PandaDoc ، استارتاپ اسناد الکترونیکی ، اکنون 1 میلیارد دلار ارزش دارد زیرا سری بزرگ C را می بندد-TechCrunch

ابزارهای تجاری در 20 ماه گذشته به دلیل همه گیری کووید -19 کاملاً مجازی شده است ، و امروز استارت آپی که پلتفرم اسناد الکترونیکی آنها نقش مهمی در حمایت از آن تغییر داشته است ، اعلام می کند که دور زیادی از منابع مالی در پی رشد عظیم است. به PandaDoc ، که به کاربران امکان می دهد اسناد رسمی را به صورت آنلاین ایجاد ، به اشتراک بگذارند و امضا کنند ، سری C را بسته است که این شرکت تأیید می کند 1 میلیارد دلار ارزش دارد.

به طور واضح ، PandaDoc مبلغ کامل بودجه را در این دور عمومی در اختیار عموم قرار نمی دهد. این شرکت در خارج از سانفرانسیسکو مستقر است ، اما فعالیت های گسترده ای در بلاروس دارد ، جایی که در آب سیاسی داغ بوده است – چندین کارمند بیش از یک سال پیش توسط مقامات آنجا پس از اعتراض علنی به رژیم فعلی دستگیر شدند. عدم افشای اندازه این دور عمدی است و مربوط به این موضوع است. با توجه به آنچه ما درک می کنیم ، این وضعیت هنوز ادامه دارد.

OMERS Growth Equity و G Squared پیشرو این سری C هستند و Altos Ventures ، Rembrandt Venture Partners ، One Peak Partners و بازوی سرمایه گذاری مایکروسافت M12 نیز در آن شرکت می کنند.

امروزه PandaDoc – که با امثال DocuSign ، Eversign ، DocSend ، GetAccept و دیگران رقابت می کند – در حال حاضر طیف وسیعی از خدمات را در چندین حالت مختلف به کاربران ارائه می دهد. محتوا از ایجاد و جمع آوری امضاهای الکترونیکی و پرداخت های مربوط به قراردادها ، پیشنهادات و فرم ها تا فاکتورها متغیر است. و کاربران PandaDoc نیز بسیار متنوع هستند ، از جمله مشاغل ساختمانی ، آموزشی ، پزشکی و خدمات حرفه ای – در کل حدود 30،000 مشتری. این برنامه به منظور افزایش بیشتر مشاغل فعلی و افزایش قابلیت های کاربردی و موارد استفاده بیشتر خواهد بود.

میکیتا میکادو ، مدیرعامل و بنیانگذار PandaDoc ، در مصاحبه ای با TechCrunch گفت: “ما قصد داریم در زمینه هایی که قبلاً بازی می کنیم گسترده تر و عمیق تر شویم.” محصول مدیریت قرارداد آن یکی از محبوب ترین محصولات موجود در بازار است و PandaDoc ادعا می کند که راه حل امضای الکترونیکی آن از نظر همه جا یکی از سه مورد برتر است. ما به رقابت در این زمینه ها ادامه می دهیم ، اما در عین حال قصد داریم امسال جهانی شویم و در بومی سازی و رشد بین المللی سرمایه گذاری کنیم. “

این امر به دنبال یک کسب و کار قوی است. مشتریان PandaDoc در حال حاضر در حدود 130 کشور جهان توزیع شده اند و در سال گذشته تعداد کاربران آن 80 درصد افزایش یافته و درآمد آن 63 درصد افزایش یافته است. (مدل تجاری شرکت بر اساس یک مدل freemium است ، جایی که امضای الکترونیکی اولیه رایگان است-به ویژه ، تغییراتی که در آغاز همه گیری انجام شد ، و شاید یکی از دلایلی که امروزه یکی از سه راه حل برتر امضای الکترونیکی است- و ویژگی ها و کاربردهای اضافی 19 دلار در ماه ، 49 دلار در ماه و سطوح “بیایید صحبت کنیم” در مقیاس سازمانی قیمت گذاری می شود.)

لایه “بیایید صحبت کنیم” در زمینه این سرمایه گذاری مهم است. مشاغل کوچک و متوسط ​​نان و روغن این شرکت هستند ، اما سرمایه گذاران با گسترش ویژگی های ارائه شده به مشتریان ، فرصتی را در فروش بازار نیز می بینند.

لری اشربروک ، مدیر شرکتی در G Squared ، در بیانیه ای گفت: “ما به عنوان یک رهبر در بخش SMB ، معتقدیم که شرکت به طور منحصر به فردی موقعیت فعلی خود را برای به چالش کشیدن صاحبان فعلی با یک محصول کامل پویا که بسیار فراتر از امضای الکترونیکی است ، قرار داده است.” به “تیم مدیریت یکی از بهترین تیم هایی است که ما دیده ایم و ما مشتاقانه منتظر حمایت از رویکرد خلاقانه و کارآمد آنها در این فضای رو به رشد هستیم.”

میکادو آن را به گونه ای دیگر بیان می کند: “هرچه گردش کار بیشتری را بتوانیم خودکار کرده و به آن برسیم و در طول زمان انجام دهیم ، بهتر است.”

گسترش فرصت های PandaDoc نشانه ای از زمان است.

Covid-19 حجم عظیمی از به اصطلاح “تحول دیجیتالی” را تحریک کرده است: سازمانهایی که در گذشته کارهای بیشتری را در محیط های فیزیکی انجام می دادند ، اساساً یک شبه از آنها خواسته شد که همه آنها را به فرمت های مجازی و دیجیتالی منتقل کنند. به

در حالی که این امر قطعاً باعث شده است که شرکت ها زیرساخت های بزرگتر و تغییرات عملیاتی را ایجاد کنند ، اما در سطح خدمات فوری نیز اجرا می شود. به طور خاص ، مطالب روزانه مانند اسنادی که مردم مدتهاست در قالب های فیزیکی به آنها تکیه می کردند ، هنوز در حال ایجاد ، اشتراک گذاری و رسمی شدن بودند ، اما اکنون همه اینها باید در قالب دیجیتال انجام شود: که موج بزرگی از تجارت را برای شرکت هایی مانند PandaDoc.

میکادو گفت ، این شرکت با فروش B2B شروع به کار کرد ، “اما ما درخواست هایی را از سازمان هایی دریافت کرده ایم که موارد استفاده دیگری از آنها وجود دارد ، مانند مدارس ، موسسات دولتی و سازمان های مراقبت های بهداشتی که سعی می کنند کارکنان خود را ساده کنند. برای مثال سوار شدن. “

این تا حدی به دلیل این روند است که سرمایه گذاران به دنبال فناوری های سازمانی هستند. دلیل اصلی دیگر در این مورد این است که PandaDoc ثابت کرده است یکی از راه حل هایی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

مارک شولگان ، مدیر شرکتی و رئیس OMERS ، می گوید: “ما مفتخریم که این سرمایه گذاری جدید را در PandaDoc-یک شرکت بسیار مبتکرانه که آینده اسناد را شکل می دهد ، از طریق پلتفرم اتوماسیون مستندات همه جانبه انجام دادیم.” ارزش ویژه رشد. “PandaDoc پیشرو در بازار اتوماسیون اسناد است و راه حل های آن به مشاغل اجازه می دهد کارایی را افزایش دهند ، هزینه ها را کاهش داده و رشد خود را تسریع کنند. ما از حمایت از چشم انداز بلندپروازانه میکیتا میکادو بسیار هیجان زده هستیم و مشتاقانه منتظر حمایت او و تیمش در این تکامل بیشتر هستیم. “