mPharma ، پیشگام سلامت از غنا ، با 100 مرکز مجازی در سراسر آفریقا فیزیکی می شود – TechCrunch

طبق گزارش Deloitte ، پتانسیل سلامت از راه دور در سراسر آفریقا بسیار گسترده و امیدوار کننده است ، زیرا ارتباطات تلفن همراه عمیق تر می شود و نوآوری هایی که می تواند به طور بالقوه فاصله پزشک و بیمار را از بین ببرد ، افزایش می یابد.

یکی از شرکت هایی که قصد دارد موج پزشکی از راه دور را در سراسر قاره به حرکت درآورد ، در حالی که همه گیری کووید -19 شدت گرفته است ، mPharma است ، یک شرکت فناوری بهداشت غنا است که قرار است 100 مرکز مجازی را در هفت بازار آفریقا در آینده راه اندازی کند. شش ماه.

با راه اندازی این مراکز ، mPharma گفت هدف نهایی آن ارائه مراقبت های اولیه با کیفیت در جوامعی است که با ارائه معاینات پزشکی به آنها خدمات ارائه می دهد ، این خدمات ، گرگوری راکسون ، بنیانگذار و مدیرعامل استارتاپ ، در اکثر ساختارهای پزشکی از راه دور فاقد آن است.

وی گفت: “ما این را فرصتی برای استفاده از داروخانه های خود به عنوان مطب پزشک مجازی می دانیم تا بیماران از طریق مشاوره مجازی از راه دور مورد معاینه قرار گیرند. این چیزی است که پزشکی از راه دور mPharma را منحصر به فرد می کند. ”راکسون به TechCrunch گفت.

وی گفت که mPharma در حال حاضر حدود 10 هزار مشاوره با پزشکان را در شبکه داروخانه های استارتاپ به بیماران ارائه می دهد و سیستم جدید آنها را قادر می سازد تا این کار را به صورت الکترونیکی نیز انجام دهند و به تعداد بیشتری از مردم برسد.

mPharma ، که در اصل برای مدیریت موجودی داروهای تجویزی برای داروخانه ها و تأمین کنندگان آنها تأسیس شده است ، همچنین عملیات داروخانه های خرده فروشی را انجام می دهد و اطلاعات بازار را برای بیمارستان ها ، داروخانه ها و بیماران ارائه می دهد.

mPharma در سال 2013 توسط راکسون ، دانیل شوکیماس و جیمز فینوکن تأسیس شد ، یکی از استارتاپ های با بودجه خوب در سراسر آفریقا است که از ابتدا بیش از 50 میلیون دلار جمع آوری کرده است ، این شامل سری C 17 میلیون دلاری است که توسط گروه توسعه CDC انگلستان هدایت می شود. سال گذشته سایر سرمایه گذاران موجود عبارتند از جیم بریر ، حامی سیلیکون ولی از Breyer Capital ، Shravin Bharti Mittal از Bharti Global Limited-an Indian Conglomerate ، Social Capital و Golden Palm Investments.

mPharma همچنین از تخصص تخصصی حرفه های مجرب در صنعت داروسازی برخوردار است. آنها شامل هلنا فولکس ، رئیس سابق CVS ، بزرگترین زنجیره خرده فروشی داروخانه در ایالات متحده و دانیل وازلا ، مدیرعامل سابق و رئیس Novartis اعضای هیئت مدیره هستند.

این استارتاپ فناوری قصد دارد از شبکه داروخانه های خود برای ساخت خدمات ارائه شده به عنوان خدمات اولیه دیجیتالی استفاده کند. این دستگاه خدمات تشخیصی همه کاره را با استفاده از “گوشی پزشکی ، اتوسکوپ ، دماسنج و دوربین معاینه دیجیتالی با روشنایی داخلی برای تصاویر با کیفیت بالا از پوست و گلو با استفاده از Tytocare” ارائه می دهد.

پزشک همچنین در محلی برای درخواست آزمایشات تشخیص سریع ، سرویسی خواهد بود ، سرویسی که با مشورت پزشک از راه دور توسط یک پرستار بهداشت عمومی دارای مجوز پشتیبانی می شود.

بیماران در غنا ، نیجریه ، کنیا ، زامبیا ، مالاوی ، رواندا و اتیوپی ، جایی که mPharma حضور دارد ، از مشاوره های مجازی بهره مند خواهند شد. این شرکت بودجه بیشتری را برای توسعه بیشتر تجارت خود در سراسر قاره جمع آوری می کند.

“ما در حال حاضر پنج مرکز باز داریم. ما ارزیابی تمام داروخانه های خود را انجام داده ایم و برنامه داریم تا مکانهای Mutti Doctor (مراکز مجازی) را بر اساس نیازهای جامعه ایجاد کنیم. ما قبلاً 100 مکان اول را شناسایی کرده ایم. “

تلاش های این استارتاپ فناوری به خدمات ده ها استارتاپ دیگر در سراسر آفریقا که انواع مختلف پزشکی از راه دور مانند Vezeeta ، یک استارتاپ رزرو وقت پزشک مصری را ارائه می دهند ، اضافه می کند. Vezeeta سال گذشته راه حل های ملاقات خانگی ، مشاوره تلفنی ، داروخانه های آنلاین در سراسر مصر و عربستان سعودی را پس از دریافت 40 میلیون دلار از بودجه سری D ، پیگیری کرد.

