Newsela با اولین خرید – TechCrunch ، به فیلم آموزشی تعاملی می پردازد

به گفته متیو گروس ، مدیرعامل و بنیانگذار نیوسلا ، یوتیوب سومین وب سایت پر استفاده در مدارس است.

گروس می گوید: “این باور نکردنی است ، با توجه به دشواری یافتن ویدئوها ، فیلتر نشدن آن و دسترسی به آن برای بسیاری از دانش آموزانی که توانایی یادگیری و سطوح یادگیری متفاوتی دارند.” “ویدئو باید تکامل یابد.”

به همین منظور ، نیوسلا امروز اعلام کرد که HapYak ، یک تجارت نرم افزاری ویدئویی تعاملی برای این شرکت ، به مبلغ نامعلومی خریداری کرده است. این اولین خرید نیوسلا را نشان می دهد ، زیرا شرکت محتوا تا این لحظه بیشتر روی مشارکت محتوا و صدور مجوز کار کرده است. این معامله ماه ها پس از آن صورت می گیرد که نیوسلا 100 میلیون دلار در یک دور جمع آوری کرد که ارزش آن را به 1 میلیارد دلار رساند.

HapYak از نظر ارائه خدمات ویژه سازمانی کمی جالب تر از YouTube است. گروس گفت که پس از مشاهده کاربران که برای ساختن ویدئوهای تعاملی به سایر سیستم عامل های DIY مراجعه می کنند ، اعتبار ویدیو را دریافت کرد.

از نظر اخلاقی ، آوردن قابلیت سفارشی سازی به ویدیوها-به جای تجربه ثابت-با نحوه تکرار Newsela بر روی محصولات مطابقت دارد. به عنوان مثال ، این استارتاپ کتاب های درسی را با آنلاین کردن آنها مختل کرد و به معلمان راهی داد تا محتوای یکسانی را برای انواع مختلف یادگیری تنظیم کنند. در حال حاضر ، این استارتاپ می خواهد با افزودن یک لایه تعاملی ، ویدئو را مختل کند. فراتر از خرید HapYak ، Newsela قصد دارد از طریق ارائه دهندگان محتوا به هزاران ویدئویی که دارد دسترسی پیدا کند.

وی گفت: “چیزی که برای معلمان و دانش آموزان هیجان انگیز خواهد بود ، سطح تعامل و سطح تعامل است … زیرا دسترسی بسیار مهم است.” “این یک مساله مهم است که دانش آموزان با سطوح مختلف یادگیری ، دانش پیشین ، توانایی های مختلف و گروه های سنی مختلف … شما باید ویدیوها را برای همه جنبه های زندگی در دسترس دانش آموزان قرار دهید.”

گروس از اظهارنظر در مورد اینکه آیا عملکرد ویدیو محصولی است که به کاربران رایگان ارائه می شود یا فقط کسانی که هزینه اشتراک Newsela را پرداخت می کنند ، خودداری می کند. دومی می تواند بر دسترسی به تلاش های جدید نیوسلا تأثیر بگذارد ، زیرا شکاف دیجیتالی همچنان دسترسی دانش آموزان و کل مناطق به نرم افزار را محدود می کند.

هشت ماه پیش ، نیوسلا افتخار کرد که درآمد سالانه سالانه 2020 خود در سال 2019 81 درصد افزایش یافته و رزروهای جدید 115 درصد افزایش یافته است. اگر سال 2021 برای کسوف ، ملاقات یا عقب نشینی از این رقم عقب افتاده باشد ، مدیرعامل از اشتراک گذاری خودداری کرد.

تا این لحظه ، Newsela تنها درصد کمی از محتوای ویدئویی را در پلت فرم خود میزبانی می کرد. به گفته گروس ، این شرکت یک شرکت متنی بوده که می خواهد سواد دانش آموزان را در سراسر جهان بهبود بخشد و خواهد داشت. با وجود این پیش زمینه ، نیوسلا فکر می کند که محتوای ویدیویی در یادگیری آینده قابل مذاکره نخواهد بود.

گروس می گوید: “ویدئوها واقعاً در آموزش نقش اساسی دارند و می توان اطلاعات باورنکردنی را به سرعت و به طور م throughثر از طریق ویدئو منتقل کرد.” “این نه به عنوان چیزی بهتر یا بدتر از متن ، بلکه به عنوان یک مکمل مهم در جهان مبتنی بر ویدئو عمل می کند.”

در حالی که برخی ممکن است احساس کنند هجوم نیوسلا به ویدئو دیر شده است ، گروس گفت که شرکت او عمداً در گذشته به عامل شکل توجه نکرده است.

گروس می گوید: “من فکر می کنم بدترین سناریو فیلم هایی هستند که سختگیری زیادی ندارند و فیلم های آموزشی که فقط در مورد تعامل هستند.” در حالی که او از هیچ استارتاپی خاص نام نبرد ، اما فکر می کند برخی از معلمان مدرسه را فریب می دهند که فکر می کنند آموزش مبتنی بر ویدئو از طریق معیارهای تعامل برای بچه ها خوب است. در حقیقت ، برخی از ابزارهای تعاملی قادر به ارائه آموزش با کیفیت بالا نیستند ، بنابراین تعادل مهمی بین محتوای جذاب و یادگیری صحیح آموزشی از دست می رود.

“این نوع یادگیری ای نیست که ما در قرن 21 به آن عادت داشتیم ، و سپس فیلمبرداری در مدرسه فقط به عنوان یک خاموش شدن کامل تلقی می شود نه چیزی که واقعاً بچه ها را از یادگیری هیجان زده می کند.”

فراتر از خرید HapYak ، Newsela فاش کرد که دارایی های یادگیری طبیعی هوش مصنوعی را از Fluent City ، یک استارتاپ آموزش زبان ، به دست آورده است. جالب اینجاست که نیوسلا به قابلیت های یادگیری زبان این استارتاپ (که بعداً به Brightcove فروخته شد) علاقه ای نداشت.

گروس گفت ، این معامله به Newsela اجازه می دهد تا متن را که از ارائه دهندگان محتوا مجوز می گیرند بهتر تجزیه و تحلیل کند تا به درمان ، اصلاحات و توصیه های مشتریان خود کمک کند.

هر دو معامله نشان می دهد که نیوسلا ، مجهز به سرمایه تازه ، در مورد نحوه دریافت محتوای مناسب به دانش آموز مناسب در قالب مناسب در زمان مناسب ، تهاجمی عمل می کند.