OpenAI پیش‌نمایش طرح تجاری ChatGPT را انجام می‌دهد و کنترل‌های حریم خصوصی جدیدی را راه‌اندازی می‌کند

OpenAI می گوید که قصد دارد یک ردیف اشتراک جدید برای ChatGPT، چت ربات ویروسی مبتنی بر هوش مصنوعی خود، متناسب با نیازهای مشتریان سازمانی معرفی کند.

OpenAI که ChatGPT Business نامیده می شود، پیشنهاد آینده را به عنوان “برای حرفه ای هایی که به کنترل بیشتری بر روی داده های خود نیاز دارند و همچنین شرکت هایی که به دنبال مدیریت کاربران نهایی خود هستند” توصیف می کند.

OpenAI در یک پست وبلاگی که امروز منتشر شد نوشت: «ChatGPT Business از خط‌مشی‌های استفاده از داده API ما پیروی می‌کند، به این معنی که داده‌های کاربران نهایی برای آموزش مدل‌های ما به‌طور پیش‌فرض استفاده نمی‌شوند. “ما قصد داریم ChatGPT Business را در ماه های آینده در دسترس قرار دهیم.”

OpenAI قبلاً تلگراف کرده بود که در حال بررسی برنامه های پولی اضافی برای ChatGPT با رشد سریع این سرویس است. (نخستین سطح اشتراک، ChatGPT Plus، در ماه فوریه با قیمت 20 دلار در ماه راه اندازی شد.) طبق یک منبع، ChatGPT تخمین زده می شود که تنها دو ماه پس از راه اندازی به 100 میلیون کاربر فعال ماهانه در ژانویه رسیده است و آن را به سریع ترین مصرف کننده در حال رشد تبدیل می کند. کاربرد در تاریخ

با کاوش در خطوط بالقوه جدید درآمد، OpenAI پلاگین‌هایی را برای ChatGPT در ماه مارس راه‌اندازی کرد که عملکرد ربات را با دادن دسترسی به منابع دانش شخص ثالث و پایگاه‌های داده، از جمله وب، گسترش داد.

علیرغم جنجال ها و ممنوعیت های متعدد، ChatGPT ثابت کرده است که یک پیروزی تبلیغاتی برای OpenAI است، توجه رسانه های بزرگ را به خود جلب کرده و میم های بی شماری را در رسانه های اجتماعی ایجاد می کند. اما اجرای آن یک سرویس گران است. به گفته سام آلتمن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل OpenAI، هزینه های عملیاتی ChatGPT «چشم انداز» است و به چند سنت در هر چت در مجموع هزینه های محاسبه می رسد.

فراتر از تجارت ChatGPT، OpenAI امروز یک ویژگی جدید را معرفی کرد که به همه کاربران ChatGPT اجازه می دهد تاریخچه چت را خاموش کنند. به گفته OpenAI، مکالمه‌هایی که با غیرفعال شدن سابقه چت آغاز می‌شوند، برای آموزش و بهبود مدل‌های OpenAI استفاده نمی‌شوند و در نوار کناری تاریخ ظاهر نمی‌شوند. اما آنها به مدت 30 روز حفظ خواهند شد و “در صورت نیاز برای نظارت بر سوء استفاده” مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

OpenAI

ویژگی‌های جدید حریم خصوصی برای کاربران ChatGPT آمده است – شاید با هدف کاهش ترس تنظیم‌کننده‌ها.

از امروز می توان داده های ChatGPT را نیز صادر کرد. کاربران می توانند درخواست کنند که داده های خود در یک فایل به آدرس ایمیل مرتبط با حساب OpenAI آنها ارسال شود.

قابلیت‌های جدید با افزایش بررسی‌های نظارتی بر روی شیوه‌های داده OpenAI ارائه می‌شوند. ایتالیا ماه گذشته ChatGPT را به دلیل نقض احتمالی حریم خصوصی ممنوع کرد و ادعا کرد که OpenAI به طور غیرقانونی داده های افراد را پردازش کرده و سیستمی را برای جلوگیری از دسترسی خردسالان به ChatGPT پیاده سازی نکرده است. فرانسه و اسپانیا و همچنین آلمان نیز بررسی OpenAI و خدمات تجاری آن را با تمرکز بر پایبندی به GDPR ChatGPT آغاز کرده اند.