قرو مدیکال ، یک شرکت نوپا در آفریقای جنوبی ، همچنین مراقبت های خانگی را با خدمات پزشکی از راه دور ارائه می دهد ، اقدامی که باید پس از همه گیری کووید -19 انجام داد تا قرار گرفتن در معرض ویروس کووید بر بیماران و پزشکان کاهش یابد. این شرکت نوپا در ماه آوریل امسال 1.1 میلیون دلار دریافت کرد تا به شرکت کمک کند تا دسترسی خود را افزایش داده و مراقبت از بیماران را بهبود بخشد.

Rocket Health ، با حضور در اوگاندا و کنیا ، همچنین خدمات مشاوره ، داروخانه ، آزمایشگاه را به صورت الکترونیکی و از طریق سرویس USSD ارائه می دهد و این خدمات را برای افراد بدون اتصال به اینترنت نیز در دسترس قرار می دهد.

با شدت گرفتن بیماری همه گیر ، انتظار می رود این صنعت به ویژه در بازارهای نوظهور با زیرساخت های بهداشتی ضعیف و جایی که نسبت پزشک به بیمار در مقایسه با کشورهای ثروتمند همچنان ناخوشایند است ، به رشد خود ادامه دهد.

بر اساس داده های سازمان بهداشت جهانی ، کشورهای سراسر صحرای آفریقا به طور متوسط ​​به ازای هر 10 هزار نفر 0.23 پزشک دارند. این در مقایسه با بهترین نسبت 84.2 پزشک در برخی از پیشرفته ترین کشورها است.

پزشکی از راه دور برای برطرف کردن این شکاف و الهام بخشیدن به مشارکت ها و ایجاد استارتاپ های بیشتری مانند بیما پیش بینی شده است که خدمات دیگری از جمله بیمه نامه های درمانی را ارائه می دهند. این استارتاپ مستقر در اروپا که خدمات خود را در بازارهای نوظهور ارائه می دهد ، اخیراً 30 میلیون دلار بودجه دریافت کرده است.

همچنین انتظار می رود بازار دارویی آفریقا با افزایش بادکنک های جمعیتی رشد چشمگیری داشته باشد ، بنابراین فضایی برای نوآوری و بازاری برای استارتاپ هایی که راه حل های سلامتی تلفن همراه ارائه می دهند ، فراهم می شود.

در سراسر آفریقا ، گزارش Deloitte می گوید ، شرق آفریقا به دلیل یکپارچگی و اقتصاد رو به رشد ، که از سوی بخشهای مختلف از جمله کشاورزی و گردشگری پشتیبانی می شود ، از نظر سرمایه گذاری در زمینه مراقبت های بهداشتی امیدوار کننده ترین منطقه است. افزایش تقاضا برای خدمات و محصولات با افزایش هزینه مصرف کنندگان در هزینه های مراقبت های بهداشتی و مخابراتی نیز افزایش می یابد.

با راه اندازی استارتاپ های بیشتر ، یک گزارش بازار از سوی Salient در مورد نوآوری در مراقبت های بهداشتی در مناطق جنوب صحرای آفریقا ، گفت که آنها باید راه هایی را برای حفظ مشتریان با افزایش رقابت ارائه دهند و همچنین روش هایی برای همکاری ارائه دهند. مشارکت می تواند با شرکت های تجارت الکترونیک برای توزیع سریعتر محصولات ، توسعه سیستم های دیجیتال سفارش ، پرداخت و تحقق باشد.

در گزارش Deloitte آمده است: “اگر از فرصت mHealth به طور کامل استفاده شود ، ذینفعان باید به طور فعالانه به دنبال مشارکت های استراتژیک ، دولتی یا خصوصی و ایجاد مدل های تجاری مشارکتی و پایدار باشند.”

Deloitte همچنان خوش بین است که صنعت شروع به کار خواهد کرد و به استارتاپ هایی مانند mPharma توصیه کرد که از داده ها برای برنامه ریزی و دید بهتر زنجیره تامین سلامت عمومی ، ایجاد مشارکت و اطلاع از رشد شرکت استفاده کنند.

راکسون امیدوار است که سایر خدمات پزشکی از راه دور بتوانند از زیرساخت هایی که استارتاپ وی برای بهبود خدمات ارائه شده به بیماران استفاده کرده است استفاده کنند.

“ما به دنبال رقابت مستقیم با ارائه دهندگان پزشکی از راه دور نیستیم بلکه آنها را قادر می سازیم تا خدمات خود را به راه حل معاینه پزشکی از راه دور ما متصل کنند تا شکافی را که در حال حاضر هنگام ارائه یک مشاوره از راه دور با آن مواجه می شوند ، برطرف کنند.”

mPharma ، که 400 نفر را مشغول به کار می کند ، می گوید که قرار است با به کارگیری طیف وسیعی از متخصصان از جمله مهندسان و پزشکان ، طی 6 ماه آینده 340 فرصت اضافی ایجاد کند.

این شرکت اخیراً پس از عقد قرارداد برای ایجاد زیرساخت زنجیره تامین دارو توسط دولت گابن ، وارد بازار نهم شد. این امر ماه ها پس از ورود شرکت اتیوپی به بازار اتیوپی با برنامه ای برای حق رای دادن به نام تجاری خود و تمرکز بیشتر بر ایجاد و پالایش زیرساخت های خود برای یک سیستم تامین و توزیع بدون درز ، صورت می گیرد. این به امید حل چالش های پیش روی بازار دارویی در سراسر آفریقا از جمله زنجیره های تأمین غیرقابل پیش بینی ، قیمت های گزاف و سفارشات پایین است.