois Ventures یک سرمایه گذاری 4.9 میلیون دلاری به رهبری سرمایه گذار تأثیرگذار World World را به دست آورده است.

گاردنر می گوید: “جمع آوری کمک های مالی نشان دهنده یک تغییر بزرگ در شرکت است ، از یک شرکت محض تحقیق و توسعه در چند سال گذشته ، و تمرکز بیشتر بر فروش و تبدیل شرکت به یک سازمان بالغ.” “جمع آوری کمک های مالی به ما این امکان را می دهد که بتوانیم با مشتریان و توزیع کنندگان مشارکت داشته باشیم و تا آنجا که ممکن است افراد بیشتری را به هم متصل کنیم و محصول را به بازار عرضه کنیم.”

این شرکت در حال توسعه روند کلان اقتصادی است تا اطمینان حاصل شود که هر خانه ای در ایالات متحده می تواند توسط اتصالات اینترنتی تحت پوشش قرار گیرد. منابع زیادی برای شبکه های مایل آخر ، به ویژه در ایالات متحده وجود دارد-در حال حاضر بیش از 80 میلیارد دلار در چند سال گذشته. این مقدار برای فیبر در هر خانه کافی نیست – اقتصاد و تدارکات آن فقط در مناطقی با تراکم جمعیت بیشتر کار می کند. این جایی است که شبکه های مش فقط ممکن است کلید باشند. Mesh ++ ادعا می کند که فناوری آن هزینه زیرساخت نصب را از بیش از 400 دلار برای هر خانوار به 29 دلار یا بیشتر کاهش می دهد. صرفه جویی در درجه اول در هزینه نیروی کار و سهولت نصب است ، نه هزینه سخت افزاری که باید در محل نصب شود.