MIN spinoff Via Separations 38 میلیون دلار سری B برای حذف کربن زدایی تولید می کند – TechCrunch

Via Separations یک استارتاپ از چند مهندس علوم مواد MIT است که راهی برای کاهش میزان انرژی مورد نیاز در فرایند تولید پیدا کرده اند که منجر به تولید کربن کمتر ، مصرف انرژی کمتر و هزینه کمتر می شود. امروز ، این شرکت سری B 38 میلیون دلاری را اعلام کرد.

این دور توسط NGP ETP ، شرکتی که بر سرمایه گذاری هایی که باعث کاهش انتشار کربن می شود ، متمرکز شد. علاوه بر این ، بنیاد 2040 به همراه سرمایه گذاران موجود موتور ، Safar Partners ، Prime Impact Fund ، Embark Ventures و مرکز انرژی پاک ماساچوست شرکت کردند.

شریا دیو ، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت می گوید شرکت امیدوار است با کاهش کربن در فرایند تولید ، بتواند به مصرف کنندگان در انتخاب سبزتر خرید کمک کند ، زیرا چیزهایی که می خرند منجر به تولید کربن کمتر در طول تولید می شود.

وی گفت: “اساساً چشم انداز ما این است که اگر بتوانیم زیرساخت های زنجیره تامین را کربن زدایی کنیم ، بنابراین مجبور نیستیم به مصرف کنندگان متکی باشیم که بین چیزی که آنها می خواهند و چگونه برای کره زمین مفید باشند تصمیم بگیرند.”

محلول Via در وسط فرآیند تولید در یک ظرف حمل قرار می گیرد و به عنوان یک سیستم تصفیه برای هر چیزی که تولید می شود عمل می کند. دیو از قیاس قابلمه ماکارونی برای توصیف نحوه عملکرد فیلتر استفاده می کند. “به جای رفتن در قابلمه ای که در آن آب با حرارت جوش می آید ، از صافی عبور می کند ، جایی که ما [apply] فشار به منظور فشار آوردن آن به فیلتر مانند صافی ماکارونی ، “او توضیح داد.

او گفت که دو مزیت دارد. اول از همه ، این مقدار انرژی مورد نیاز را کاهش می دهد زیرا از برق به جای گرما استفاده می کند ، که 90 درصد انرژی کمتری نسبت به یک فرآیند مبتنی بر حرارت مصرف می کند. علاوه بر این ، زیرا این فرایند از برق استفاده می کند ، اگر می توانید آن را از انرژی های تجدید پذیر دریافت کنید ، در این صورت هم برق می دهید و هم بهره وری انرژی فرایند را بهبود می بخشید.

به عنوان یک استارتاپ اولیه که راه حلی پیچیده ایجاد می کرد ، Via تصمیم گرفته است در حال حاضر بر صنعت کاغذ خمیر کاغذ 5 میلیارد دلاری تمرکز کند ، اما این فناوری می تواند به طور گسترده تری در صنایع دیگر مانند پتروشیمی ، غذا و نوشیدنی ها و داروها کاربرد داشته باشد.

این شرکت روی سه پروژه آزمایشی کار کرده است ، اما هدف این است که در نهایت این راه حل را به عنوان یک سرویس ارائه دهیم ، که هزینه های کلی سرمایه را برای مشتریان کاهش می دهد و بار نگهداری را به جای مشتری بر دوش شرکت می گذارد. آنها همچنین در حال ساختن یک راه حل نظارت نرم افزاری هستند تا محصولات خود را تحت نظر داشته باشند تا به مشتریان کمک کنند تا حداکثر تاثیر را برده و هرگونه مشکل تعمیر و نگهداری را زودتر برطرف کنند.

از طریق MIT در سال 2017 خارج شد و امروز 23 کارمند دارد که هدف آنها رسیدن به 30 نفر در پایان سال است. دیو به عنوان یک تیم موسس متنوع می گوید که او و بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری برنت کلر می خواهند گروه متفاوتی از کارکنان ایجاد کنند.

“فلسفه من این است که برای هر فرصت شغلی که ما برای آن استخدام می کنیم یک نامزد متنوع وجود دارد ، اما واقعیت محدودیت منابع نیز وجود دارد. و بنابراین ما سعی می کنیم منابع خود را برای دستیابی به وسیع ترین چشم انداز اختصاص دهیم. ” این ممکن است به معنی استخدام بر اساس پتانسیل باشد ، نه تجربه. او می گوید که آنها همچنین آموزش دقیق ضد تعصب را در فرایند استخدام پیاده کرده اند.

ریشه این ایده در تحقیقاتی است که دیو و کلر به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد در MIT با پروفسور خود جفری گروسمن ، دانشمند ارشد این شرکت انجام می دادند.

وی افزود: “من و بنیانگذارم روی غشاهای فیلتراسیون آب کار می کردیم و به دنبال چگونگی بیرون آوردن نمک از آب بودیم تا این فرآیند ارزان تر ، بهتر و سریعتر انجام شود. آنچه آموختیم این است که آنچه اختراع کرده بودیم کاربرد زیادی در آب نداشت ، اما پتانسیل زیادی برای تولید مواد شیمیایی برای این مواد اولیه ، برای چیزهایی که آب نبود ، داشت. “

هنگامی که آنها شرکت را راه اندازی کردند ، در نهایت تمرکز خود را بر روی تولید صنعتی تغییر دادند ، که از نظر گازهای گلخانه ای بسیار تأثیرگذارتر است ، نکته ای که برای بنیانگذاران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.