Peak 75 میلیون دلار برای پلتفرمی جمع آوری می کند که به شرکت های غیر فناوری کمک می کند تا برنامه های هوش مصنوعی بسازند-TechCrunch

همانطور که هوش مصنوعی همچنان به کار خود در برنامه های کاربردی بیشتر می پردازد ، یک استارتاپ که بستری برای کمک به مشاغل ، به ویژه سازمان های غیرفناوری ، ایجاد ابزارهای تصمیم گیری سفارشی تر برای تصمیم گیری هوش مصنوعی برای خود ایجاد کرده است ، بودجه قابل توجهی را به دست آورده است. Peak AI ، یک استارتاپ خارج از منچستر انگلستان ، که یک پلتفرم “اطلاعات تصمیم گیری” ایجاد کرده است ، 75 میلیون دلار جمع آوری کرده است ، پولی که از آن برای ادامه ساختن پلتفرم خود و همچنین توسعه به بازارهای جدید و استخدام برخی از آنها استفاده خواهد کرد. 200 نفر جدید در سه ماهه آینده.

سری C سرمایه گذار نام بزرگی را به همراه دارد. این برنامه توسط SoftBank Vision Fund 2 هدایت می شود و حامیان قبلی Oxx ، MMC Ventures ، Praetura Ventures و Arete نیز در آن شرکت می کنند. آن گروه در سری B قله 21 میلیون دلاری شرکت کردند که فقط در فوریه سال جاری بسته شد. این شرکت در حال حاضر 118 میلیون دلار جمع آوری کرده است. ارزش گذاری خود را فاش نمی کند

(این آخرین دور بودجه هفته گذشته شایعه شد ، اگرچه در آن زمان تأیید نشد و مبلغ کل دقیق نبود.)

ریچارد پاتر ، مدیرعامل Peak ، گفت که پیگیری سریع بودجه بر اساس علاقه داخلی است ، تا حدی به دلیل عملکرد شرکت.

پلتفرم Peak به اصطلاح Decision Intelligence توسط خرده فروشان ، مارک ها ، تولیدکنندگان و سایرین برای کمک به نظارت بر سطح سهام ، ایجاد تجربیات شخصی مشتریان و همچنین سایر فرایندهایی که می توانند تا حدی اتوماسیون برای کارآمدتر کار کنند ، اما همچنین نیاز دارند ، مورد استفاده قرار می گیرد. پیچیدگی برای اندازه گیری عوامل مختلف در برابر یکدیگر برای ارائه بینش های هوشمندتر. لیست مشتریان فعلی آن شامل نایک ، پپسیکو ، KFC ، Molson Coors ، Marshalls ، Asos و Speedy است و در 12 ماه گذشته درآمد بیش از دو برابر شده است.

فرصتی که پیک در مورد آن صحبت می کند کمی شبیه به این است: هوش مصنوعی به سنگ بنای بسیاری از پیشرفته ترین برنامه های کاربردی فناوری اطلاعات و فرآیندهای تجاری عصر ما تبدیل شده است ، اما اگر شما یک سازمان هستید – و به ویژه سازمانی که بر اساس فناوری ساخته نشده است – دسترسی شما به هوش مصنوعی و نحوه استفاده از آن از طریق برنامه های ساخته شده توسط دیگران ، که لزوماً متناسب با شما نیستند ، ایجاد می شود و هزینه های ایجاد راه حل های متناسب تر اغلب می تواند بسیار بالا باشد. پیک ادعا می کند که کسانی که از ابزارهای آن استفاده می کنند ، درآمد آنها به طور متوسط ​​5 درصد افزایش یافته است. دو برابر هزینه تبلیغات ؛ هزینه های زنجیره تامین 5 درصد کاهش می یابد. و موجودی موجودی (هزینه بزرگی برای شرکتها) 12 درصد کاهش می یابد.

پلتفرم Peak ، باید اشاره کنم ، دقیقاً یک رویکرد “بدون کد” برای حل این مشکل نیست-حداقل حداقل: این هدف دانشمندان و مهندسان داده در آن سازمان ها است تا بتوانند به راحتی فرآیندهای مختلف را در عملیات خود شناسایی کنند. آنها ممکن است از ابزارهای هوش مصنوعی سود ببرند و با استفاده از وزنه های سنگین نسبتاً کمی از آنها استفاده کنند.

همچنین عوامل مختلفی در بازار وجود داشته است که نیز نقش داشته اند. به عنوان مثال ، کووید -19 و تقویت ما در افزایش “تحول دیجیتالی” در مشاغل ، و کارآمدتر ساختن فرآیندهای تجارت الکترونیکی برای پاسخگویی به افزایش تقاضای مصرف کننده و زنجیره های تأمین بیشتر ، همگی منجر به ایجاد مشاغل شده است. مشتاق تر و مشتاق سرمایه گذاری در ابزارهای بیشتر برای بهبود هوشمندسازی اتوماسیون خود هستند.

این ، همراه با درآمدهای فزاینده Peak AI ، بخشی از چیزی است که SoftBank علاقه مند بود. سرمایه گذار مدتی است در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می کند ، اما بخشی از مجموعه سرمایه گذاری خود را برای ارائه خدمات استراتژیک به انواع مشاغل که در آن سرمایه گذاری می کند ، ایجاد کرده است. اینها شامل تجارت الکترونیک و سایر مشاغل رو به مصرف کننده می شود. یکی از بخشهای اصلی پایگاه مشتریان پیک را تشکیل می دهند.

مکس اورسترند ، سرمایه گذار ارشد مشاوران سرمایه گذاری SoftBank ، در بیانیه ای گفت: “در Peak ما شریکی با دید مشترک داریم که شرکت آینده بر روی یک پلت فرم نرم افزاری AI متمرکز قادر خواهد بود تا کل زنجیره ارزش را بهینه کند.” “برای درک این موضوع نیاز به بستر جدیدی است و ما از آنچه ریچارد و تیم عالی در پیک ساخته اند بسیار تحت تأثیر قرار گرفته ایم. ما خوشحالیم که از آنها در راه تبدیل شدن به یک رهبر جهانی تعیین کننده رده در اطلاعات تصمیم گیری حمایت می کنیم. “

در دراز مدت ، جالب خواهد بود که ببینیم چگونه و اگر Peak توسعه یابد و پلتفرم خود را به مجموعه وسیع تری از کاربران سازمان هایی که از قبل مشتری آن هستند ، گسترش دهد.

پاتر گفت که معتقد است “کسانی که دارای زمینه های فنی هستند” در آینده نزدیک و میان مدت محتمل ترین کاربران محصولات آن خواهند بود. ممکن است تصور کنید که مثلاً مدیران بازاریابی از بین می روند ، اگرچه روند کلی در بسیاری از ابزارهای نرم افزاری دقیقاً این بوده است که نسخه هایی از ابزارهای مشابهی که توسط دانشمندان داده استفاده می شود ساخته شود و این امر به افراد فنی می گوید که در روند ساخت و ساز مشارکت داشته باشند. این چیزی است که آنها می خواهند از آن استفاده کنند. وی افزود: “من فکر می کنم دموکراتیزه کردن توانایی پخش خطوط انتقال داده و بهینه سازی آنها برای کار در برنامه ها مهم است.”