NestAway که زمانی بیش از 225 میلیون دلار ارزش داشت، 11 میلیون دلار به فروش می رسد

NestAway که زمانی بیش از 225 میلیون دلار ارزش داشت، 11 میلیون دلار به فروش می رسد

شرکت PropTech Aurum در حال خرید NestAway است، یک استارت آپ هندی که زمانی پرپرواز بود که در همان فضا فعالیت می کرد، تا 10.9 میلیون دلار، در معامله ای که نشان دهنده کاهش تقریباً کامل ارزش برای سرمایه گذاران استارتاپ است.

NestAway هشت ساله طی سال‌ها ۱۱۵ میلیون دلار جمع‌آوری کرد و ارزش آن در دور سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۹ به ۲۲۷ میلیون دلار رسید. این استارت‌آپ Sequoia Capital India، Tiger Global، Goldman Sachs، Yuri Milner و Chiratae Ventures را از جمله سرمایه‌گذاران خود می‌داند.

Aurum که قبلاً واحدی از NestAway را به مبلغ 6.8 میلیون دلار خریداری کرده بود، اعلام کرد که 3.6 میلیون دلار برای تثبیت تجارت NestAway سرمایه گذاری خواهد کرد. Aurum در پرونده بورس اوراق بهادار گفت: “این تزریق سرمایه در NestAway گواهی بر اعتقاد Aurum PropTech در بازار مسکن اجاره ای 20 میلیارد دلاری هند است.”

درآمد NestAway در سال 2022 به 3 میلیون دلار کاهش یافت که در مقایسه با 9.5 میلیون دلار در دو سال قبل کاهش یافت.

فرسایش در ارزش NestAway را حداقل می توان تا حدی به کووید نسبت داد. پلتفرم اجاره خانه NestAway دارای 18000 ملک در پلتفرم خود است که از 50000 ملک قبل از همه گیری کاهش یافته است.

Jitendra Jagadev، موسس NestAway در بیانیه‌ای گفت: «زمانی که ما NestAway را راه‌اندازی کردیم، چشم‌انداز ما این بود که با ارائه راه‌حل‌های مسکن راحت، مقرون‌به‌صرفه و بدون دردسر شیوه زندگی مردم را در شهرها متحول کنیم. طی سال‌ها، ما رشد کرده و گسترش یافته‌ایم و به هزاران مشتری خدمات ارائه می‌کنیم و به یک برند قابل اعتماد در صنعت PropTech تبدیل شده‌ایم.