Multiverse ، استارتاپ کارآموزی متمرکز بر فناوری ، 130 میلیون دلار با ارزش 875 میلیون دلار به دست آورد-TechCrunch

پس از تغییر نام تجاری از کلاه سفید و جمع آوری 44 میلیون دلار در اوایل سال جاری ، استارتاپ کارآموزی فناوری Multiverse دور دیگری از بودجه خود را جمع آوری کرده است. این شرکت امروز اعلام کرد که 130 میلیون دلار در دور سری C بسته است.

این بودجه در هفته های اخیر و در حالی که دور آن بسته شده بود شایعه شده بود. D1 Capital Partners و BOND این آخرین سرمایه گذاری را رهبری کردند و Multiverse فاش نمی کند که دیگر سرمایه گذاران چه کسانی هستند. دیگر افرادی که قبلاً از این شرکت حمایت کرده اند عبارتند از General Catalyst (که آخرین دور این استارتاپ را رهبری کرد) ، GV (که قبلاً به عنوان Google Ventures شناخته می شد) ، Audacious Ventures ، Latitude ، SemperVirens ، Index Ventures و Lightspeed Venture Partners. D1 شرکت دانیل ساندهایم است ، در حالی که BOND شرکتی است که توسط مری میکر ، دو چهره قدیمی در دنیای بانکداری سرمایه گذاری و به طور کلی سرمایه گذاری تاسیس شده است.

این شرکت تأیید کرده است که ارزش جدید آن 875 میلیون دلار است. به عنوان یک نقطه مرجع ، PitchBook در زمان آخرین دور خود در حدود 164 میلیون دلار تخمین زد ، در حالی که FT آن را در همان دوره 200 میلیون دلار عنوان کرد. این بدان معناست که در چندین مورد بیشتر است زیرا شرکت در حال گسترش است: Multiverse می گوید که در سال گذشته چهار برابر شده است و اکنون با احتساب کارآموزان و فارغ التحصیلان فعلی با 5000 نفر کار کرده است.

دور قبلی برای کمک به Multiverse تأسیس شده در لندن مطرح شد-رئیس این شرکت ، یوان بلر ، متصل به خوبی ، پسر تونی بلر ، نخست وزیر سابق بریتانیا و وکیل دادگستری چری بوث بلر-است که در بازار ایالات متحده گسترش می یابد. شاید با توجه به سکسکه بزرگ بیماری همه گیر جهانی کووید -19 ، آن دفتر در نهایت فقط در ماه گذشته در نیویورک افتتاح شد.

بودجه جدید قرار است برای ادامه این توسعه ، هم در بازار داخلی و هم در ایالات متحده ، مورد استفاده قرار گیرد.

تعداد مشتریان آن حدود 300 نفر است – اشاره می کنم که این همان شماره ای است که من در آخرین دور بودجه در ژانویه پوشش دادم – با Google ، Generation USA ، و MixPanel و Adyen در میان مشتریان جدیدتر آن ، و فیس بوک ، Morgan Stanley و NHS در بین پایگاه های موجود.

کارآموزی در این پلتفرم در حال حاضر از نقش در علم داده و adtech (“پیشگام برنامه ای” یکی است) تا نقش های اداری و عملیاتی و شامل مشاغل در شرکت های فناوری ، سازمان های مالی و بیشتر می شود ، و هر دو در محل و از راه دور هستند. بلر اوایل امسال به من گفت که قیمت ها برای شرکت ها متفاوت است “اما به طور کلی حدود 15000 دلار است”. (و واضح است ، افرادی که متقاضی هستند هیچ پولی نمی پردازند و همچنین توسط شرکت هایی که دوره های کارآموزی را ارائه می دهند دستمزد دریافت می کنند.)

بازار کار در 18 ماه گذشته به شدت تغییر کرده است ، نه تنها به دلیل انقباضات اقتصادی ، تغییر ماهیت عادات مصرف کننده و تغییر چهره کار در مواجهه با بحران جهانی بهداشت عمومی. همه اینها بازتاب گسترده ای در مورد نحوه جستجوی افراد در کار ، چگونگی آماده سازی خود برای مشاغلی که آنها می خواهند ، یا حتی نحوه فکر آنها در مورد مشاغل – و البته این امر در مورد کارفرمایان نیز صدق می کند. مشاغل تکنولوژیکی یک منطقه بسیار جالب است زیرا بسیاری از آنها به دلیل ماهیت خود می توانند از راه دور با استفاده از ابزارهای دیجیتالی که کارکنان فناوری در حال ساخت یا کمک به حفظ آنها هستند از راه دور مشغول به کار شوند.

همه اینها یک فرصت جالب برای Multiverse به طور خاص و به طور کلی مفهوم کارآموز را ارائه می دهد ، که در جایی بین یک متقاضی فارغ التحصیل استاندارد/دارای سابقه کار کم تجربه تر و کسی که ممکن است هنوز در حال تحصیل و بررسی کارآموزی باشد ، قرار می گیرد. تجربه.

بلر اوایل امسال به من گفت: “ما می خواهیم جایگزین برجسته ای برای دانشگاه و کالج بسازیم.” حتی نام نشان می دهد که افراد مورد نظر معمولاً در دسته های سنتی نامزدها نمی گنجند. بلر گفت که “جهان های متعددی” وجود دارد که می توان آنها را در سن 18 سالگی ساکن کرد ، از این رو نام “Multiverse” (که در صورت تعجب هیچ ارتباطی با “metaverse” ندارد). دوره های کارآموزی معمولاً 1.5 سال به طول می انجامد.

همانطور که دنیای استارتاپ ها بارها نشان داده است ، پنجره های فرصت می توانند سودآور باشند ، اما گاهی اوقات بسیار چالش برانگیز است – بنابراین چرا Multiverse این دور بزرگ را خیلی زود پس از آخرین افزایش خود افزایش داده است. (یکی دیگر می تواند رقابت باشد: شرکت هایی مانند LinkedIn نیز در جهان گسترده تر توسعه حرفه ای و شغل خود تجدید نظر کرده و موقعیت خود را تغییر داده اند. کارآموزی برای ساختن چیزی به نظر می رسد یک منطقه بسیار واضح است.)

در این میان ، به نظر می رسد سرمایه گذاران فکر می کنند که کوچکتر و بسیار متمرکز بودن به نفع Multiverse و کارجویان است.

“ما معتقدیم چندجهانی جرمی گلدشتاین از D1 Capital Partners ، در بیانیه ای گفت: دسترسی به رشد دستمزد و تحرک اجتماعی کارکنان از طیف گسترده ای از زمینه ها در حال افزایش است ، در حالی که ارزش قابل توجهی برای کارفرمایان ایجاد می کند. “ما مشتاق سرمایه گذاری و کمک هستیم چندجهانی مدل خود را در سطح جهانی گسترش دهید. “

این استارتاپ همچنین تلاش کرده است از جایگاه خود در استفاده از افرادی که ممکن است در کانال های شغلی سنتی نباشند استفاده کند تا تنوع بیشتری را در استخر استعدادهای گسترده تر به ارمغان بیاورد. رتبه ها این ادعا می کند که در میان کارآموزانی که به عنوان نقش تعیین می کند ، 53 people افراد رنگین پوست هستند ، در حالی که 36 from از جوامع محروم اقتصادی هستند.