Osana Salud 20 میلیون دلار برای ایجاد زیرساخت های متصل به API برای صنعت مراقبت های بهداشتی LatAm جمع آوری می کند-TechCrunch

سلامتی اوسانا، که هدف آن تغییر زیرساخت های مراقبت های بهداشتی در آمریکای لاتین است ، دور 20 میلیون دلاری سری A از بودجه توسط General Catalyst بسته شده است.

این استارتاپ مستقر در آرژانتین و در عین حال کاملاً دور افتاده در سال 2019 تأسیس شد-فقط چند ماه قبل از همه گیری. از زمان راه اندازی کمتر از یک سال پیش ، اوسانا می گوید که با شرکت های بیمه درمانی و ارائه دهندگانی که به طور جمعی به بیش از 6 میلیون بیمار در منطقه خدمات رسانی می کنند ، قرارداد بسته است. به عنوان مثال ، این است کار با آسایشگاه Güemes و PAMI ، که دارای شبکه ای از 5 میلیون بیمار است.

Quiet Capital ، Preface Ventures ، FJ Labs ، AforeVC و K50 Ventures نیز در آخرین دور پول قرار داده اند که مجموع سرمایه اوسانا را در طول عمر خود به 26.5 میلیون دلار می رساند. Lee Fixel’s Addition نیز یک سرمایه گذار است.

آندره لاوسون ، مدیرعامل ، به TechCrunch گفت که او برای راه اندازی اوسانا سالود الهام گرفته است زیرا تخمین زده می شود که 50 درصد از آمریکای لاتین به مراقبت های بهداشتی با کیفیت دسترسی ندارند. بنابراین او با COO Jorge Lopez همکاری کرد تا شرکت را برای کمک به تغییر آن تأسیس کند. رئیس جمهور چارو شارما (تنها کارمند مستقر در ایالات متحده) و مدیر ارشد فناوری هوگو مارتین بعداً به آن ملحق شدند.

لاوسون گفت: “چشم انداز ما این است که با استفاده از فناوری ، مراقبت های بهداشتی مقرون به صرفه و در دسترس را برای هر فردی در آمریکای لاتین فعال کنیم.”

لاوسون به TechCrunch گفت ، به طور خاص ، Osana Salud در حال ایجاد یک زیرساخت متصل به API است تا به صنعت مراقبت های بهداشتی این منطقه کمک کند تا تجربه ای بیمار را ارائه دهد که “راحتی ، نتایج و ارزش بیشتری را ارائه می دهد.” تمرکز اولیه آن o استn ایجاد راه حل برای سلامت ، داروسازی و تشخیص.

به عنوان مثال ، او گفت ، اوسانا می خواهد راه حل های امن ، ایمن و تعامل خوب با سایر سیستم های بهداشتی را برای بازیکنان مراقبت های بهداشتی سریعتر و ارزان تر کند. با در نظر گرفتن این موضوع ، این شرکت از پزشکان و مهندسان برای طراحی این زیرساخت استفاده کرده است.

لاوسون می گوید: “هدف این است که نسل بعدی ارائه دهندگان خدمات درمانی را در ایجاد راه حل های بیمار محور با توان تأثیر مثبت بر تجربیات و نتایج مراقبت های بهداشتی برای صدها میلیون نفر تقویت کنیم.”

در هشت ماه گذشته ، اوسانا از چهار نفر به حدود 50 نفر افزایش یافته است و انتظار می رود در سال آینده بیش از 250 کارمند داشته باشد. این استارتاپ با وجود اینکه هنوز دو سال ندارد ، معتقد است که در حال حاضر بزرگترین شرکت خدمات بهداشتی آمریکای لاتین شده است.

شارما به TechCrunch گفت که علیرغم زندگی در دره سیلیکون ، او به مأموریت این شرکت کشیده شد و پتانسیل “تغییر گسترده مراقبت های بهداشتی برای کل قاره” را جذاب دانست.

او می گوید: “در اکوسیستم فناوری ایالات متحده ، ما روی مشکلات جهان اول بسیار تمرکز می کنیم ، اما بازار نوظهوری مانند LatAm به من این فرصت را داد تا در سطح بسیار اساسی نیازهای انسانی تأثیر معنی داری بگذارم.” “به قول معروف ، استعداد به طور مساوی توزیع می شود ، اما فرصت ها تقسیم نمی شوند.”

در حقیقت ، به عنوان شواهدی مبنی بر اینکه کار از راه دور پس از COVID هرگز یکسان نخواهد بود ، نه شارما و نه مارتین شخصاً با لاوسون یا لوپز ملاقات نکرده اند.

به گفته لاوسون ، سرمایه جدید تا حدی به سرعت بخشیدن به نقشه راه محصولات این شرکت و کمک به توسعه آن به برزیل و مکزیک ، که در آن “علاقه زیادی به داخل” داشته است ، کمک می کند. اما در درجه اول ، از آن برای استخدام استفاده می شود.

زمان شروع به کار این شرکت خوب بود. لاوسن معتقد است که این بیماری همه گیر شکستگی سیستم مراقبت های بهداشتی در آمریکای لاتین را روشن کرد. او همچنین به صنعت فرصت داد تا مزایای رویکرد “ابتدا مجازی” را نشان دهد. و وقتی مردم طعم آن را چشیدند ، چیزهای بیشتری می خواستند.

در نتیجه ، اوسانا می گوید که هم در تعداد مشتریان و هم در استفاده از پلتفرم فناوری خود در بین پلتفرم های موجود ، دچار شکاف بزرگی شده است.

لاوسون گفت: “علاوه بر این ، COVID-19 فوریتی را برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ایجاد کرد ، که منجر به چرخه های فروش بسیار کوتاهی برای ما شد.”

همانت تنجا ژنرال کاتالیست گفت که تز این استارتاپ کاملاً با تز شرکت وی در زمینه مراقبت های بهداشتی مطابقت دارد. Taneja خودش همچنین یکی از بنیانگذاران و رئیس اجرایی Commure مستقر در سان فرانسیسکو است ، یک استارتاپ با حمایت سرمایه گذاری که همچنین زیرساخت های نرم افزاری را با هدف تغییر فضای مراقبت های بهداشتی ایجاد می کند.

او به TechCrunch گفت: “چشم انداز زیرساخت های مراقبت های بهداشتی در آمریکای لاتین بسیار پراکنده است.” تانجا خاطرنشان کرد: اکثر فروشندگان نرم افزار ، فروشندگان محلی کوچک یا متوسط ​​هستند که از دیگر جغرافیای آمریکای لاتین عبور نکرده اند.

او گفت: “اوسانا راه حل های متنوعی برای ارائه دهندگان ، پرداخت کنندگان و صنعت داروسازی دارد که قابل تنظیم و مدولار برای ایجاد تجربه های واقعاً شخصی – صرف نظر از منطقه آمریکای لاتین است.” آنها می توانند متحد کننده مهمی در یک بازار واقعاً شکسته باشند. “