Netflix برنامه ای رایگان برای افزایش رشد در کنیا راه اندازی می کند – TechCrunch

Netflix روز دوشنبه اعلام کرد که در حال راه اندازی یک برنامه تلفن همراه رایگان در کنیا است زیرا غول پخش جهانی به نظر می رسد از کشور آفریقای شرقی که میزبان بیش از 20 میلیون کاربر اینترنت است استفاده کند.

به گفته این شرکت ، این برنامه رایگان که در هفته های آینده برای همه کاربران کنیا اجرا می شود ، نیازی به ارائه اطلاعات پرداخت در هنگام ثبت نام ندارد. به گفته این شرکت ، این طرح جدید برای هر کاربر 18 ساله یا بالاتر با تلفن Android در دسترس است. همچنین شامل تبلیغات نخواهد بود.

Netflix که در بیش از 190 کشور جهان موجود است ، طیف وسیعی از برنامه ها را در سال های اخیر برای جلب مشتریان در بازارهای در حال توسعه آزمایش کرده است. به عنوان مثال ، آزمایش یک برنامه 3 دلاری فقط برای موبایل را در هند در سال 2018 آغاز کرد-قبل از اینکه آن را به کاربران چندین کشور دیگر گسترش دهد.

این همچنین اولین بار نیست که Netflix خدمات خود را به صورت رایگان ارائه می دهد – یا بدون هیچ قیمتی. این شرکت قبلاً از آزمایشات رایگان در بسیاری از بازارها پشتیبانی کرده است ، بخش کوچکی از فیلم ها و نمایش های اصلی خود را به غیر مشترکان ارائه کرده است ، و حداقل زمانی که این سرویس بدون هزینه در آخر هفته در دسترس بود ، حداقل یک کمپین در هند اجرا کرده است.

اما آخرین پیشنهاد آن در کنیا هنوز قابل توجه است. این شرکت به رویترز گفت حدود یک چهارم فهرست فیلم ها و نمایش های تلویزیونی خود را در قالب برنامه رایگان در کشور آفریقای شرقی در اختیار کاربران قرار می دهد.

کتی کنک ، مدیر نوآوری محصول در Netflix ، در یک پست وبلاگی نوشت: “اگر قبلاً Netflix را تماشا نکرده اید – و بسیاری از مردم در کنیا تماشا نکرده اند – این راهی عالی برای تجربه خدمات ما است.”

“و اگر آنچه را می بینید دوست دارید ، آسان است که به یکی از برنامه های پولی ما ارتقا دهید تا بتوانید از فهرست کامل ما در تلویزیون یا لپ تاپ خود نیز لذت ببرید.”

این شرکت اعلام نکرد که چه مدت قصد دارد این ردیف رایگان را در کنیا ارائه دهد – و آیا در حال بررسی گسترش این پیشنهاد به بازارهای دیگر است.

مدیران Netflix در تماس های قبلی خود با درآمد ، اصرار دارند که هر بازار را مطالعه کنند و راه هایی را بیابند که خدمات آنها را برای همه جذاب تر کند. توانایی ثبت نام بدون اطلاعات پرداخت به چنین ادعاهایی اعتبار می بخشد. بسیاری از افراد در کشورهای توسعه یافته فاقد کارت اعتباری یا بدهی هستند ، که این امر باعث می شود خدماتی که هنگام ثبت نام برای آنها نیاز به ابزارهای پرداختی دارد ، در دسترس آنها نباشد.

تلاش جدید برای جلب مشتری در حالی صورت می گیرد که این شرکت ، که همچنین قصد دارد بازی های تلفن همراه را به پیشنهاد خود اضافه کند ، در سه ماهه منتهی به ژوئن امسال تنها 1.5 میلیون مشترک با پرداخت خالص اضافه کرد ، کمتر از آنچه پیش بینی کرده بود. Netflix ، که بیش از 209 میلیون مشترک جمع آوری کرده است ، و همچنین Amazon Prime Video و سایر سرویس های پخش کننده به طور فزاینده ای در تلاش هستند تا مشتریان خارج از ایالات متحده را برای حفظ نرخ رشد سریعتر به دست آورند.

در اوایل سال جاری ، آمازون یک سرویس پخش ویدئو رایگان و پشتیبانی از تبلیغات را در برنامه خرید خود در هند معرفی کرد تا مشتریان بیشتری را جذب کند.